خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

معنویت، نشاط دانشجویی امید به آینده در محیط های دانشگاهی تقویت شود ایسنا

معنویت، نشاط دانشجویی و امید به آینده در محیط‌های دانشگاهی تقویت شود

ایسنا/لرستانمسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: در محیط‌های دانشگاهی معنویت، نشاط دانشجویی و امید به آینده تقویت شود.

دکتر حبیب حاتمی‌کن‌کبود در نشست هم‌اندیشی مسئولان نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان، دبیران هم‌اندیشی اساتید و مدیران گروه‌های معارف اسلامی نظام دانشگاهی استان که با محوریت گفت‌وگو درباره مسائل روز کشور و راهکارهای ارتقای کیفی برنامه‌های سال تحصیلی جدید برگزار شد، بیان کرد: تلاش همه نیروها و عوامل این است که سال تحصیلی جدید، یک سال سرشار از موفقیت‌های مختلف علمی، تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باشد و در محیط‌های دانشگاهی هم بیش از پیش، معنویت، نشاط دانشجویی و امید به آینده تقویت شود.

وی بیان کرد: دشمن با برنامه‌ریزی به دنبال آسیب به ارزش‌های جامعه و ایجاد آشوب و اغتشاش است که البته با هوشیاری مردم و در صحنه بودن مردم، همواره ناکام مانده است.

مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان افزود: در این نشست‌ها، مدیران و کارشناسان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، دبیران نهادهای هم‌اندیشی دانشگاه‌ها و مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌ها، دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود را متناسب با مسائل روز جامعه در جهت ارتقای شیوه‌های کاری، بیان می‌کنند.

حجت‌الاسلام حاتمی‌کن‌کبود، تصریح کرد: گروه‌های معارف اسلامی نظام دانشگاهی استان، نقش مهمی در ترویج مبانی، آموزه‌ها، معارف اسلامی و افزایش بصیرت‌ دینی در سطح دانشجویان دارد که البته متناسب با اقتضائات روز، روش‌های انتقال و تدریس، هر سال باید نسبت به سال گذشته، ارتقاء پیدا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، آغاز سال تحصیلی جدید را به اساتید، یاوران علمی (کارکنان) و دانشجویان به‌ویژه دانشجویان نو ورود تبریک گفت و اظهار کرد: حوادث روزهای اخیر در کشور، گواه این موضوع است که در جهاد تبیین به‌ویژه برای مخاطبان جوان و دانشجو، بایستی اقدامات بیشتر و گسترده‌تری صورت گیرد زیرا شاهد هستیم دشمن با همه توان رسانه‌ای و جنگ نرم به نبرد با ایران اسلامی آمده است تا امنیت و ثبات کشور را مخدوش کند.

گفتنی است در این نشست، مسئولان نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان، دبیران هم‌اندیشی نهادها و مدیران گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، هرکدام دیدگاه‌های خود را متناسب با مسائل روز جامعه، بیان کردند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش 80 درصدی تعهدات در بیمه تکمیلی خبر داد.

3 ساعت پیش

مدیرعامل ایران تلنت اعلام کرد محدودیت‌های اینترنت موجب شده تا یک چهارم شرکت‌ها دست به تعدیل یا توقف استخدام نیرو بزنند.

2 ساعت پیش

به مناسبت ۱۶ آذرماه مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه قم با حضور دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

4 ساعت پیش

با حکم مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، علیرضا فاضلی به عنوان مدیر مجموعه ورزشی آزادی منصوب شد.

4 ساعت پیش

کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای در حمایت از اغتشاشات در ایران، از دولت آمریکا خواست که تحریم‌های جدیدی علیه مقام‌ها و نهادهای ایرانی به بهانه این اغتشاشات وضع کند.

4 ساعت پیش

لازم است برای افزایش امنیت خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:

3 ساعت پیش

شرایط پرداخت وام 100 و 200 میلیونی دولت به این یارانه بگیران منتشر شد.

3 ساعت پیش

مرحله جدید فروش خودروی ایکس55 پرو ویژه آذرماه 1401 با قیمت جدید از صبح امروز آغاز شد.

3 ساعت پیش

بیشتر...