خبرآنلاین |
9 ماه پیش

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

به گزارشخبرآنلاین،دعواهای سیاسی کم نداشتیم، برعکس به هر گوشه از این تاریخ چهل ساله نگاه می‌کنیم جدال سیاسی و سرشاخ شدن سیاسیون با یکدیگر به چشم می‌خورد حال گاهی رنگ بیشتری داشته و گاهی هم کم ‌سو ظاهر شده است این روزها هم که کشور مانند خیلی از کشورهای دنیا درگیر کرونا شده است و پنجه در پنجه این ویروس نامیمون انداخته باز هم برخی دست از اختلافات سیاسی خود برنمی دارند و آن را با چاشنی کرونا ادامه می‌دهند و دائما در حال خط و نشان کشیدن برای مجلس و دولت هستند.

با ظهور و بروز این شرایطخبرآنلاینبرآن شد تا نظر کاربرانش را درباره کسانی که به دنبال دعوای کرونایی هستند، جویا شود. در همین راستا از کاربرانش پرسید «توصیه شما به سیاسیونی که به دنبال دعوای کرونایی هستند چیست؟» کاربران هم مانند همیشه این نظرخواهی را بی‌پاسخ نگذاشتند و اتفاقا جواب‌های جالبی به آن دادند.

دعوا برای قدرت

برخی از کاربران در پاسخ به این سوال به سراغ منتخبان مجلس یازدهم رفتنند و با کنایه به آنها نظراتشان را نوشتند. در همین راستا کاربری نوشت: «۱۸۰ نفر پاشون به مجلس نرسیده به رهبر نامه دادن اختیارات یه نماینده رو افزایش بده تا ما که رسیدیم مجلس خیلی قدرت داشته باشیم، ملت غرق در کرونا و بحران اقتصادیش هست اینا دنبال کسب قدرت.»

کاربر دیگری هم به نام «یافارس» نوشت: «به جای آنکه کاری کنید دشمن از دعوای داخلی شما مسئولان شاد شود به دنبال لوایح تصویبی باشید که مردم بیشتری از کرونا جان سالم به در برند»

یک نفر هم با کنایه به محمدباقر قالیباف نوشت: «ای بابا چی بگیم مثلا اقای قالیباف گوش میده؟ چه خبر از پسرتون سردار» البته این اظهار نظر بی‌پاسخ نماند و کاربر دیگری به نام محمد در جوابش نوشت: «الآن قالیباف مانع قرنطینه شده یا روحانی؟»

از سکوت تا هشدار برای اعتراض

برخی کاربران هم از بی‌فایده بودن توصیه‌ها برای سیاسیون سخن گفتند؛ مثلا فردی نوشت «مردم برای آنها مهم نیستند» یا دیگری نوشت: «توصیه کردن بی‌فایده است» فرد دیگری هم نوشت «سکوت کنن کافیه»

دیگری نوشت: «چقدرم توصیه مردم مهمه براشون رجل سیاسی به فکر نون سر سفره مردم باشید که باز اعتراضی بلند نشه»

یکی از کاربران هم نوشت: «من فقط اینو میدونم که یک عده کمی روز به روز به ثروتشان افزوده می شود و از اب گل الود ماهی می گیرند و اکثر مردم فقیر و فقیر تر میشن و وضعیت زندگیشان سخت تر»

یاسر هم از دیگر کاربرانخبرآنلایننوشت: «توصیه بنده فقط این است که بدون شعار دادن فقط و فقط مطابق با قسم نامه شروع کارتان به فکر مصالح کشور و مردم باشید. مهمترین مصلحت مردم در شرایط اضطراری فعلی فقط و فقط حفاظت از جان مردم و سلامتی جامعه هست و تصمیمات و اظهارنظرهای شما فارغ از هر جناح سیاسی باید کنترل گسترش ویروس کرونا باشد!»

نگاه عجیب به شیوع کرونا

در این میان اظهار نظرهای عجیب و غریبی هم پیدا می‌شد؛ مثلا کاربری به نام «شمس تبریزی» نوشت: «ماه رمضان داره از راه میرسه. هر سال شاهد قداست شکنی ماه مبارک در کوچه و خیابانهای شهر بودم. پارسال دیدم در کوچه و خیابان بلال باد میزنن و علنا روزه خواری میکردن. مقامات نیز چشم شان را بستند و مردم نیز به لا ابالی گری ادامه دادند. امروز هم مقامات و هم مردم از خداوند سیلی خوردند.» البته او در اظهار نظر دیگری نوشته بود: «یک نکته ای رو من به برخی از دوستان متذکر میشم... این که بگیم مسئولین خودشون شاید بعضا خیلی در صحنه نباشن به هر حال نکته منفی نیست... خیلی از خود مردم درخواست دارن خیلی از مسئولین و روحانیون در حفاظت بیشتری باشن تا بتونن کشور و نظام رو به جلو ببرن.. فعالیت سیاسی هم اگر در نقد دولت باشه الزاما اشکالی نداره اما باید مواظب باشیم ضد انقلاب جهت نقد رو به سمت نهادهای انقلابی نبره»

برنامه‌ریزی به جای سیاست‌بازی

کاربری هم سیاستمداران را به برنامه‌ریزی توصیه کرده و نوشت: «مردم ایران شرایط را قبلا تجربه کردیم ، انواع و اقسام دعواهای بی حاصل و دو دو گفتنها در خاطرمان ثبت هست ، اختلاف و تنشی که جز ضرر و زیان چیزی عاید ایران و مردم ایران نکرد. بهتر است ، که یک تصمیم بگیرند که اختلافات ،تنشها و تصفیه حسابهای سیاسی بی حاصل برای همیشه کنار بگذارند و برای آرامش و آینده ایران برنامه ریزی کنند .»

