تیتر برتر |
۱ هفته پیش

پیش بینی قیمت دلار در خرداد 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

دلار با احیای برجام به چه کانالی سقوط می‌کند؟

به گزارشتیتربرتر؛دلاردر هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است؛ به‌طوری که دو هفته پیش ۱. ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و هفته گذشته نیز افت ۷. ۱ درصدی را به ثبت رساند.

به گفته فعالان، با از دست رفتن محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی، انتظارات کاهشی در بازار بیشتر و این موضوع موجب شد که فشار فروش بیشتر شود.

قیمت دلار در 11 اردیبهشت 1400

صبح روز شنبه اولین قیمت معاملاتی دلار در بازار آزاد۲۳ هزار و  ۳۵۰ تومان گزارش شد. درحالی که در ساعات پایانی معاملات روز گذشته کاری نیز نرخ این ارز ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان بود.

صرافی ملیهمقیمت دلاررا با با ۱۵۹ تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز قبل، ۲۳ هزار و ۷۸ تومان برای فروش و ۲۲ هزار و ۶۲۱ تومان برای خرید اعلام کرد.

نخستین معاملات دلار دربازار متشکل ارزینیز با حدود ۲۲ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز کاری گذشته، پا به کانال ۲۲ هزار تومانی گذاشت و به ۲۲ هزار و ۸۴۳ تومان رسید.

نرخ اسکناس آمریکایی درسامانه سناکه پایان روز پنج‌شنبه ۲۳ هزار و ۲۶۰ تومان بود، صبح امروز نیز ۲۳ هزار و ۷۱ تومان اعلام شد.

همچنین آخرین نرخ اعلام شده برای معاملات درسامانه نیماتا این ساعت به ۲۲ هزار و ۷۰۹ تومان برای خرید رسیده است اما برای فروش در این سامانه نرخی اعلام نشده است.

سیگنال نزول دلار در اردیبهشت 1400

پیش‌بینی تحلیلگران فنی درست از آب درآمد. این گروه عنوان کرده بودند در صورتی کهدلار زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانتثبیت شود، راه کاهشی را به تدریج طی خواهد کرد. روز پنج‌شنبه دلار در ادامه روند کاهشی ۱۹۰ تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. بازیگران فنی اعتقاد دارندرفتن دلار به زیر محدوده حساس ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانیمی‌تواند زمینه‌ساز نزول این ارز تا ۲۲هزار و ۹۰۰ تومانشود.

در واقع اگر اتفاق خاصی رخ ندهد،قیمت دلارروز شنبه در کانالی قرار خواهد گرفت که از دی ماه ۹۹ در آن نوسان نکرده بود. در بازار سکه نیز روند قیمتی نزولی بود. سکه در آخرین روز هفته در کانال ۹ میلیون تومانی پایین‌تر رفت و با ۴۰ هزار تومان افت به بهای ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

سکه جمعه در معاملات پشت‌خطی در کانال ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیز معامله شد. تحلیلگران فنی باور دارند سکه در صورت از دست دادن محدوده ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ممکن است تا سطح ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی کاهش پیدا کند؛ عاملی که می‌تواند زمینه‌ساز بالا رفتن انتظارات افزایشی در بازار سکه و برگشت این فلز گرانبها به بالای مرز ۱۰ میلیونی شود.

پیش بینی قیمت دلار تا خرداد 1400

دلاردر هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است؛ به‌طوری که دو هفته پیش ۱. ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و هفته گذشته نیز افت ۷. ۱ درصدی را به ثبت رساند. به گفته فعالان، با از دست رفتن محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی، انتظارات کاهشی در بازار بیشتر و این موضوع موجب شد که فشار فروش بیشتر شود.

در کنار این، در انتهای هفته اخبار مثبتی ازمذاکرات وینبه بازار مخابره شد که توجه معامله‌گران کاهشی را به خود جلب کرد. به‌عنوان مثال، سخنگوى وزارت خارجه آمریکا عنوان کرده است، درمذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای آمریکا و ایران در وینپیشرفت‌هایی حاصل شده، اما این گفتگو‌ها هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله دارد.

در حال حاضر، ما بیشتر دانسته‌ایم برای بازگرداندن ایران به اجرای تعهداتش باید چه کار کنیم و برداشت ما این است که ایران نیز بیشتر متوجه شده برایبازگشت به تعهداتش دربرجامباید چه کار کند.

شبکه آمریکایی بلومبرگ نیز گزارش داده که قدرت‌های جهانی در تلاشند تاتوافق هسته‌ایراتا اول خردادو قبل از موعد پایان توافق ایران و آژانس انرژی اتمی احیا کنند. چنین اخباری ازمذاکراتوینموجب شد کهقیمت دلاردر معاملات پشت‌خطی نیز راه نزولی را طی کند.

افزایش عرضه ارز در سال 1400

گفته می‌شد در این معاملات ارزش دلار تا ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان افت کرده است. در کنار اخبار سیاسی، برخی فعالان عنوان می‌کنند عرضه بازارساز نیز در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده است؛ به‌عنوان مثال، سامانه نیما درفروردین ماه ۱۴۰۰شاهد عرضه ۴. ۸ میلیارد دلار به‌صورت حواله ارزی بوده است.

بنابر گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در فروردین امسال ۴. ۸ میلیارد دلار به‌صورت حواله ارزی توسط صادرکنندگان و به ارز‌های مختلف در سامانه نیما عرضه شد که از این میزان، حدود ۳. ۱ میلیارد دلار معامله شده است.

