خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

اجرای ۵۰۲ پروژه عمرانی در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ایسنا

اجرای ۵۰۲ پروژه عمرانی در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

ایسنا/سیستان و بلوچستانرئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: پروژه مرکز ام‌آرآی و سی تی آنژیوگرافی در بیمارستان خاتم این شهرستان از طرح‌های در دست اجراست، این پروژه احیا از سال ۹۴ در دستور کار قرار گرفته و در ۱۰ ماه گذشته کارگاه‌های آن تعطیل بود اما با حمایت وزارت بهداشت توانستیم با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد کار را پیش ببریم به نحوی که تا هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

صلاح الدین بویا امروز چهارشنبه(۸ آذر) در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: موضوع نیروی انسانی پروژه مرکز ام‌آرآی بیمارستان خاتم ایرانشهر نیز از طریق برگزاری آزمون استخدامی تأمین شده اما موضوع نیروهای پشتیبانی و خدماتی آن مانده که دستورات لازم پیرامون این موضوع نیز در دست اقدام است.

بویا گفت: از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح سلامت وزارت بهداشت در کشور حدود ۵۰۲ پروژه عمرانی بهداشت درمان؛ یعنی حدود ۲۵ درصد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است و این حجم عظیمی از اعتبارات و وقت را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در ادامه از افتتاح بزرگترین بیمارستان مادر و کودک جنوب شرق کشور با اعتبار یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال همزمان با دومین سفر استانی رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان خبر داد.

وی گفت: بزرگترین بیمارستان مادر و کودک کشور با ۱۲۰ تخت بستری، بیش از ۶ هزار مترمربع مساحت در۲ طبقه در ایرانشهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: با بهره‌برداری از این مرکز می‌توان گام بزرگی در حوزه ارتقای شاخص درمان در منطقه جنوب سیستان و بلوچستان برداشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تاکید کرد: تکمیل بزرگترین بیمارستان مادر و کودک این منطقه تحولی عظیم در حوزه درمان جنوب شرق کشور ایجاد خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه بیمارستان مادر و کودک شهرستان ایرانشهر پس از بهره‌برداری مرکز پایلوت سازمان بهداشت جهانی در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

بویا گفت: راه‌اندازی این مرکز درمانی در ایرانشهر باعث افزایش شاخص‌های کیفی در حوزه زنان و زایمان، کودکان و سلامت مادران باردار کشور و جنوب شرق خواهد شد.

وی اظهار کرد: از سال ۹۶ دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به عنوان سومین دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان فعالیت خود را با ارائه خدمات مطلوب به شهروندان جنوب استان آغاز کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیر ششمین جشنواره سراسری شعر اشراق گفت: ۹۰۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره که به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود رسیده است.

یک ربع پیش

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در آموزش ۶۰ هزار و ۷۲۶ نفر دوره آموزشی، ۵۵ درصد آن توسط مراکز دولتی و ۴۵ درصد آن توسط آموزشگاه‌های غیردولتی انجام شده است.

یک ربع پیش

تیم فوتبال استقلال تهران بازیکن جدید دیگری جذب نخواهد کرد.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و استاندار در پیام مشترکی از حضور حماسی مردم استان در انتخابات یازدهم اسفند قدردانی کردند.

یک ربع پیش

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: بیش از هزار مترمربع از اراضی ملی در بیرجند رفع تصرف شد.

یک ربع پیش

معاون پرورشی و فرهنگی از برگزاری برنامه امور تربیتی در سطح کشوری در روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه خبر داد.

یک ربع پیش

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی گفت: ۸ فقره حادثه رانندگی در محور‌های بناب ۱۸ مصدوم بر جای گذاشت.

14 دقیقه پیش

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: مشکلاتی که دامن‌گیر مردم جنوب استان شده است در جهت رفع مشکلات سیل‌زدگان اقداماتی تدبیر شده که در دست اجرا است.

یک ربع پیش

وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان در مناطق سیل زده جنوب استان در میان اهالی روستای «سند بهرام» از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتیاری حضور یافت .

یک ربع پیش

بیشتر...