عصر ایران |
۱ هفته پیش

شکنجه همسر تا یک قدمی مرگ

وقتی نوبت به دفاعیات وکیل زن میانسال رسید، او نیز درخواست قصاص متهم را مطرح کرد. عبدالصمد خرمشاهی گفت: پزشکی قانونی به صراحت اعلام کرده متهم در زمان حمله مسئول اعمال خودش بوده است. صدمات وارده به شاکی آنچنان هولناک بود که او بعد از یک سال هنوز درگیر درمان است و سلامتش را به دست نیاورده است.

مادر در حالی که انگشتانش قطع‌ شده و یک چشمش را با پانسمانی پوشانده در کنار دختر و پسر دوقلویش در یک سوی دادگاه نشسته‌اند و پدر خانواده در لباس آبی سرمه‌ای زندان و با پابند سوی دیگر و روی صندلی‌های ردیف اول نشسته ‌است. وحشت از پدر هنوز در چهره دو قلوها دیده می‌شود و سعی می‌کنند نگاهشان را از پدر بدزدند. حالا و بعد از ۱۴ماه از حمله هولناک پدر به مادر، آنها نیز تصمیم گرفتند در کنار مادر بایستند تا نامشان در فهرست شکات این پرونده ثبت شود.

به گزارش جام‌جم؛ اواخر آبان سال گذشته به دنبال وقوع جنایتی هولناک مقابل خانه‌ای در تهران پرونده‌ای در دادسرای ناحیه دو تهران و پلیس گشوده شد. در این ماجرا مرد میانسالی به نام «شاهین» با شکستن شیشه‌های پنجره وارد خانه شد و با قمه به جان همسر ۵۶ ساله‌اش افتاد. این زن سریع به بیمارستان انتقال یافت و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما چشم راستش کور و انگشتان دستش قطع شد. شاهین که گریخته بود، ردیابی و بازداشت شد و به حمله خونین به همسرش اعتراف کرد.

زن میانسال در شکایت خود گفت: ۲۷ سال قبل با شاهین ازدواج کردم و صاحب یک دختر و پسر دوقلو شدیم. او همیشه به من و دخترم بدبین بود و توهین می‌کرد و ما را کتک می‌زد اما من به خاطر آبرویم سکوت می‌کردم. در این سال‌ها درس خواندم و لیسانس حقوق گرفتم تا خرج خودم و فرزندانم را تأمین کنم اما همسرم مدام ما را اذیت می‌کرد. یک بار مرا بشدت مجروح کرد که با شکایتم دستگیر و با سپردن وثیقه آزاد شد. روز حادثه برای دومین بار در مدت سه ماه به من حمله‌ور شد و با ضربه‌های قمه به شدت مجروحم کرد که به طور معجزه‌آسایی نجات پیدا کردم.

با تکمیل تحقیقات در دادسرا، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و روز چهارشنبه متهم در شعبه دهم و به ریاست قاضی شجاعیان و با حضور دو قاضی مستشار، حسین‌زاده و ابراهیمی پای میز محاکمه ایستاد.

زن میانسال و دو فرزندش در این جلسه به تشریح زندگی سخت خود با این مرد پرداختند و به دلیل طولانی‌شدن صحبت‌های شکات، دفاعیات شاهین به جلسه بعدی موکول شد.

در ابتدای این جلسه قاضی علیرضا مرادمرد، نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست پرونده گفت: بر اساس کیفرخواست صادرشده از سوی دادسرای ناحیه دو تهران، در این پرونده شاهین ۵۶ ساله، بدون سابقه کیفری مؤثر، متهم به توهین به ائمه (ع) و مقدسات، شروع به قتل عمدی، جرح عمدی و قطع عضو و قذف است. متهم اعتراف کرده این ضربات را به همسرش وارد و به تصور مرگ او، رهایش کرده است. او دلیل این کارش را دیدن عکس‌های نامناسب از همسر و دخترش در سایتی عنوان کرده که این ادعا در جریان تحقیقات ثابت نشد. او همچنین با ضربات قمه، باعث قطع انگشت و آسیب جدی به تاندون‌های دست شاکی شده است. با توجه به دلایل موجود در پرونده برای او اشد مجازات را درخواست دارم.

