سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

چرا نباید هر روز حمام کنیم سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزیاتو، به گفته ی این کارشناسان، هیچ لزومی به هر روز حمام کردن نیست و علت اصلی انجام این کار از سوی برخی افراد، برخورداری از مقبولیت اجتماعی است.

حمام کردن مکرر صرفاً بوی بد بدن را از بین می برد.

به گفته ی کارشناسان، افراط در حمام کردن می تواند میکروبیوم بدن را از بین ببرد، میکروارگانیسم هایی که روی بدن ما زندگی می کنند و به کنترل میزان چربی پوست کمک می کنند، چربی ای که سلامت پوست را حفظ می کند.

میکروبیوم روی بدن ما گرچه بوی بدی ایجاد می کنند اما ضرری برایمان ندارند.

و علت حمام کردن و دوش گرفتن ما این است که می خواهیم از آن بوی بد خلاص شویم و احساس راحتی کنیم.

علاوه بر این، حمام کردن مکرر می تواند ما را در برابر باکتری های مضر آسیب پذیرتر کند.

دستگاه ایمنی بدن ما برای ایجاد آنتی بادی های محافظ و «حافظه ی ایمنی» باید توسط میکروارگانیسم های طبیعی، آلودگی و دیگر عوامل محیطی به میزان مشخصی انگیخته شود.

یک دلیل اینکه برخی پزشک اطفال و متخصصان پوست توصیه می کنند از حمام کردن هر روزه ی کودکان خودداری شود، همین موضوع است.

حمام کردن یا دوش گرفتن مکرر طی سالیان ممکن است از توان دستگاه ایمنی بدن برای انجام وظیفه ی خود بکاهد.

به گفته ی کارشناسان، برخی صابون ها خواص ضد باکتریایی دارند که می توانند باکتری های خوب را از بین ببرند.

این امر باعث برهم خوردن تعادل جمعیتی میکروارگانیسم های روی پوست و پدیدار شدن ارگانیسم های سرسخت تر و کمتر بی خطری می شود که در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم ترند.

هر چند وقت یک بار باید حمام کرد؟

گرچه هیچ فرمول مشخصی برای این کار وجود ندارد، اما به گفته ی کارشناسان، چند بار حمام کردن طی هفته برای بیشتر افراد زیاد محسوب می شود.

مگر اینکه، واقعاً کثیف باشید، عرق کرده باشید، یا دلایل دیگری برای بیشتر حمام کردن داشته باشید.

کارشناسان می گویند گرفتن دوش های کوتاه به مدت ۳ یا ۴ دقیقه با تمرکز بر شستشوی زیربغل و لای پاها احتمالاً کفایت می کند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردی 44 ساله هستم. مدت 17 سال است که ازدواج کردم و همسرم را خیلی دوست دارم. مشکلم این جاست که اگر با خانم‌های همسایه و اهالی محل، سلام‌ وعلیک کنم، همسرم ناراحت می‌شود و قهر می‌کند. ایشان معتقد است چون خودش با مردها سلام و علیک ندارد، من هم نباید با خانم‌ها حتی سلام و علیک معمولی داشته باشم.

1 روز پیش

متخصصان در مطالعه‌ای تازه دریافته‌اند که نوشیدن دو لیتر آب در روز برای حفظ سلامتی یک افسانه است و افراد بسته به شغلشان، آب و هوای محل زندگی و جنسیت ممکن است به نوشیدن تا شش لیتر آب در روز نیاز پیدا کنند.

2 روز پیش

آیا پورن می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد یا اثرات جانبی منفی بر سلامت جنسی و روان شما و سلامت جامعه ما داشته باشد؟ پاسخ کوتاه بله است ولی پاسخ طولانی تر نیاز به توضیح و مطالعه دارد.

13 ساعت پیش

نشانه هایی که به شما نشان می دهد نوزادتان به اندازه ی کافی غذا می خورد.

1 روز پیش

والدین به فرزندان خود می‌آموزند که در برابر برخی خطرات مانند آتش‌سوزی یا عبور از خیابان بترسند و محتاط باشند. داشتن کمی اضطراب، کودکان را از خطرات بالقوه دور نگه می‌دارد. اما گاهی‌اوقات کودکان از هر موقعیت یا برخی اجسام که خطرناک و تهدیدکننده نیستند، می‌ترسند. با این ترس‌های کودکان چه باید کرد؟

6 روز پیش

از بین تمام کارها در سراسر جهان، فرزندپروری ممکن است چالش برانگیزترین آنها باشد. چه فرزند اول باشد چه آخر، والدین در ارتباط با فرزندان خود به ویژه کودکانشان چالش‌ها و مسئولیت‌های سنگینی خواهند داشت.

۱ هفته پیش

علاوه‌ بر ورزش، روش‌های خوب دیگری هم وجود دارد که با پیروی از آنها می‌توانیم در تمام عمر، از جوانی تا دوران پیری، بدنی سالم و قوی داشته‌باشیم.

2 روز پیش

بچه ها می خواهند کمک کنند. و به عنوان والدین، وظیفه ما این است که تمایل طبیعی کودک را برای مشارکت دادن در او پرورش دهیم و راهنمایی کنیم تا به یک عادت مادام العمر تبدیل شود.

19 ساعت پیش

بهترین غذاهای غنی از فیبر برای کودکان نوپا و کودکان؛ به علاوه روش‌های خوشمزه برای سرو آن در اینجا لیست شده است.

5 روز پیش

بیشتر...