امیر سرتیپ آشتیانی: در شرایط کنونی منطقه دخالت های آمریکا غربی ها می تواند باعث بحران شود all tv logo

امیر سرتیپ آشتیانی: در شرایط کنونی منطقه دخالت‌های آمریکا و غربی‌ها می‌تواند باعث بحران شود
سیاسیدفاعی امنیتی

امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی به عنوان دو کشور مسلمان و دو بازیگر مهم در منطقه، در امنیت و ثبات منطقه موثرند، گفت:در چهارچوب سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط و تعامل سازنده با کشور‌های منطقه، مورد تاکید قرار دارد.

وزیر دفاع در ادامه ضمن محکوم کردن نسل کشی و ارتکاب جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه افزود: مسئله اول جهان اسلام و همه دنیا موضوع فلسطین است که لازم است کشور‌های مسلمان به ویژه کشور‌های مهم منطقه به عنوان وظیفه شرعی و انسانی در این خصوص قاطعانه‌تر و هماهنگ‌تر موضع گیری و اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه به طور قطع رژیم صهیونیستی به هیچ یک از اهداف خود در غزه نرسیده و نخواهد رسید، تصریح کرد: شرایط امروز منطقه، شرایط حساس و پیچیده‌ای است و دخالت و حمایت آمریکا و غربی‌ها می‌تواند شرایط امنیتی منطقه را پیچیده‌تر کند و باعث ایجاد یک بحران منطقه‌ای بزرگ شود.

امیر سرتیپ آشتیانی کشور‌های حاشیه‌ی خلیج فارس را دارای منافع و تهدیدات مشترک دانست و افزود:همزیستی مسالمت آمیز و فهم مشترک نسبت به موضوع امنیت بسیار مهم است.

وزیر دفاع ضمن تاکید بر برقراری امنیت جمعی توسط کشور‌های همسایه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای انجام گفتگو‌های مشترک دفاعی و امنیتی با عربستان و دیگر کشور‌های منطقه خلیج فارس را دارد.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به زمینه‌های مشترک همکاری میان نیرو‌های مسلح دو کشور در حوزه‌های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی، فنی و توافق نامه جامع امنیتی دو کشور، آمادگی وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران را در جهت توسعه همکاری‌های دفاعی، نظامی و فنی با این کشور اعلام و اظهار داشت: به طور قطع این همکاری‌ها علاوه بر انتفاع دو کشور، سبب افزایش ضریب و ارتقاء امنیت و ثبات در منطقه خواهد شد.

سفیر پادشاهی عربستان در ادامه این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های دوجانبه در ابعاد مختلف و از جمله در حوزه‌های دفاعی و فنی، تصریح کرد: دو کشور ایران و عربستان دوست و برادر هم هستند و تبادل هیئت‌ها و دیدار‌های دفاعی به تعمیق روابط میان وزارت خانه‌های دفاع کمک خواهد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدفاعی امنیتی#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه از پایگاه هواپیماسازی کازان بازدید کرد.

1 ساعت پیش

ریس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلیل‌آباد از صدور سند کاداستر در ۹۸ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد.

1 ساعت پیش

لیست نهایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تبریز، آذرشهر و اسکو به سرلیستی میرتاج‌الدینی منتشر شد.

نیم ساعت پیش

دوازدهمین دوره مسابقات تکواندوی بین المللی جام باشگاه های آسیا در گروه بانوان به پایان رسید و نمایندگان ایران روی سکوهای قهرمانی قرار گرفتند.

نیم ساعت پیش

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل پرونده برای شش تن از مدیران استان به دلیل تخلفات انتخاباتی خبر داد.

نیم ساعت پیش

استرالیایی‌ها اعتراض خود را به جنایات رژیم صهیونیستی نشان دادند.

1 ساعت پیش

هافبک تیم فوتبال تراکتور به هواداران تیمش این اطمینان را داد که اوضاع نابسامان سرخپوشان تبریزی خیلی تداوم پیدا نخواهد کرد.

نیم ساعت پیش

اوسمار ویرا پس از پیروزی پرسپولیس تصویر جالبی از دخترش در فضای مجازی منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

بنی گانتس با تأکید بر اینکه ارتش صهیونیستی باید اهداف نظامی خود را در غزه تکمیل کند، از تلاش آمریکا برای جلوگیری از برقراری آتش‌بس در غزه تشکر کرد.

1 ساعت پیش

بیشتر...