خبرگزاری ایسنا |
4 ماه پیش

دیدار رئیس جمهور آمریکا پادشاه اردن با محوریت غزه ایسنا

دیدار رئیس جمهور آمریکا و پادشاه اردن با محوریت غزه

رئیس جمهور آمریکا در دیدار با پادشاه اردن از تلاش روی توافقی پیرامون تبادل اسرا خبر داد که به برقراری آتش‌بس موقت ۶ هفته‌ای منجر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، «عبدالله دوم» پادشاه اردن و «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا دیدار کردند.

بایدن گفت در این دیدار تحولات جنگ غزه، وضعیت شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه و اوضاع منطقه را بررسی کرده است و آزادی اسرا اولویت آمریکاست.

وی در ادامه افزود: روی توافقی پیرامون تبادل اسرا کار می‌کنیم که به برقراری آتش بس موقت ۶ هفته‌ای منجر می‌شود.

بایدن با اشاره به حمله زمینی احتمالی رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، بر «لزوم حمایت» از غیرنظامیان در شهر رفح تاکید کرد.

وی افزود: نباید بدون وجود طرحی در جهت تضمین حفاظت از غیرنظامیان، عملیات نظامی در رفح انجام شود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه به حملات نیروهای خود در منطقه اشاره کرد و گفت: عملیات ما در سوریه و عراق ادامه خواهد داشت.

عبدالله دوم هم در این دیدار گفت جدایی کرانه باختری و نوار غزه از یکدیگر قابل قبول نیست. تشدید مستمر شهرک نشینان و تهدید نمازگزاران پذیرفتنی نیست.

وی درباره آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت نقش این آژانس محوری است و باید به ارائه کمک‌ها در غزه ادامه دهد. هیچ سازمانی نمی‌تواند کار آنروا را در غزه انجام دهد. حمایت از این سازمان باید ادامه‌دار باشد.

پادشاه اردن تاکید کرد باید باهم و در کنار سران کشورهای عربی برای برقراری آتش بس تلاش کرد.

وی درباره حمله به رفح نیز تاکید کرد هیچ گونه حمله رژیم صهیونیستی به به این شهر قابل تحمل نیست. این حمله یک فاجعه انسانی جدیدی بر جای می‌گذارد.

عبدالله دوم به محدودیت‌ها در انتقال کمک‌های انسانی به نوار غزه پرداخت و تصریح کرد این محدودیت‌ها شرایط غیرانسانی به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه نباید وضعیت کرانه باختری و قدس نادیده انگاشته شود، تاکید کرد راهکار تشکیل دو دولت تنها ضامن صلح است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

یک ربع پیش

سی و سومین حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران از ساعت ۱۲ امروز سه‌شنبه ۲۹ خردادماه برگزار می شود.

10 دقیقه پیش

از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۵۰۰ تبعه غیر مجاز از استان قزوین به موطنشان بازگردانده شده اند.

یک ربع پیش

بانک مرکزی اعلام کرد: از تیرماه با مشارکت دو بانک ملت و تجارت ریال دیجیتال وارد مرحله گسترده فاز آزمایشی با امکان بهره‌برداری عمومی خواهد شد.

یک ربع پیش

مشتریان شبکه بانکی از تیرماه ۱۴۰۳ می توانند بدون استفاده از پول های کاغذی یا کارت‎های بانکی به سادگی از طریق کیف پول ریال دیجیتال و با شیوه های نوین خریدهای خود را انجام دهند.

7 دقیقه پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف ۱۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در یک واحد مسکونی در شهر قزوین خبر داد. 

یک ربع پیش

جواد آقایی‌پور، ستاره محبوب تیم استقلال خوزستان شاید تیمی که برای فصل آینده اش انتخاب می‌کند نه استقلال باشد و نه پرسپولیس.

یک ربع پیش

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: قطعی ۵ ساعته برق چاه‌های کشاورزی ۲۴ هزار میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد می‌کند.

4 دقیقه پیش

خبرنگار صداوسیما نظرات مردم در مورد اولین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری را جویا شد.

یک ربع پیش

بیشتر...