وقتی بی بی آخرین کارتش را برای بقا رو کرد all tv logo

وقتی بی‌بی آخرین کارتش را برای بقا رو کرد
وب‌گردیوبگردی

شکی نیست که دولت نتانیاهو به شدت نیازمند کلید خوردن جنگ و درگیری مستقیم با ایران است چرا که نتانیاهو به رقم خوردن چنین وضعیتی شدیدا نیازمند است لذا تلاش می‌کند تا با کشاندن ایران به جنگی مستقیم حمایت بیش از پیش آمریکا و حتی پای کشور‌های غربی و حامیان خود مثل آمریکا را به جنگی منطقه‌ای و بین المللی باز کند تا به واسطه واکنش‌هایی که از آمریکا و غرب می‌گیرد برای چند صباحی از مخمصه‌هایی که در انتظار اوست نجات بیابد.

ابوالفضل ظهره‌وند در یادداشتی نوشت: در موضوع حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران تحلیل‌های مختلفی بیان و ارائه شده است. آنچه در این موضوع حائز اهمیت است تحلیل‌هایی نسبت به این موضوع است که آنچه اسرائیل انجام داد باید به این رژیم سفاک کودک‌کش نسبت داده شود یا مساله از جای دیگری آب می‌خورد.

اگر موضوع حمله رژیم صهیونیستی را به کنسولگری ایران در دمشق به ساده‌ترین شکل ممکن تحلیل کنیم ناظر بر این موضوع که حمله صورت گرفته نتیجه خواسته وزیر جنگ اسرائیل و شخص نتانیاهوست قطعا این موضوع به معنای کلید زدن جنگ رو در رو و مستقیم از سوی اسرائیل با ایران است.

در این موضوع شکی نیست که دولت نتانیاهو به شدت نیازمند کلید خوردن جنگ و درگیری مستقیم با ایران است چرا که نتانیاهو به رقم خوردن چنین وضعیتی شدیدا نیازمند است لذا تلاش می‌کند تا با کشاندن ایران به جنگی مستقیم حمایت بیش از پیش آمریکا و حتی پای کشور‌های غربی و حامیان خود مثل آمریکا را به جنگی منطقه‌ای و بین المللی باز کند تا به واسطه واکنش‌هایی که از آمریکا و غرب می‌گیرد برای چند صباحی از مخمصه‌هایی که در انتظار اوست نجات بیابد.

بنا بر آنچه گفته شد دولت نتانیاهو دائما در تلاش است تا با دادن آدرس غلط به دنیای غرب خود را از سراشیبی مخمصه‌ای که درگیر آن شده نجات دهد چرا که نتانیاهو به خوبی می‌داند راه فراری در پیش روی خود ندارد لذا، چون شانسی برای ادامه حیات در این دولت ندارد ضمن اینکه دستاوردی در جنگ غزه در طی شش ماه گذشته نداشته مترصد آن است که از آخرین کارت خود در این بازی استفاده کند بنابراین روی حمله مستقیم ایران به اسرائیل حساب ویژه‌ای باز کرده است تا بعد از این بتواند برای ادامه حیات خود در دولت توجیه قابل قبولی داشته باشد.

در وجه دوم که تحلیلی بالاتر از آنچه رسانه‌ها مطرح می‌کنند باید به این نکته اشاره شود که مسئولیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق بر عهده آمریکاست چرا که آمریکا قاعده‌های مهم مرتبط با مسائل بین الملل را بازی نکرده و در طی ماه‌های اخیر آتش بیار و اصلی‌ترین حامی کشتار مردم غزه توسط اسرائیل بوده است.

حضور آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در منطقه ما به عنوان یک غده سرطانی برای بر هم زدن ژئوپلیتیک منطقه با هدف وارد کردن لطمات و خسارت‌های مختلفی به ایران است لذا از هیچ کاری برای تحمیل خسارت‌های مختلف اعم از سیاسی تا اقتصادی و روابط بین المللی بر ایران فروگذار نکرده‌اند.