براساس معاملات انجام شده، میانگین موزون نرخ معاملات دلاری ۲۲۹ هزار و ۳۵۸ ریال بوده است. همچنین در تاریخ ۸ اردیبهشت‌ماه جاری، ۲۶۴ میلیون دلار عرضه به‌صورت حواله ارزی توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه (نیما) صورت گرفته است که از این میزان، مجموع معاملات انجام شده در بازار ثانویه ۱۰۳ میلیون دلار بوده است. براساس معاملات انجام شده میانگین موزون نرخ معاملات دلاری در روز جاری ۲۲۵ هزار و ۸۵۸ ریال بوده است.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای انتقاد میرسلیم از کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات 1400,واکنش میرسلیم به کاندیداتوری قالیباف و رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری,تاثیر مذاکرات وین بر انتخابات 1400

3 ساعت پیش

مشکل فاضلاب کوی عشایر باید تا ۴۵ روز آینده رفع شود

6 ساعت پیش

تعیین حداقل دستمزد برای کارگران عامل شکنندگی بازار کار شده است

6 ساعت پیش

عرضه اولیه فگستر بخریم یا نه,اعلام یک عرضه اولیه جدید پس از مدت‌ها,جزئیات عرضه اولیه فگستر,معرفی شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,درج نماد شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس,موضوع فعالیت و عمده تامین کنندگان مواد اولیه شرکت صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,هدف از پذیرش فگستر در بورس,سرمایه و ترکیب سهامداران گسترش صنایع روی ایرانیان با نماد فگستر,مقایسه فگستر با رقبا,مقایسه مالی فگستر با هم گرو هی هایش,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,صورت سود و زیان 5 سال اخیر گسترش صنایع روی ایرانیان,سود تقسیمی گسترش صنایع روی ایرانیان طی 5 سال گذشته

6 ساعت پیش

دیدار مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با امام جمعه بندرعباس

6 ساعت پیش

تعرفه مهندسان نظام مهدسی در سال 1400,حق الزحمه های نظام مهندسی در سال 1400,جدول تعرفه های نظام مهندسی در سال 1400,جزئیات نامه وزیر راه برای تعرفه های ناچیز مهندسان نظام مهندسی,حق الزحمه نظام مهندسی

6 ساعت پیش

با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ هیات مدیره سازمان بورس؛متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن را مصوب کرد.

10 ساعت پیش

بر اساس اظهارات رضا برادران قانون جدید چک در سال 97 مطرح شد و در قالب آن، شاهد برخی نوآوری‌ها در راستای سیاست‌های پیشگیرانه، هستیم. به اعتقاد این فعال اقتصادی مهم ترین نوآوری به ماده 23 اصلاحیه قانون چک مربوط می‌شود که در آن روش جدید وصول چک در نظر گرفته شده است

11 ساعت پیش

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در فرابورس به عنوان اولین عرضه اولیه سال جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: این عرضه اولیه چهارشنبه هفته جاری ۲۲ اردیبهشت‌ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود و ناشر این سهام با هدف حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

11 ساعت پیش

گزارش بازار بورس در 19 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,تحلیل بورس در 19 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 20 ادیبهشت 1400

13 ساعت پیش

آشنایی با خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,مشخصات خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,پیشرانه خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021,ظاهر خودرو مرسدس بنز Mercedes-Benz amg e63 مدل2021

13 ساعت پیش

رئیس هیات مدیره بانک گردشگری گفت: شروع اجرای پروژه بانکداری دیجیتالی و ارائه خدمات بانکی به صورت الکترونیک، کاهش قیمت تمام شده پول، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه ها و ساماندهی بدهی بازار بین بانکی از مهم‌ترین دستاوردهای بانک گردشگری در سال 99 بود.

13 ساعت پیش

احکام و میزان زکات فطره سال 1400,مراجع تقلید میزان فطریه 1400 را اعلام کردند,نظر مراجع تقلید درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه ,زمان کنار گذاشتن فطریه و پرداخت آن ,مبلغ فطریه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی,مبلغ فطریه و کفاره روزه ۱۴۰۰ از نظر آیت الله علوی گرگانی ,نظر آیت الله صافی گلپایگانی درباره میزان زکات فطره و کفاره روزه 1400,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله سبحانی,میزان زکات فطره ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲,اعلام میزان و مبلغ زکات فطره ۱۴۰۰ از سوی آیت الله وحید خراسانی,اعلام مبلغ فطریه از سوی آیت الله سیستانی

13 ساعت پیش

پیش بینی آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,پیش بینی 3 روزه وضع آب و هوا,وضعیت آب و هوا در تعطیلات عید فطر 1400,,,

13 ساعت پیش

این روزها بسته سیاستی ۳+۷ که به تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نیز رسیده موضوع اول صحبت های خانواده بازارسرمایه است، بسته ای که اجرای آن به زعم صاحب نظران بازار سرمایه، آثار مثبت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به همراه دارد. کارشناسان بازار سرمایه در خصوص این بسته می گویند: ۳+۷ و مجموعه اقدامات مکمل آن به همراه قیمت های جهانی و معادلات سیاسی بین المللی به زودی مسیر بازار سرمایه را تغییر می دهند.

15 ساعت پیش

بیشتر...