6 ماه پیش
64 بازدید

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

به گزارشخبرآنلاین،دعواهای سیاسی کم نداشتیم، برعکس به هر گوشه از این تاریخ چهل ساله نگاه می‌کنیم جدال سیاسی و سرشاخ شدن سیاسیون با یکدیگر به چشم می‌خورد حال گاهی رنگ بیشتری داشته و گاهی هم کم ‌سو ظاهر شده است این روزها هم که کشور مانند خیلی از کشورهای دنیا درگیر کرونا شده است و پنجه در پنجه این ویروس نامیمون انداخته باز هم برخی دست از اختلافات سیاسی خود برنمی دارند و آن را با چاشنی کرونا ادامه می‌دهند و دائما در حال خط و نشان کشیدن برای مجلس و دولت هستند.

با ظهور و بروز این شرایطخبرآنلاینبرآن شد تا نظر کاربرانش را درباره کسانی که به دنبال دعوای کرونایی هستند، جویا شود. در همین راستا از کاربرانش پرسید «توصیه شما به سیاسیونی که به دنبال دعوای کرونایی هستند چیست؟» کاربران هم مانند همیشه این نظرخواهی را بی‌پاسخ نگذاشتند و اتفاقا جواب‌های جالبی به آن دادند.

دعوا برای قدرت

برخی از کاربران در پاسخ به این سوال به سراغ منتخبان مجلس یازدهم رفتنند و با کنایه به آنها نظراتشان را نوشتند. در همین راستا کاربری نوشت: «۱۸۰ نفر پاشون به مجلس نرسیده به رهبر نامه دادن اختیارات یه نماینده رو افزایش بده تا ما که رسیدیم مجلس خیلی قدرت داشته باشیم، ملت غرق در کرونا و بحران اقتصادیش هست اینا دنبال کسب قدرت.»

کاربر دیگری هم به نام «یافارس» نوشت: «به جای آنکه کاری کنید دشمن از دعوای داخلی شما مسئولان شاد شود به دنبال لوایح تصویبی باشید که مردم بیشتری از کرونا جان سالم به در برند»

یک نفر هم با کنایه به محمدباقر قالیباف نوشت: «ای بابا چی بگیم مثلا اقای قالیباف گوش میده؟ چه خبر از پسرتون سردار» البته این اظهار نظر بی‌پاسخ نماند و کاربر دیگری به نام محمد در جوابش نوشت: «الآن قالیباف مانع قرنطینه شده یا روحانی؟»

از سکوت تا هشدار برای اعتراض

برخی کاربران هم از بی‌فایده بودن توصیه‌ها برای سیاسیون سخن گفتند؛ مثلا فردی نوشت «مردم برای آنها مهم نیستند» یا دیگری نوشت: «توصیه کردن بی‌فایده است» فرد دیگری هم نوشت «سکوت کنن کافیه»

دیگری نوشت: «چقدرم توصیه مردم مهمه براشون رجل سیاسی به فکر نون سر سفره مردم باشید که باز اعتراضی بلند نشه»

یکی از کاربران هم نوشت: «من فقط اینو میدونم که یک عده کمی روز به روز به ثروتشان افزوده می شود و از اب گل الود ماهی می گیرند و اکثر مردم فقیر و فقیر تر میشن و وضعیت زندگیشان سخت تر»

یاسر هم از دیگر کاربرانخبرآنلایننوشت: «توصیه بنده فقط این است که بدون شعار دادن فقط و فقط مطابق با قسم نامه شروع کارتان به فکر مصالح کشور و مردم باشید. مهمترین مصلحت مردم در شرایط اضطراری فعلی فقط و فقط حفاظت از جان مردم و سلامتی جامعه هست و تصمیمات و اظهارنظرهای شما فارغ از هر جناح سیاسی باید کنترل گسترش ویروس کرونا باشد!»

