واکنش دیپلمات روس به بالا بردن عکس حاج قاسم در سازمان ملل

واکنش دیپلمات روس به بالا بردن عکس حاج قاسم در سازمان ملل
سفیر سابق روسیه در لبنان ، اقدام رئیس‌جمهور ایران در بالا بردن عکس حاج قاسم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارزشمند دانست و گفت که این اقدام نشان‌دهنده صلابت موضع ایران بود.

به گزارشسراج24؛«الکساندر زاسپکین» سفیر سابقروسیهدرلبنانبه اقدام آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل و نشان دادن عکس شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران واکنش نشان داد.

این دیپلمات روس تصریح کرد که اقدام رئیس‌جمهور ایران در بالابردن عکس حاج قاسم در نیویورک نشان دهنده صلابت موضع ایران است.

سفیر سابق روسیه در لبنان، نشان دادنعکس سپهبد قاسم سلیمانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را ارزشمند دانست و تاکید کرد: بالا بردن عکس سپهبد سلیمانی نشان‌دهنده صلابت موضع ایران و تلاش آن برای تحقق عدالت از طریق دادگاه بین‌المللی است.

زاسپکین در ادامه گفت: «در سایه سخنرانی رئیس جمهور، ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، باید بهسطح بالای تفاهم ایرانی و روسی در مورد مسائل بین المللی و ماهیت مرحله فعلی که با گذار از یک رژیم تک قطبی و انتقال به یک نظام جدید اشاره شود. در مرحله‌ کنونی ایران و روسیه درخط مقدمکشورهایی قرار دارند که علیه هژمونی و سرکوب برای حقوق ملت‌ها، آزادی، پیشرفت و رفاه مبارزه می‌کنند و این باید در تمام نقاط جهان محقق شود».

سفیر سابق روسیه در لبناندر خصوص برنامه‌های غرب علیه ایران و روسیه گفت: به نظر من در وهله اول، غرب برای ایران و روسیه برنامه‌ریزی می‌کند، زیرا این دو کشور به طور واضح و مستمر هژمونی غرب را رد می کنند و مردم جهان با امید به آن‌ها نگاه می‌کنند زیرا حاکمان غرب، جامعه بین‌الملل را از هر نظر به بن‌بست رسانده‌اند.

این دیپلمات روس افزود: مطلوب این است که یک راه درست جلوی بشریت گذاشته شود و شمار کشورهایی که برای این امر با یکدیگر متحد می‌شوند، در حال افزایش است. اجلاس اخیر سازمان شانگهای موید این امر است این جریان بین‌الملل رو به تقویت است.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نمایش تیم ملی فوتبال آمریکا در برابر انگلیس که منجر به نتیجه مساوی بدون گل شد این ذهنیت را برای برخی ایجاد کرده است که تیم ملی فوتبال ایران برای صعود کار بسیار سختی پیش رو دارد.

3 ساعت پیش

پلاکارد یک دختر تماشاگران ایران در بازی تیم ملی با ولز سوژه عکاسان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.

3 ساعت پیش

اعتماد نوشت:  بر اساس اعلام اکثر چهره‌های اصلاح‌طلب، گام نخست برای هر نوع تغییری؛ عذرخواهی و دلجویی از آسیب‌دیدگان، مجازات عاملان بروز مشکلات، به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم و برداشتن گام‌های عملی برای اعمال تغییرات در حوزه‌هایی چون تاکید بر حاکمیت قانون، پایان دادن به نظارت‌های استصوابی، گردش آزاد اطلاعات، توسعه مناسبات ارتباطی با جهان، آزادی رسانه‌ها و... است. ضرورت‌هایی که تا زمینه تحقق آنها فراهم نشود، نمی‌توان از عزم و اراده نظام حکمرانی برای اعمال تغییرات اصلاحی سخن گفت.

5 ساعت پیش

ابوالفضل جلالی دفاع چپ تیم استقلال با گذشت ۱۸۰ دقیقه از حضور تیم ملی در جام جهانی هنوز نتوانسته حتی یک دقیقه هم برای این تیم به میدان برود.

5 ساعت پیش

سفر آبی پوشان به امارات لغو شده است و احتمالا آبی پوشان در تهران تمرینات خود را دنبال خواهند کرد.

4 ساعت پیش

در دقیقه ۸+۹۰ روزبه چشمی مهم‌ترین گل زندگی‌اش و یکی از مهم‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال ایران را به تیم ملی ولز زد.

5 ساعت پیش

رهبر انقلاب در پاسخ به عده‌ای که می‌گویند صدای ملت را بشنوید، فرمودند: صدای رعدآسا در 13 آبان امسال بلند شد. منبع: دانشجو

5 ساعت پیش

وستون مک‌کنی، بازیکن آمریکایی، با خشک کردن دستهایش با لباس یکی از عکاسان باعث خنده تماشاگران شد اما برخی از طرفداران فوتبال از حرکات ناشایست خوششان نمی‌آید.

3 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال ایران توانست با پیروزی برابر ولز، به رتبه بیستم آسیا بازگردد اما صدر آسیا همچنان در اختیار ژاپن است.

4 ساعت پیش

بیشتر...