خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

اسلامی: امکان تمدید انتخابات بنا به تشخیص وزیر کشور وجود دارد تسنیم


اسلامی: امکان تمدید انتخابات بنا به تشخیص وزیر کشور وجود دارد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آغاز زمان رای‌گیری ساعت ۸ بوده و طبق قانون تا ۱۰ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت ۱۸ بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، «محسن اسلامی» سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز (جمعه 11 اسفند) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فرایند اخذ رای در دو انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری راس ساعت 8 آغاز شد. 59 هزار شعبه در سراسر کشور میزبان و پذیرای مردم عزیز هستند و فرایند اخذ رای به صورت روان و بدون تأخیر انجام می‌شود.

میراحمدی: انتخابات در بستر امن در حال برگزاری است
وی گفت: براساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های گذشته، 44 هزار شعبه ثابت و 15 هزار شعب سیار و در سراسر کشور در حال دریافت آرای مردم هستند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: بسیار جای خوشحالی است که مردم توصیه ستاد انتخابات برای موکول نکردن رای دادن به ساعات پایانی عمل کرده و در ساعات قبل از ظهر به شعب مراجعه کردند. این نشان‌دهنده این است که توصیه‌های ستاد انتخابات از سوی مردم شریف ایران استماع شده و نقش رسانه‌های جمعی را می‌رساند.

اسلامی با بیان اینکه امروز تاکنون 6 اطلاعیه را از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات صادر کردیم، گفت: اطلاعیه شماره 19 ناظر بر این موضوع بود که هیچ‌گونه آثار و نماد تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی نباید در محل شعبه درب ورود و خروج و اطراف آن وجود داشته باشد. لذا همکاران ما در شعب هماهنگی لازم را صورت دادند و به امحای این آثار تبلیغاتی اقدام شده است.

وی با اشاره به اطلاعیه شماره 20 ستاد انتخابات کشور، اضافه کرد: آغاز زمان رای‌گیری ساعت 8 بوده و طبق قانون 10 ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت 18 بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: براساس ماده 11 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم ایران می‌توانند با ارائه یکی از مدارک هویتی 5گانه رای خود را به صندوق بیندازند. صرفا در موضوع شناسنامه‌های قدیمی که کدملی در آن ثبت نشده، دستورالعمل ابلاغی است که بک مدرک هویتی که دارای کد ملی است، همراه داشته باشند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پرونده مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با صعود نماینده فرانسه به مرحله بعدی بسته شد.

3 ساعت پیش

موسسه آمریکایی «استاندارد اند پورز» در تازه‌ترین ارزیابی خود، رتبه اعتباری بلندمدت اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد و چشم‌انداز آتی آن را نیز "منفی" ارزیابی کرد.

3 ساعت پیش

هویج منبع خوبی از فیبر محلول است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. هم چنین، هویج سرشار از بتاکاروتن، آنتی اکسیدان و ویتامین «آ» است که می‌تواند از شما در برابر بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی محافظت کند.

2 ساعت پیش

فقط خواستیم به طراحان گشت جدید ارشاد بگوییم که از تاریخ عکس اول و این عکس آخر، هنوز دو ماه نگذشته و از 22 بهمن نیز کمی بیش از دو ماه رد شده است. در این فاصله، احکام اسلام تغییر کرده یا قانون مملکت؟!

3 ساعت پیش

موسسه اعتبارسنجی بین‌المللی «استاندارد اند پورز» در گزارشی رتبه اعتباری رژیم اسرائیل را از AA- به A+ کاهش داد.

1 ساعت پیش

 مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از تحویل یک هزار و ۲۵۷ واحد مسکونی به مددجویان این نهاد در استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه‌ای نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، به رژیم اسرائیل هشدار داد.

7 دقیقه پیش

یک خانواده اسرائیلی پس از 6 ماه متوجه شده است که مقامات این رژیم به جای جنازه فرزندشان، یک عروسک را دفن کرده‌اند.

1 ساعت پیش

در پی رأی‌گیری در شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، آمریکا به عنوان تنها مخالف، قطعنامه مذکور را وتو کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...