روزی ۱۰۰ بار مرگ را می‌دیدم

رئیس دادگاه سپس از همسر متهم خواست در جایگاه قرار بگیرد و شکایتش را مطرح کند که زن میانسال در حالی که اثرات درگیری روی صورت و دستش مشخص بود، گفت: من همچنان بر شکایت خود باقی هستم و درخواست قصاص این مرد را دارم. قبل از ازدواج با این مرد، دانشجوی حقوق و کارمند یکی از ادارات دولتی بودم که وقتی به خواستگاری‌ام آمد، قول داد خوشبختم می‌کند و به خاطر قول او درس و کارم را رها کردم. مدتی بعد از ازدواج متوجه شدم اهل شر و چاقوکشی است. درگیری‌ها با او باعث شد زمان زایمان، خانه پدرم باشم. وقتی دوقلوها به دنیا آمدند، سراغم آمد و فریبم داد و به خانه برگشتم اما بعد از دو ماه به خاطر اینکه گروه خونی دخترمان با او فرق داشت، ادعا کرد دخترمان فرزند او نیست. برای آزار روحی من، بچه‌ها را از پایشان آویزان می‌کرد و می‌گفت باید بگویی بچه‌ها متعلق به کیست. با برادر بزرگ‌ترش صحبت کردم که او دعوایش کرد و این موضوع را مدتی فراموش کرد. با کارهایش روزی ۱۰۰ بار مرگ را می‌دیدم.

این زن ادامه داد: همسرم دو بار بینی دخترم و دو بار هم دنده و سر مرا شکست. شهریور سال گذشته دنده‌ام را شکست که از او شکایت کردم اما با سپردن وثیقه آزاد شد. از ترسم به خانه برنگشتم تا اینکه آبان‌ماه مدعی شد خانه را ترک کرده و من هم به خاطر ابتلای دخترمان به کرونا و مراقبت از او به خانه برگشتم. غروب روز حادثه در خانه بودم که متوجه حضورش شدم. در را به رویش باز نکردم که با شکستن پنجره وارد خانه شد و ضربه‌ای به پشت پایم زد که مقابل در، نقش بر زمین شدم. بعد هم با قمه ضربه‌هایی به سر و دستم وارد کرد. بر اثر ضربه‌ها بیهوش شدم و سه روز بعد در بیمارستان به هوش آمدم. من قصاص می‌خواهم و حاضر به بخشش نیستم.

فقط کتک و فحش دیدم

سپس دختر متهم در جایگاه قرار گرفت و با شکایت از پدرش گفت: هیچ وقت به این مرد که در جایگاه متهم است، بی‌احترامی نکردم چون پدرم است. جز کتک‌خوردن و فحاشی چیزی در رابطه پدر و فرزندی ندیدم. به همین علت اشد مجازات را می‌خواهم.

رئیس دادگاه: به نظر شما دلیل این رفتار پدرتان چه بود؟

دختر متهم: پدرم مشکل سلامت روان دارد. البته منظورم این نیست که زوال عقل دارد. پدرم مخالف هیأت‌رفتن و روزه‌گرفتنم بود و همیشه مرا به خاطر اعتقاداتم اذیت می‌کرد.

شکستن بینی به خاطر سفر کربلا

پسر خانواده سپس در جایگاه قرار گرفت و گفت: پدرم در طول زندگی با مادرم فقط پنج سال کار مفید کرد و بقیه این مدت بار زندگی روی دوش مادرم بود. او یک دیکتاتور بود و امان از روزی که موادش تمام می‌شد. یک بار او را برای ترک به کمپ بردم که خانواده‌اش به اتهام آدم‌ربایی از من شکایت کردند. یک بار همراه عمویمان به کربلا رفتیم و وقتی برگشتیم، بینی خواهرم را به خاطر این سفر شکست.

