خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

بهره برداری از 1634 گلخانه خانگی در سیستان بلوچستان تسنیم


بهره‌برداری از 1634 گلخانه خانگی در سیستان و بلوچستان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌جاری بالغ بر ۴۰۰۰ پرونده گلخانه خانگی یا کوچک مقیاس در سطح استان مورد بررسی قرار گرفت.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز زاهدان، سعید نارویی، اظهار داشت: در سال‌جاری بالغ بر چهار هزار پرونده گلخانه خانگی یا کوچک مقیاس در سطح استان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: با استقبال مردم در سطح استان سیستان و بلوچستان، تاکنون چهار هزار و 523 پرونده از طریق سامانه «سماک» مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت که منجر به صدور 2900 مورد پروانه تاسیس گلخانه خانگی در سطح 85 هکتار شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد یک هزار و 634 گلخانه‌ خانگی در سطح 47 هکتار موفق به کسب پروانه بهره‌برداری شده و به چرخه تولید پیوسته‌اند.

نارویی بیان کرد: کشت در محیط‌های بسته یا گلخانه، به دلیل مصرف آب کم و تولید بالا در واحد سطح امروزه مورد توجه بوده و نقش بسزایی در اشتغال روستائیان دارد.

انتهای پیام/



#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اخبار اطلاعات و مستندات حمله موشکی ایران به مواضع رژیم صهیونیستی به اطلاع مردم خواهد رسید تا ملت ایران در جریان جزئیات اخبار و اطلاعات مربوط به خسارات این حمله موشکی قرار گیرند.

یک ربع پیش

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی یا بیان اینکه سیلی ایران اسلامی به رژیم غاصب صهیونیستی تن دشمنان را لرزاند، گفت: این سیلی یک عید بزرگ است‌.

8 دقیقه پیش

در عملیات وعده صادق، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

10 دقیقه پیش

رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، دلیل اختلال اخیر در سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک را بروزرسانی نرم‌افزاری این سامانه اعلام کرد.

10 دقیقه پیش

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران از کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس باز ماند.

8 دقیقه پیش

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد آمریکا سعی دارد با هماهنگ‌کردن یک پاسخ دیپلماتیک به حمله تلافی‌جویانه ایران، از گسترش تنش‌ها در منطقه جلوگیری کند.

13 دقیقه پیش

برای اعزام زائران به سرزمین وحی، از سال گذشته تاکنون چه شرایط و تصمیماتی اخذ شد؟

9 دقیقه پیش

استاندار اردبیل گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از پروژه عظیم شبکه اصلی پایاب سد خداآفرین یک میلیون تن به تولید محصولات کشاورزی استان اردبیل افزوده می‌شود.

10 دقیقه پیش

رئیس جهاد دانشگاهی در پیامی از حماسه بزرگ تنبیه اسرائیل توسط رزمندگان دلاور و پرافتخار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت قدردانی کرد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...