خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

امام خمینی ره الگوی بارز اخلاقی برای مسلمانان جهان است ایسنا

امام خمینی (ره) الگوی بارز اخلاقی برای مسلمانان جهان است

ایسنا/کردستانماموستا یوسف احمدی گفت: اخلاق مبتنی بر دین از ویژگی‌های برجسته امام خمینی (ره) بود و بی تردید می‌تواند به عنوان الگوی اخلاقی برای همه مسلمانان جهان مورد استفاده قرار گیرد.

ماموستا احمدی در وبینار "بررسی ابعاد اخلاقی حضرت امام خمینی(ره) " ضمن اشاره به ضرورت علم و اخلاق در جامعه امروز، اظهار کرد: انسان علیرغم پیشرفت‌های علمی و صنعتی، بیش از همیشه به علم و اخلاق نیازمند است و هیچ علمی نزد خدا والاتر از اخلاق نیست و به همین دلیل امام خمینی ره بیش از هر چیز به این مسئله اهمیت می‌دادند.

وی افزود: امام خمینی (ره) اخلاق فردی را مهمتر از اخلاق اجتماعی می‌دانست و در حیطه عمل و رفتار نیز دارای خصوصیات بارز اخلاقی همچون قاطعیت، بصیرت، مردم دوستی، نظم و آینده نگری بود و همواره با اعمال و رفتار خود الگوی مناسبی برای همه مسلمانان جهان است.

ماموستا یوسف احمدی در رابطه با این سخن حضرت امام خمینی (ره) که فرموده بودند: "اگر انسان همه علوم را تحصیل نماید اما از تسلط بر نفس خود ناتوان باشد، در رسیدن به سعادت بازخواهد ماند" تصریح کرد: امام خمینی (ره) به خوبی این مسئله را درک کرده و به آن پرداخته بود.

وی به جایگاه و شخصیت برجسته امام خمینی (ره) برای انسان‌های این عصر پرداخت و افزود: شخصیت انسانی با فضایل اخلاقی رقم می‌خورد و رذایل اخلاقی سازندگی را در پی نخواهد داشت.

ماموستا یوسف احمدی ادامه داد: امام خمینی (ره) از نظر سیاست و حکومت یک رجل سیاسی به معنای واقعی، از نظر فلسفی فیلسوف، از نظر فقه فقیه و نمونه یک انسان کامل و همه جانبه بود که علم و عمل را در هم آمیخته بود.

وی اظهار کرد: از جمله آثار اخلاقی امام خمینی (ره) که بیشترین تاثیر را بر فضلا و طلاب داشته، کتاب الاربعین (چهل حدیث) است که نکات اخلاقی را به دروس ذکر شده در این کتاب آمیخته و آن را با عرفان و سیاست ارائه می‌کند.

ماموستا احمدی با تاکید بر اینکه اخلاق باید مبتنی بر دین باشد تا به حد اعلا برسد، خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی ره در اخلاق خود همواره به آیات قرآن بسنده می‌کرد و سیره اهل بیت و امامان را الگوی خود قرار داده بود.

وی همچنین عدالت در اخلاق را از دیگر معیارهای اخلاقی حضرت امام خمینی (ره) ذکر کرد که آن را در سعادت انسان غیرقابل انکار می‌داند.
انتهای پیام #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...