تیتر برتر |
1 ماه پیش

حقیقت عجیب جالب در مورد مرسدس بنز Unimog سایت تیتربرتر TitreBartar com

حقیقت عجیب و جالب در مورد مرسدس بنز Unimog

تیتربرتر:از اکثر علاقه مندان به اتومبیل بخواهید مرسدس نهاییآفرودرا نام ببرند و آنها احتمالاً می گویند G-Class. از این گذشته، G Wagon مدت ها قبل از آنکه مورد استقبال مردم بورلی هیلز قرار بگیرد، مورد علاقه کشاورزان اروپایی بود. در حالی که آنها کاملاً اشتباه نمی کنند، یک محصول دیگر مرسدس وجود دارد که از هر نظر بر کلاس G غلبه می کند: این Unimog است. این جانور عظیم الجثه در خارج از جاده در اکثر نقاط نادر است، زیرا این کامیون ها برای استفاده در مناطق دور افتاده طراحی شده اند و تقریباً هرگز در جاده ها دیده نمی شوند.تند

با این حال، آنها به طرز شگفت انگیزی در سراسر جهان متداول هستند و تخمین زده می شود کهمرسدس بنزبیش از 400000 دستگاه از آنها را در طول سال فروخته است. مفهوم Mog از ذهن جمعی سه مهندس آلبرت فردریش، هانس زابل و هاینریش روسلر سرچشمه گرفت. درآلمانپس از جنگ، آنها توجه خود را به ساخت همه کاره ترین تراکتور تا کنون معطوف کردند و طراحی حاصله نقشه ای برای یکی از ماندگارترین خودروهای آفرود تاریخ ایجاد کرد. بیایید نگاهی به ده چیز عجیب و غریب بیندازیم که اکثر مردم در مورد Unimo آن نمی دانند.

10- از سال 1951 به همین ترتیب ساخته شده است

فرمول منحصر به فرد Unimog دقیقاً همان چیزی است که در زمان فروش اولین کامیون در سال 1951 استفاده شد. از چهار چرخ مساوی اندازه، چهار چرخ محرک، قفل های دیفرانسیل و پریزهای برق برای انواع مختلف تنظیمات و استفاده استفاده می کند.

تا سال 1957 طول کشید تا اولین Unimog با کابین راننده بسته ساخته شود، اما از آن به بعد کامیون تا حد زیادی در ساختار اصلی خود تغییر نکرده است. امروزه، این دستگاه حتی بیشتر از دهه 50 است، اما این عمدتاً به دلیل پیشرفت فناوری و نه تغییرات اساسی در طراحی خودرو است.

9- تقریباً هیچ کاری وجود ندارد که نتواند انجام دهد

جذابیت تجاری اصلی Unimog این است که چقدر همه کاره است، زیرا می توان آن را تقلب کرد و تقریباً به هر چیزی تبدیل شد. این می تواند به دلیل توانایی بی وقفه در خارج از جاده، منابع آب را به کارگران معادن دور دست منتقل کند، یا می تواند به عنوان یک ماشین آتش نشانی برای مبارزه با آتش سوزی جنگل ها راه اندازی شود.

خروجی قدرت قابل تنظیم آن به این معنی است که لوازم جانبی نیز می توانند "به برق متصل شوند"، بنابراین می تواند به راحتی تبدیل به یک ون کامپر 4x4 با تمام معایب یک موتورخانه لوکس شود. خرید Mog یک تلاش پرهزینه است، اما مسلماً همه کاره ترین وسیله نقلیه روی کره زمین است.

8- می توان آن را از هواپیما رها کرد

قابلیت های مستحکم همه جانبه آن باعث شد تا ارتش های سراسر جهان، از جمله ارتش ایالات متحده، به آن ضربه بزنند. در دهه 50، Unimogs از طریقهواپیماهاو هلیکوپترها منتقل می شد و سپس آن هواپیماها را رها می کردند تا در مقاصد خود فرود بیایند. تصاویر این فرایند نادر است اما وجود دارد، اگرچه به دلایل حق چاپ نمی توان آنها را در اینجا جاسازی کرد.

ممکن است دیدن یک چتر نجات Unimog عجیب باشد، اما این امر به خوبی یادآور میزان سختی این خودروها است. بسیاری از کامیون های دیگر وجود ندارند که بتوانند با هزاران پا در هوا رها شوند و در صورت برخورد با زمین، چتر نجات یا بدون چتر نجات هنوز قابل استفاده باشند.

7- این همچنین یک قطار است

Unimog علاوه بر کامیون بودن، یک قطار کاملاً کاربردی است. هرچقدر که غیر منطقی به نظر برسد، در واقع تبدیل یک Mog به یک حمل کننده بار آماده حمل و نقل ریلی چندان طول نمی کشد. در واقع، فقط به وسایل جانبی نیاز دارد که در زیر کامیون قرار گرفته و آن را برای دویدن روی ریل مناسب می کند.

Unimogs در سراسر جهان به عنوان هیبرید راه آهن مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا می توانند در جاده های عمومی تا قطعه شکسته یا معیوب از مسیر حرکت کرده و سپس در طول مسیر حرکت کنند تا آن را تعمیر کنند. با انتخاب موتورهای قوی تر، آنها همچنین می توانند واگن های قطار را به حالت امن بازگردانند.