پسر جوان درباره روز حادثه گفت: آن روز من تجریش بودم که مادرم زنگ زد و خبر داد پدرمان آمده است. سریع راهی خانه شدم اما پنج دقیقه دیر رسیدم. مادرم غرق در خون روی زمین افتاده بود. انگشتان قطع‌شده‌اش را داخل یخ گذاشتم و زخم سرش را با دست گرفتم. دیدن این صحنه شوک بزرگی برایم بود و شب‌ها بدون قرص نمی‌توانم بخوابم. در آنجا صحنه‌هایی دیدم که در هیچ فیلمی نمی‌توانید ببینید.

وقتی نوبت به دفاعیات وکیل زن میانسال رسید، او نیز درخواست قصاص متهم را مطرح کرد. عبدالصمد خرمشاهی گفت: پزشکی قانونی به صراحت اعلام کرده متهم در زمان حمله مسئول اعمال خودش بوده است. صدمات وارده به شاکی آنچنان هولناک بود که او بعد از یک سال هنوز درگیر درمان است و سلامتش را به دست نیاورده است.

ادامه رسیدگی ۳ هفته دیگر

رئیس دادگاه پس از طرح شکایت و با توجه به طولانی‌شدن جلسه، ختم این جلسه را اعلام و ادامه رسیدگی را به ۱۳ بهمن موکول کرد.

 #‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت افزایش پیدا کرد.

1 ساعت پیش

این تصمیم مطلقاً احساسی نیست و منطق خاصی در آن نهفته است.

1 ساعت پیش

یام تبریک محمدرضا لواسانی به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا روز زن

1 ساعت پیش

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

1 ساعت پیش

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

1 ساعت پیش

ركورد ۳ ساله فروش ماهانه شکسته شد؛ شرکت لعابیران در دی ماه ۱۴۰۰ موفق شد، ۹۲۰ تن از محصولات خود را به فروش رساند.

2 ساعت پیش

بازسازی و نوسازی کارخانه ایزوگام واقع در شهرک صنعتی اشتهارد موجب شکسته شدن رکورد تولید ماهیانه این کارخانه شد.

2 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

2 ساعت پیش

دکتر اخلاقی فیض آثار مدیر عامل بانک تجارت از اعطای تسهیلات مرابحه در قالب کارت اعتباری تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن برای تمامی حقوق بگیران از این بانک خبر داد.

2 ساعت پیش

هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند در صورت دریافت این چنین پیامک‌هایی، عجولانه عمل نکرده و اقدام به ثبت‌نام و ارسال اطلاعات هویتی خود نکنند."

3 ساعت پیش

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شهرستان اردستان با اشراف کامل در کوتاه‌ترین زمان این شخص هتاک را دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند و روانه زندان شد.

3 ساعت پیش

یک کارشناس اقتصادی گفت: وقتی بانک‌ها وارد بنگاه‌داری در یک صنعت تولیدی می‌شوند به دلیل منابع نامحدودی که در اختیار دارند، عرصه رقابت را برای بقیه تنگ کرده و آن‌ها را از دور خارج می‌کنند.

3 ساعت پیش

سویه موضوعی توازن ناموزون، فضای انتزاعی با رویکرد اجتماعی است؛ گویا سعید محجوبی اتمسفر ناموزونی را روایت می‌کند که در آن توازن هست اما این توازن ظاهری است و عمق واقعی ندارد.

3 ساعت پیش

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که دیپلمات های ایرانی پس از شش سال وقفه در نشست سازمان همکاری اسلامی در عربستان شرکت می کنند.

4 ساعت پیش

پاپ در سخنرانی و دعای هفتگی خود در میدان سنت پیتر خواستار انجام مذاکره برای خاموش کردن آتش بحران اوکراین شد.

4 ساعت پیش

بیشتر...