خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

اختصاص 210 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت های دانش بنیان در همدان اخبار همدان اخبار استانها تسنیم Tasnim


اختصاص 210 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در همدان

استاندار همدان گفت:در راستای حمایت از کارهای پژوهشی ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان همدان، اظهار داشت: در راستای حمایت از کارهای پژوهشی 185 میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به استان و 25 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 1401 برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری درنظر گرفته شده است.

وی افزود: تخصیص اعتبار به توسعه کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان، تسهیل روند تجاری‌سازی، نقش‌ آفرینی شرکت های دانش بنیان و ارتقای سطح فناوری استان را به دنبال دارد.

استاندار همدان همچنین افزود: استان همدان بیش از 270 شرکت دانش بنیان و واحد فناور دارد که محصولات با کیفیت و بی نظیری را تولید می کنند.

وی با بیان اینکه دانش و فناوری می تواند به رشد اقتصادی در زمینه های مختلف کمک کند، عنوان کرد: در همین راستا بودجه سال جاری، 10 درصد از درآمد حوزه تملک دارایی استان به حوزه طرح های دانش بنیان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برنامه‌ها و سیاست‌های راه گشایی در حوزه پژوهش و فناوری دارد، بیان کرد: حمایت از ایجاد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه با همکاری مجموعه علم و فناوری، دانش به کار و محصول تبدیل خواهد شد، گفت: نمایشگاه محصولات فناورانه و پژوهشی با هدف ارائه ایده و دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و با مشارکت تمام دانشگاه های استان راه اندازی شده که امیدواریم نتیجه آن را به زودی ببینیم.

انتهای پیام/ن#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...