نگاه عجیب به شیوع کرونا

در این میان اظهار نظرهای عجیب و غریبی هم پیدا می‌شد؛ مثلا کاربری به نام «شمس تبریزی» نوشت: «ماه رمضان داره از راه میرسه. هر سال شاهد قداست شکنی ماه مبارک در کوچه و خیابانهای شهر بودم. پارسال دیدم در کوچه و خیابان بلال باد میزنن و علنا روزه خواری میکردن. مقامات نیز چشم شان را بستند و مردم نیز به لا ابالی گری ادامه دادند. امروز هم مقامات و هم مردم از خداوند سیلی خوردند.» البته او در اظهار نظر دیگری نوشته بود: «یک نکته ای رو من به برخی از دوستان متذکر میشم... این که بگیم مسئولین خودشون شاید بعضا خیلی در صحنه نباشن به هر حال نکته منفی نیست... خیلی از خود مردم درخواست دارن خیلی از مسئولین و روحانیون در حفاظت بیشتری باشن تا بتونن کشور و نظام رو به جلو ببرن.. فعالیت سیاسی هم اگر در نقد دولت باشه الزاما اشکالی نداره اما باید مواظب باشیم ضد انقلاب جهت نقد رو به سمت نهادهای انقلابی نبره»

برنامه‌ریزی به جای سیاست‌بازی

کاربری هم سیاستمداران را به برنامه‌ریزی توصیه کرده و نوشت: «مردم ایران شرایط را قبلا تجربه کردیم ، انواع و اقسام دعواهای بی حاصل و دو دو گفتنها در خاطرمان ثبت هست ، اختلاف و تنشی که جز ضرر و زیان چیزی عاید ایران و مردم ایران نکرد. بهتر است ، که یک تصمیم بگیرند که اختلافات ،تنشها و تصفیه حسابهای سیاسی بی حاصل برای همیشه کنار بگذارند و برای آرامش و آینده ایران برنامه ریزی کنند .»

دیگری هم نوشت: «الان واقعا جای این سیاست بازی ها نیست دولت را هم همه باید حمایت کنند.این سیاسیون و سیاست بازیشون یاد مردم میماند که بعوض اینکه در حال حاضر هر کمکی از دستشون برمیاد بکنند نمک روی زخم میپاشند همه باید متوجه باشیم این ویروس سیاستمدار و عیر سیاستمدار یا فقیر و غنی و مقام و پول و ثروت نمیشناسد و اگر اراده خداوند بر مرگ یا زنده بودن کسی باشد، هیچکس کاری نمیتواند بکند البته همیشه احتیاط شرط عقل است و باید رعایت کرد اما این بازی ها در این شرایط نشان میدهد که کی دشمن سلامت مردم است!»

دعوا به قیمت جان بشریت

در میان کامنت‌ها نظرات زیادی بود که تلاش می‌کردند تلنگری به مسوولان بزنند که اوضاع معیشتی مردم خوب نیست و دست از دعواهای بی‌حاصل بردارند؛ فردی نوشت: «دستفروشا بیچاره شدن حواستون هست؟» احمد نوشت: «به داد مردم زاهدان هم برسید خدایش وقتی کرونا نبود نداشتن بخورند ولی الان که کرونا آمده بدبخت شدن نون برا ی خوردن ندارن»

در نهایت کاربری با چند علامت سوال نوشت: «دعوا به قیمت جان بشریت؟؟»

2727#‌سیاسی
منبع: خبرآنلاین


مطالب پیشنهادی

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

چمران: رای اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران با بیان اینکه رای اصولگرایان کاهش داشته است گفت: من نمی خواهم به تقسیم بندی ها تاکید داشته باشم ولی به طور کلی مشارکت در این دور از انتخابات کمتر از دفعات قبل بود، ما پیش از این وقتی به مساجد و مجالسی که عموما می رفتیم شاهد شور و هیجان بیشتری بودیم اما اینبار شور و هیجان کمتری را دیدیم .

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

عباس عبدی به اصلاح‌طلبان: اصرار نکنید به هر قیمتی در قدرت باشید

عباس عبدی درباره ادعای اصولگرایان درباره جذب آرای خاکستری در انتخابات گفت: آخر در تهران با حدود ۲۲ درصد مشارکت چه چیزی را باید پیروزی نامید؟ اصولگرایان شکست فاحشی را در این انتخابات خوردند، نه فقط اصولگرایان، چون در این شکست مهم نیستند، که ساختار دچار خسران شد.

نصیحت مشفقانه به منتخبان جدید خانه ملت

من به تازگی راجع به کارنامه سال ۹۸ فکر می کردم، از سیل در روزهای ابتدایی سال شروع شد، ابتدا پنج استان را به خود درگیر کرد و سپس به ۲۵ استان رسید.

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

مطالب مرتبط