6- The Funmog یک سبک کلاس Unimog بود

آنها ممکن است به طرز باورنکردنی در همه شرایط صنعتی و تجاری مفید باشند، اما این امر مانع از بازی مرسدس با ایده تبدیل Mog به یک وسیله نقلیه لوکس بزرگ نشده است. در سال 1994 ، Funmog عرضه شد، که Unimog را به خود اختصاص داد و تعدادی از ویژگی های لوکس و فناوری را از S کلاس سدان اجرایی اضافه کرد.

فقط تعداد کمی از آنها به عنوان خودروهای آزمایشی ساخته شده اند و Funmog هرگز به تولید نرسیده است

اما برای طراحی منحصر به فرد خود در مورد خودروی لوکس بزرگ، جایزه طراحی صنعتی را از آن خود کرد. مطمئناً دیدن Funmogs در جاده جالب خواهد بود، اما این تازگی به سرعت برای صاحب خانه از بین می رود وقتی که آنها در تلاش برای پارک کردن آن در خارج از هتل ها و اقامتگاه های لوکس خود هستند.

5- دارای ترمز داخلی ... در موتور آن

اکثر مردم به Mog نگاه نمی کنند و آن را بسیار کارآمد می پندارند، اما در واقع، چندین ویژگی دارد تا آن را تا حد ممکن کارآمد و سخت بپوشد. هنگام ترشح گاز، از ترمز موتور استفاده می شود تا به کاهش بارهای سنگین کمک کرده و رانندگی روان تری را در شرایط شروع به حرکت ایجاد کند.

همچنین به کاهش سایش ترمزها کمک می کند، که به معنی فاصله زمانی بیشتر قبل از تعویض لنت های کامیون است. دو دور ترمز موتور در دسترس است، بنابراین می توان از آن در شرایط عادی جاده یا هنگام کشیدن بار سنگین استفاده کرد.

4- آنها وسایل نقلیه مسابقه ای عالی می سازند

یکی دیگر از حقایق شگفت انگیز در مورد Unimog این است که این یک برنده مسابقه ثابت شده است و از جمله، دو بار برنده رالی داکار شده است. با ساختار ماژولار و تنظیمات سخت اما ساده، تبدیل کامیون به یک ماشین مسابقه، با موتور قوی تر و سیستم تعلیق بخشنده تر آسان است.

Unimogs در رویدادهای بیشمار حمله رالی در سراسر جهان شرکت کرده است و اخیراً در رالی برسلاو با سبک نمایشی برنده شده است. گل و لای ضخیم، رودخانه ها یا حتی رودخانه ها نمی توانند سرعت کامیون را کاهش دهند، که این امر آن را به رقیبی ترسناک و یکی ازقدرتمندترین کامیون های رقابتیدر خارج تبدیل می کند.

3- می تواند به 68 مگاپیکسل برسد

آنها ممکن است بزرگ باشند و تمام آیرودینامیک یک عمارت هفت تخت را داشته باشند، اما Unimogs در صورت نیاز می تواند از ترافیک بزرگراه ها جلوگیری کند. کامیون های غیر اروپایی می توانند تا 110 کیلومتر در ساعت (68 مایل در ساعت) حرکت کنند، در حالی که مدل های یورو به 80 کیلومتر در ساعت (50 مایل در ساعت) محدود شده اند.

البته این بستگی به مشخصات دقیق آن دارد: Top Gear تخمین می زند که امروزه بیش از 1000 روش مختلف برای مشخص کردن Unimog جدید وجود دارد، با طیف وسیعی از موتورها که بر قدرت کلی و حداکثر سرعت تأثیر زیادی می گذارد. اما، برای کسانی که به آن نیاز دارند، این یک کامیون است که در صورت نیاز می تواند از نیمه نهایی پیشی بگیرد.

2- فقط به چند صد نفر به طور رسمی فروخته شد

با وجود محبوبیت جهانی، خرید Unimog در ایالات متحده چشم انداز دشواری است. آنها اغلب برای فروش نمی آین ، و وقتی می آیند، اغلب بسیار گران هستند. این عمدتا به دلیل کمیابی آنها است. به لطف قرارداد با ارتش ایالات متحده و برخی واردکنندگان تجاری، چند Unimog کلاسیک در حال شناور شدن است، اما معلوم نیست تعداد آنها چقدر است.

همچنین حدود 200 کامیون مدرن از محدودی وجود دارد که مرسدس به طور رسمی در اواسط دهه 00 وارد آن شده است، اما پس از آن، عرضه خشک می شود. امیدواریم مرسدس تصمیم بگیرد که واردات Mogs جدید را به زودی آغاز کند، اما تا آن زمان آمریکایی ها مجبورند یا به یک نمونه کلاسیک بسنده کنند یا وقتی نمونه جدیدتری برای فروش عرضه شود ، از رقابت پیشی بگیرند.

1- موزه رسمی Unimog وجود دارد

هرکسی که می خواهد اطلاعات بیشتری در مورد Unimogs و تاریخ آنها بدست آورد باید به موزه Unimog که دقیقاً خارج از کارخانه اصلی کامیون در Gaggenau، آلمان است ، سفر کند. این مجموعه مجموعه ای از کامیون های چند دهه ای را در خود جای داده است که شامل انواع بسیار کمیاب است.

بازدیدکنندگان همچنین می توانند Unimog را به عنوان مسافر از طریق یکی از تجربیات راهنمای آن تجربه کنند. این ممکن است یک کامیون غیر معمول باشد، اما شکی نیست که Unimog یکی از قدرتمندترین خودروهایی است که تا به حال ساخته شده است و انگشتان دست از بین رفته و هنوز عمر زیادی برای این ماشین عجیب و شگفت انگیز باقی مانده است.

نویسنده: حمیرا فغانی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...