خودروتک |
۱ هفته پیش

درخشش بازیکن مازاد پرسپولیس جای ستاره استقلال

درخشش بازیکن مازاد پرسپولیس جای ستاره استقلال

مهدی شیری تا اینجای رقابت های لیگ برتر توانسته عملکرد خوبی در فولاد خوزستان داشته باشد و رضایت کادرفنی را جلب کند.

به گزارش ورزش سه،فولاد خوزستانیکی از فعال ترینتیم های لیگ برتردر نقل و انتقالات زمستانی بود؛ قرمزپوشان خوزستانی که قصد داشتند برایرقابت های لیگ قهرمانانآسیا تیم خود را به بهترین شکل ممکن تقویت کنند، برای این منظور تلاش زیادی انجام دادند و بازیکنان متعددی را به خدمت گرفتند.

یکی از نقل و انتقالات جالب درفولاددر پست دفاع راست اتفاق افتاد؛ جایی که آنها در ازای گرفتن آرش رضاوند و عارف آقاسی، مدافع راست جوان و دونده خود را به استقلال دارند. صالح حردانی یکی از خریدهای خوباستقلالدرنیم فصلمحسوب می شود که عملکرد خوبی هم داشته است اما نقطه قابل توجه این است که جانشین حردانی در فولاد اجازه نداده جای خالی مدافع راست کنونی استقلال به چشم بیاید!

فولادی ها در نیم فصل برای پر کردن جای خالی حردانی، بلافاصله بعد از جدایی مهدی شیری ازپرسپولیساو را به خدمت گرفتند. شیری ازنیم فصل دومبرای فولاد به میدان رفته و توانسته عملکرد خوبی داشته باشد؛ حتی مقایسه میان عملکرد شیری در فولاد و حردانی در استقلال نیز رضایتجواد نکونامرا از عملکرد مدافع راست باتجربه تیمش به خوبی نشان می دهد.

بر اساس آماری که سایت یازده ارائه کرده مهدی شیری در نیم فصل دوم روی ۳ گل تیم فولاد خوزستان تاثیر مستقیم ارائه داده و در دقت پاس و تعداد قطع توپ هم بر اساس آمار موفق تر از حردانی عمل کرده است.

مهدی شیری از ابتدای نیم فصل دوم یک گل برای فولاد زده و دو پاس گل برای هم تیمی هایش ارسال کرده است. این در حالی است که حردانی در استقلال نتوانسته گلی بزند و فقط یک پاس گل آنهم در دربیپایتختبرای یارانش مهیا کرده است.

از نظر دقت پاس شیری و حردانی تقریبا ۷۰ درصد موفق بودند و توانسته اند به خوبی توپ را به هم دسته های خود برسانند اما در صدم درصد می شود گفته که شیری موفق تر عمل کرده است.

چطور بازیکن مازاد پرسپولیس جای ستاره استقلال را پر کرد؟

پدر بحث تکل های موفق حردانی آمار بهتری از شیری دارد؛ مدافع راست استقلال بیش از دو تکل موفق در هر بازی داشته و این در حالی است که شیری در هربازیبه طور میانگین ۱.۰۳ تکل موفق روی پای بازیکنان حریف زده است.

در قطع توپ اما بازهم شیری شرایط بهتری از حردانی دارد؛ شیری ۴.۸۲ قطع توپ در هر بازی را برای تیمش انجام داده و حردانی ۴.۷۹ قطع توپ را ثبت کرده است.

اگرچه این دو ستاره در پست دفاع راست که هردو از بهترین های این پست درایرانهستند، برای فولاد و استقلال خوش درخشیده اند و بسیاری از هواداران را راضی نگه داشته اند، اما نکته قابل توجه این است که جواد نکونام و فولادی ها راضی تر از هر کادری به نظر می آیند. فولاد دفاع راست خوبش را در نیم فصل از دست داد و در عوض دو بازیکن مطرح از استقلال گرفت؛ با اینکه پیش بینی می شد جای خالی حردانی به چشم بیاید اما مهدی شیری نگذاشت چنین اتفاقی رقم بخورد و با بازی های خوبش نشان داده همچنان یک مدافع راست توانمند درفوتبال ایراناست.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رقص رضا نیکخواه با لباس زنانه و آرایش در قسمت جدید سریال جیران را در ادامه مشاهده کنید.

5 ساعت پیش

بندرعباس-مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت های مذهبی هرمزگان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

6 ساعت پیش

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ۹ شهرستان گیلان آبی کرونایی است، گفت: گیلان سبز در حال آبی شدن است.

6 ساعت پیش

معاون وزیر کار با تشریح جزئیات طرح ساماندهی آموزش مربیان فنی و حرفه‌ای از عزم جدی این سازمان برای ایجاد نهضت مهارت‌آموزی خبر داد و گزارشی از روند اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی ارائه کرد.

6 ساعت پیش

مشهد-چهل و ششمین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری مشهد مقدس در نخستین هفته خردادماه سال جاری طی دو روز متوالی برگزار خواهد شد

6 ساعت پیش

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: همه افراد مستحق جای مانده در هر گروه و دهکی که باشند، یارانه دریافت خواهند کرد.

6 ساعت پیش

در شبانه‌روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

6 ساعت پیش

برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز بدون تغییر بوده است.

6 ساعت پیش

شفقنا نوشت: بر اساس فرمان منسوب به ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان اعضای این گروه از چندهمسری منع شده‌اند.

6 ساعت پیش

بیشتر...