دیگری هم نوشت: «الان واقعا جای این سیاست بازی ها نیست دولت را هم همه باید حمایت کنند.این سیاسیون و سیاست بازیشون یاد مردم میماند که بعوض اینکه در حال حاضر هر کمکی از دستشون برمیاد بکنند نمک روی زخم میپاشند همه باید متوجه باشیم این ویروس سیاستمدار و عیر سیاستمدار یا فقیر و غنی و مقام و پول و ثروت نمیشناسد و اگر اراده خداوند بر مرگ یا زنده بودن کسی باشد، هیچکس کاری نمیتواند بکند البته همیشه احتیاط شرط عقل است و باید رعایت کرد اما این بازی ها در این شرایط نشان میدهد که کی دشمن سلامت مردم است!»

دعوا به قیمت جان بشریت

در میان کامنت‌ها نظرات زیادی بود که تلاش می‌کردند تلنگری به مسوولان بزنند که اوضاع معیشتی مردم خوب نیست و دست از دعواهای بی‌حاصل بردارند؛ فردی نوشت: «دستفروشا بیچاره شدن حواستون هست؟» احمد نوشت: «به داد مردم زاهدان هم برسید خدایش وقتی کرونا نبود نداشتن بخورند ولی الان که کرونا آمده بدبخت شدن نون برا ی خوردن ندارن»

در نهایت کاربری با چند علامت سوال نوشت: «دعوا به قیمت جان بشریت؟؟»

2727



#‌سیاسی
منبع: خبرآنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

۶۰ لیتر سهمیه بنزین بهمن‌ ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری ساعت صفر بامداد چهارشنبه (یکم بهمن‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.

7 دقیقه پیش

تهران- سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان، یا بیان این که تهران در عرصه منطقه‌ای مسئولانه عمل کرده و حتی با تساهل و تسامح از برخی از خطاهای کشورهای منطقه از جمله عربستان عبور کرده است، گفت: ممکن است سعودی ها یکسری نگرانی‌هایی داشته باشند و ما حاضریم در مورد این نگرانی‌ها که بعضا توهمی و خیالی نیز هستند، با آنها صحبت کنیم.

10 دقیقه پیش

دروازه‌بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس از احتمال جدایی‌اش از این تیم صحبت کرد.

یک ربع پیش

شورای رقابت در هفته گذشته دو تصمیم قیمتی را فعلا معلق کرد که شگفتی خودروسازان را به دنبال داشته است. یکی عقب نشینی از آزادسازی قیمت 18 خودرو کم تیراژ و جدید و دیگری فریز قیمت کارخانه خودرو و عدم افزایش قیمت برای سه ماه چهارم فصل زمستان بر مبنای تورم بخشی صنعت خودرو.

یک ربع پیش

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران ضمن ابراز نگرانی از بروز موچ چهارم کرونا از اواسط بهمن ماه در کشور، گفت: اینکه مردم فکر کنند که میزان بیماری بسیار کم شده و بیماری عملا از بین رفته، تصوری واقعا خطرناک است.

یک ربع پیش

کمیسیون تلفیق مجلس سهم یارانه مردم از منابع هدفمندی یارانه‌ها را برای سال آینده 2 برابر کرد.

نیم ساعت پیش

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

نیم ساعت پیش

گروه فرهنگی/ تعداد مرسوله‌های پستی ثبتی کتاب طی تنها سه روز نخست برپایی نمایشگاه مجازی کتاب تهران، این رویداد نشر را در جایگاهی بالاتر از نمایشگاه‌های کتاب فرانکفورت و بولونیا قرار داد و رکوردهای پیشین را جابه‌جا کرد. به‌رغم برخی مشکلات فروش 123 میلیارد و 430 میلیون ریالی هم حاکی از استقبال مردم است. تا ابتدای روز چهارم 243 هزار و 867 نسخه کتاب از سوی علاقه‌مندان خریداری‌شده است.

نیم ساعت پیش

دادستان شهرستان زرند با اشاره به اجرای طرح مقابله با برهم زنندگان قیمت بازار زمین و مسکن و تثبیت و متعادل سازی قیمت ها از پلمب ۲۴ بنگاه املاک فاقد مجوز در زرند خبر داد.

نیم ساعت پیش

سردار هادیانفر درباره طرح‌ها و محدودیت‌هایی که به منظور کاهش ویروس کرونا انجام شده توضیحاتی داد.

نیم ساعت پیش

حجت الاسلام و المسلمین محسن اشرفیان از توزیع ۱۲۰۰ پرس غذای گرم توسط اداره اوقاف و موسسه آبشار عاطفه ها بین عزاداران فاطمی در بقعه سید مهدی ایرانشهر خبر داد.

نیم ساعت پیش

محمدرضا قدسی گفت: ۱۲.۵ میلیون هکتار از ۱۸.۵ میلیون هکتار زمین کشاورزی در سطح کشور سنددار می‌شوند.

نیم ساعت پیش

هلال احمر شهرستان تبریز,پویش ملی ۴۰ چراغ

نیم ساعت پیش

صبح امروز اولین نشست هماهنگي کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان سیستان وبلوچستان در محل سازمان جهادکشاورزی استان برگزار شد.

1 ساعت پیش

تعریض پل زندان با 60 میلیارد ریال اعتبار,ایمن سازی اتوبان شهید اقارب پرست به زودی به پایان می رسد

1 ساعت پیش