خودروتک |
۱ هفته پیش

قیمت رب گوجه فرنگی چند اعلام شد

قیمت رب گوجه فرنگی چند اعلام شد؟

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران گفت: باوجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت با قیمت جدید رب گوجه فرنگی موافت کرده اند اما تولیدکنندگان به دلیل عدم ابلاغ قیمت جدید جریمه می‌شوند.

در حالی که نیمه تیر ماه سال جاری عباس عسکرزادهمعاونتوسعه بازرگانیوزارت جهاد کشاورزیبا ارسال نامه ای به صدیف بیک زاده سرپرستسازمان حمایت مصرف کنندگانو تولیدکنندگان  از موافقت باافزایش قیمتربگوجه فرنگیبا قیمت  45 هزار تومان خبر داد که نایب رئیس سندیکای صنایع کنسروایرانبه خبرگزاری تسنیم گفت این موضوع با وجود موافقت وزارتجهاد کشاورزیوسازمان حمایت از مصرفکنندگان و تولید کنندگان هنوز در ستادتنظیم بازارتعیین تکلیف نشده است.

 پیش از این هر قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرمی قیمت یکسان نداشت و بر اساس مشاهدات میدانی 35 تا 39 هزار تومان  به فروش می رسید که کماکان برخی از برند ها محصول خود را با این قیمت به فروش می رسانند.

معاون وزیر جهادکشاورزیدر این نامه اظهار داشت: با در نظر گرفتن افزایش هزینه‌های تولید، با افزایش قیمت مصرف کننده رب گوجه فرنگی در چارچوب ضوابط و مقررات آن سازمان موافقت می‌نماید. وی حتی در خواست کرده بود که در راستای حفظ آرامش بازار و تداوم عرضه رب گوجه فرنگی مقرر کنید این اصلاح قیمت با قید فوریت انجام شود.

قیمت مصوب رب گوجه فرنگی 45 هزار تومان اعلام شد

مسعود بختیاری، نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران اظهار داشت:  باوجود اینکه وزارت جهاد کشاورزی قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی را 45 هزار تومان پیشنهاد کرد و آن را به سازمان حمایت برای ابلاغ اعلام نمود اما از آنجا این کالاها مشمولقیمت گذاریپیشینی شدند، عملا امکان ابلاغ قیمت این محصولات در سال جدید فراهم نشد.

وی افزود:قیمت گذاری پیشینی از اردیبهشت ماه در مورد کنسروهای رب گوجه فرنگی و ماهی تون اعمال شده است.

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران ادامه داد: قیمت ماهی تون در سال جاری بیش از 50 درصد و قیمت روغن نیز تا 500 درصد  افزایش یافته است و در این شرایط نمی توان کنسرو آن را با قیمت قبل به فروش رساند.

وی تصریح کرد: در سه ماه اخیر سندیکای کنسرو پیگیر ابلاغ قیمت واقعى محصولات کنسرو ماهی تون و رب گوجه فرنگی  بوده و با مسئولان مختلف جلسات بدون نتیجه داشته است این شرایط باعث شده که برخی از صنایع دست از تولید بکشند یا اینکه محصولات خود را با قیمت جدید عرضه کنند و مشمول جریمه سازمانتعزیراتحکومتی شوند.

بختیاری گفت: حتی به درخواست شفاهی وزارت جهاد کشاورزی تولید کنندگان برای اینکه بازار با کمبود مواجه نشود اقدام به تولید محصولات خود با قیمت جدید کردند که در نتیجه آنها نیز جریمه شدند.

نایب رئیس سندیکای کنسرو ایران همچنین درباره قیمت جدید کنسرو ماهی تون اظهار داشت: قیمت هر قوطی کنسرو تون ماهی 35 هزار تومان است که بر اساس آنالیزی که ارائه داده ایم قیمت جدید 44 هزار و 900 تومان خواهد بود.

منبع: تسنیم

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سانیا سالاری این عکس را از صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.     زندگی شخصی سانیا سالاری سانیا سالاری متولد 20 تیرماه

1 ساعت پیش

نشست مشترک دولت و مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

1 ساعت پیش

یاسوج_هاشمی مهر با اظهار گلایه از مدیران دستگاه ها از اینکه در مناسبت های مذهبی اقدام شایسته ای صورت نمی گیرد، گفت: مناسبت های ملی و مذهبی باید محترم شمرده شوند .

1 ساعت پیش

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که هرگونه اقدام واشنگتن در خصوص اعلام مسکو به عنوان «حامی تروریسم» به قطع رابطه با آمریکا منتهی می‌شود.

1 ساعت پیش

همسر مهران غفوریان با انتشار تصاویری در فضای مجازی جنجال تازه ای به پا کرد.

1 ساعت پیش

شایانیوز-  لاله مرزبان از بازیگرای جذاب و دوست داشتنی در عرصه سینما می باشد که چند سالیه شناخته شده و میشه گفت از استعداد های نوظهوری می باشد که

1 ساعت پیش

یاسوج-فرمانده تیپ ۴۸ فتح گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس امسال، عملیات «بیت‌المقدس» در یاسوج بازسازی می‌شود.

1 ساعت پیش

گرگان- معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس برنامه ششم باید ۱.۸ درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان خارجی اختصاص یابد.

1 ساعت پیش

شایانیوز-  مریلا زارعی از بازیگرا جذاب و دوست داشتنی هستش که سالهاااست در این عرصه دیده میشه و داره بازی میکنه. اما مریلا زارعی از اون دسته هنرمندانی نیست

1 ساعت پیش

بیشتر...