مساله حائز اهمیت این است که بی شک حمله به فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه توسط اسرائیل با چراغ سبز و هماهنگی آمریکا صورت گرفته است. در این موضوع شکی نیست که آمریکا در شهادت فرماندهان دلیر این ممکلت از شهید سید رضی تا شهدای اخیر در دمشق نقش دارد لذا لازم است در بسیاری از مسائل تجدید نظر کنیم؛ به عبارت دیگر بعد از تجربه تلخ شهادت سید رضی باید سطح امنیت فرماندهان خود را بالا می‌بردیم و در مسائلی مثل ایجاد امنیت در سوریه بنا به بسیاری از دلایل تلاش بیشتری می‌کردیم، چرا که به این موضوع آگاهیم که آمریکا برای تغییر مسیر بازی ژئوپلیتیکی و به انزوا و حاشیه بردن ما در منطقه بسیار تلاش می‌کند.

افزایش سطح حفاظت از فرماندهان این سرزمین یکی از موضوعات بسیار مهمی است که باید در دستور کار نهاد‌های امنیتی قرار داده شود چرا که عدم توجه به این موضوع مهم فرصتی را برای به شهادت رساندن فرماندهان ما در آن سوی مرز‌ها برای نتانیاهو باز کرده است لذا باز هم بر این نکته تاکید می‌کنم لازم است سطح حفاظت را تغییر دهیم چرا که بعد از شهادت سید رضی باید به این موضوع توجه می‌کردیم که سوریه در وضعیتی نیست که بتواند از موقعیت دیپلماتیک کشور‌هایی که در آنجا ماموریت دارند دفاع کند، لذا می‌بایست سطح حفاظت از فرماندهان خود در سوریه را متفاوت تعریف کنیم ضمن اینکه در زمان خود باید درس عبرتی به اسرائیل و حامیان آمریکایی و غربی این رژیم کودک‌کش بدهیم.

منبع: سایت تحلیلی بصیرت

باشگاه خبرنگاران جوانوب‌گردیوبگردی#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مسئول بسیج ادارات و کارمندان خراسان جنوبی گفت: مأموریت بسیج ادارات و کارمندان کمک به تحقق دولت اسلامی است. این دولت بتواند نهادسازی‌ها و بسترسازی‌های لازم برای ایجاد جامعه اسلامی را فراهم کند.

8 دقیقه پیش

مهاجم آرژانتینی استقلال بعد از هفته‌ها سکون و رخوت و نمایش نامطلوب در هفته‌های اخیر تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان تیمش شده است.

یک ربع پیش

فرماندار دلفان از پیش‌بینی برداشت 50هزار تن نخود در این شهرستان خبر داد.

10 دقیقه پیش

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از اجرایی‌شدن طرح ایمن‌سازی جاده‌ها خبر داد و گفت: در یک سال گذشته طرح ایمن‌سازی جاده‌ها در 547 کیلومتر در راه‌های جاده‌ای استان بوشهر اجرا شده است.

10 دقیقه پیش

صدر اعظم آلمان همراه با یک هیات تجاری عالی رتبه روز گذشته سفری سه روزه را به کشور چین آغاز کرده و مذاکرات حول محورهای تقویت مناسبات تجاری و بحران اوکراین با مقامات این کشور در دستور کار قرار دارد.

9 دقیقه پیش

یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق امروز با اشاره به عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم از سال ۱۹۷۳ شاهد چنین حملاتی نبوده است.

4 دقیقه پیش

شوخی مجری تلویزیون با مسئولان نظامی کشور: موشک خیبر کارسازتر بوده بیشتر استفاده کنید.

نیم ساعت پیش

مجموعه «نون.خ ۵» به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی تا ۹ اردیبهشت ماه هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: کاهش تراز دریای خزر به دلیل تغییر اقلیم به بیش از یک متر رسید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...