خبرگزاری تسنیم |
2 روز پیش

چین: آمریکا در کمک به افغانستان صداقت ندارد اخبار افغانستان اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


چین: آمریکا در کمک به افغانستان صداقت ندارد

وزارت خارجه چین اظهارداشت که آمریکا به عنوان مسئول بحران افغانستان نه تنها هیچ صداقتی برای کمک به مردم افغانستان ندارد، بلکه میلیاردها دلار پول مردم این کشور را توقیف کرده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین با تاکید بر اعلام آمادگی این کشور برای ارائه کمک به زلزله‌زدگان در افغانستان گفت که آمریکا هیچ صداقتی درباره کمک به مردم افغانستان ندارد.

وی با اظهار اینکه آمریکا مسئول بحران افغانستان است، افزود که واشنگتن باید مسئولیت بازگرداندن ثبات و بازسازی افغانستان پس از جنگ را به عهده می‌گرفت.

ونبین تصریح کرد: با این حال، آمریکا هیچ شهامتی برای مجازات جنایتکاران جنگی، هیچ صداقتی برای کمک به مردم افغانستان، و هیچ احساس مسئولیتی برای پذیرفتن اقدامات خود و جبران خسارت مردم افغانستان ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد: بدتر از آن، آمریکا میلیاردها دلار از پول مردم افغانستان را مصادره کرد و از تعداد زیادی از پناهجویان افغان نیز روی برگرداند، رفتار یک کشور بزرگ مسئولیت پذیر اینگونه نیست.

وی  تاکید کرد: مصیبت مردم افغانستان تنها یک نمونه از همه کسانی است که در سراسر جهان از خودسری بی‌رحمانه آمریکا رنج می‌برند. تهاجم و مداخله آمریکا و درگیری و آشفتگی ناشی از آن تلفات زیادی را بر کشورهای کوچک و ضعیف وارد می‌کند. با این حال آمریکا همچنان پرچم دموکراسی و حقوق بشر را به اهتزاز در می‌آورد و بر"نظم بین المللی مبتنی بر قوانین" تاکید می‌کند.

چین: آمریکا بطور آشکار افغانستان را غارت می‌کند
چین: افغانستان ماهیت وحشیانه نظم بین‌المللی مبتنی بر قوانین آمریکا را فاش کرد
چین: آمریکا از بحران انسانی افغانستان به عنوان ابزار سیاسی استفاده می‌کند

ونبین اضافه کرد: آمریکا اما در مورد اینکه چه تعداد افراد بیگناه جان خود را از دست داده و چه تعداد خانواده به عنوان بهای گزافی برای این نظم مورد حمایت آمریکا از هم پاشیده‌اند، صحبت نمی‌کند.

انتهای پیام/.

 
 


#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طبق اعلام وزیر اموراقتصادی و دارایی، برخی از مدیران بانکی به دلیل پرداخت نکردن تسهیلات بدون ضامن، برکنار شدند.

7 ساعت پیش

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب با مردم به صورت زنده سخن می‌گوید.

7 ساعت پیش

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح آخرین مصوبات ستاد درباره استفاده از ماسک، از تصویب تزریق واکسن یادآور به گروه بالای ۱۲ سال خبر داد.

7 ساعت پیش

فیلمسازان کشورمان در آئین پایانی سی امین دوره فستیوال بین المللی فیلم کوتاه کرواسی عناوین برتر و اصلی را به خود اختصاص دادند و باعث شگفتی و تحسین هیات داوران و حاضران شدند.

6 ساعت پیش

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که پیاده‌روی به عنوان ورزش می‌تواند درد مکرر زانو را در میان افراد ۵۰ سال و بالاتر که مبتلا به استئوآرتریت زانو، شایع‌ترین شکل آرتروز، هستند، کاهش دهد.

7 ساعت پیش

فرصت انتخاب رشته‌ برای داوطلبان مجاز در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ تا ساعت ۲۴ روز ۶ تیرماه تمدید شد.

7 ساعت پیش

​سردار سرتیپ دوم حسن مشروعی‌فر با حکم فرمانده کل سپاه به فرماندهی سپاه حفاظت ولی‌امر (عج) منصوب شد.

7 ساعت پیش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گرامیداشت مرحوم کریم اکبری مبارکه و مرحوم محمدرضا الوند که به علت کرونا درگذشتند و سعید باغبانی از هنرمندان تئاتر برگزار می‌شود.

7 ساعت پیش

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان این‌که مذاکرات درباره برجام را در روزهای آتی از سر خواهیم گرفت، گفت: ما باید برجام را دوباره روی ریل قرار بدهیم.

7 ساعت پیش

بیشتر...