خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

معرفی اسوه های جنگ ضرورت دارد رضوی

معرفی اسوه های جنگ ضرورت دارد
به گزارشخبرگزاری رضوی، امیر رزاق زاده در مصاحبه با برنامه «الف ب بسم الله» درباره جشن امضای کتاب تاریخ شفاهی سردار مرتضی قربانی در نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: ایشان از اسوه‌های دفاع مقدس هستند و جزو اولین افرادی هستند که در خرمشهر و حصر آبادان حضور داشتند. این فرمانده یکی از چهره‌های نادر و بازمانده جنگ تحمیلی هستند.

رزاق زاده ادامه داد:کتاب تاریخ شفاهی سردار مرتضی قربانی از دوران تولد و انقلاب و همچنین در حوزه جنگ در بر می‌گیرد. بنده در دوران دفاع مقدس راوی بودم و در کنار شهید جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، شهید همت، شهید قاسم سلیمانی حضور داشتم. در همان دوران نسبت به ثبت و ضبط موضوعات اقدام می‌کردیم.

وی خاطرنشان کرد: از دل این مطلب باید زوایای تاریک و مکشوفی را برای مردم بازگو کنیم و در این راستا کتاب «نبرد طریق القدس» که چند سال پیش چاپ شد، بازگو کننده واقعیت‌ها بود. درباره کتاب تاریخ شفاهی سردار مرتضی قربانی هم ضمن بررسی تقاطع اطلاعاتی اجازه تحریف ودروغ گویی  وجود نداشت و لذا این آثار ورای دیگر نگاشته‌ها است.

این نویسنده تأکید: باید اسوه‌های جنگ را معرفی کنیم که در راهبری و هدایت نیروها موثر بودند. سردار قربانی هم بارها در مناطق جنگی و در جلوترین خطوط با نفربر حضور داشتند و نیروی تحت امر ایشان با دیدن فرمانده پیش می‌کشیدند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترانه علیدوستی که برای اکران «برادران لیلا» در جشنواره کن به سر می‌برد، عکس‌هایی از خود روی فرش قرمز این فیلم سینمایی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

5 ساعت پیش

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته ۳۷ هزار و ۷۶۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

8 ساعت پیش

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تعدادی از عوامل اجرایی حج تمتع امسال امشب (چهارم خرداد ماه) به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

8 ساعت پیش

کاردار یونان در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های یونان به وزارت امور خارجه کشورمان احضار شد.

8 ساعت پیش

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان اسلام، ایران و انقلاب بدانند که اقدامات شرارت‌آمیز، هیچ خللی در عزم و اراده ملت بزرگ ما ایجاد نمی‌کند.

8 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان به وزرای خارجه کشورهای دارای منشاء ریزگرد و یا مبتلا به بحران زیست محیطی حاصل از انتشار گسترده گرد و غبار در منطقه نامه نوشت.

6 ساعت پیش

نظامیان رژیم صهیونیستی به محل سکونت خانواده‌ای فلسطینی در شهرک بیت صفافا در جنوب شرق قدس اشغالی حمله کردند.

8 ساعت پیش

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی در مراز شریف را بر عهده گرفت.

6 ساعت پیش

بیشتر...