خبرگزاری رضوی |
3 ماه پیش

راهیابی زنجانی به مسابقات کشوری قرآن کریم در خراسان شمالی رضوی

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:
راهیابی ۸ زنجانی به مسابقات کشوری قرآن کریم در خراسان شمالی


به گزارشخبرگزاری رضویاز زنجان؛ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان و مسئول اداره قرآنی اوقاف، گفت: این مسابقات از نهم تا هجدهم آذرماه سالجاری در بجنورد استان خراسان شمالی برگزار خواهد و راهیافتگان به این مرحله از 4 مرحله شهرستانی، استانی و نیمه نهایی عبور کرده و به مرحله کشوری راه یافته اند.

حجت‌الاسلام موسوی گفت: ۴ نفراز آقایان و ۴ نفر از بانوان استان زنجان به مرحله کشوری چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و نغمات مذهبی جمهوری اسلامی ایران در رشته های آوایی راه یافته اند که در شهر بجنورد استان خراسان شمالی به رقابت خواهند پرداخت.

در بخش آقایان
رشته اذان: محمدمهدی مولایی رشته ترتیل: سعید دویران رشته حفظ کل: علی غلام آزاد رشته دعاخوانی: فریبرز اسکندری

و در بخش خانم ها
رشته قرائت ترتیل: رقیه حسنلو رشته قرائت ترتیل: مریم فضلی رشته حفظ ۱۰جزء: رقیه حسینخانلو رشته دعاخوانی: نرگس محمدلو از استان زنجان به مرحله کشوری مسابقات قرآن راه یافتند.

موسوی، با بیان اینکه ۳۵۶ شرکت کننده از ۳۱ استان در ۶ رشته آوایی و ۲ رشته نغماتی در این دوره از مسابقات با هم به رقابت خواهند پرداخت تصریح کرد: در مجموع ۶۰ داور نیز در این رقابت‌ها آثار و اجراها را در رشته های مختلف بخش آقایان و بانوان داوری خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار استان خراسان شمالی و شهر بجنورد از نهم تا ۱۸ آذرماه جاری میزبان این مسابقات است اظهار کرد: مسابقات شامل ۸ رشته قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ کل، حفظ 20 جزء، اذان، دعاخوانی، مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم در ۲ بخش جداگانه آقایان و بانوان است.

مسئول اداره قرآنی اوقاف،گفت: ۷ نفر از استان نیز به مرحله نیمه نهایی مسابقات کتبی معارفی این دوره از مسابقات راه یافته اند که در صورت کسب امتیازات لازم، به مرحله کشوری که از ۱۱ تا ۱۳ دی ماه در قم برگزار خواهد شد حضور پیدا خواهند کرد.

به گفته کارشناسان، بیش از ۸۰ درصد هزینه های این مرحله از مسابقات که نزدیک ۲۰ میلیارد تومان است از درآمد موقوفات و نیات خیرین و واقفین ارجمند در سطح کشور تامین می شود.
#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با حکم دکتر امیر خرمی‌شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، «مهدی اهرابی» مدیر مجتمع مس سونگون شد.

2 ساعت پیش

بازیکن خارجی و تازه وارد تیم فوتبال سپاهان با عملکردش تجربه ناکام مورایس در خریدهای خارجی را یادآوری کرد.

1 ساعت پیش

شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی، جنگ بی‌رحمانه قیمت خودروهای برقی چین را با تخفیف‌های بیشتر بر روی نسخه‌های جدید خودرو تقویت می‌کند.

3 ساعت پیش

سهند جاهدی بازیگر جوان کشورمان این روزها در سرزمین مادری بسیار خوش درخشید. در خبر زیر عکسی از گذر عمر سهند جاهدی را مشاهده خواهید کرد.

3 ساعت پیش

زعفران یکی از انواع ادویه های گران قیمت در سراسر جهان است که خواص بسیار زیادی برای سلامتی بدن دارد، برای آشنایی بیشتر با خواص و مضرات زعفران در ادامه باما همراه باشید.

2 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان کرمان خطاب به منتخبان مردم بر توجه به اولویت‌های نظام، نیازهای عمومی مردم، رفع خلأهای قانونی و عدم دخالت در اموری که مربوط به دستگاه اجرایی است، تأکید کرد.

3 ساعت پیش

تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم نوار غزه وارد یکصدوچهل‌ونهمین روز پیاپی خود شده است که در اولین ساعت بامداد منازل مردم در مناطق مختلف به شدت بمباران شد که شهادت شمار دیگری از مردم بیگناه از جمله چند کودک را به دنبال داشته است.

1 ساعت پیش

با اعلام رسمی نتایج آرای انتخابات مجلس دوازدهم در استان همدان، منتخبان مجلس دوازدهم در این استان مشخص شدند.

3 ساعت پیش

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین : مطابق ماده ۸۳ قانون انتخابات اگر تخلف‌ها از طرف کاندیدا‌ها باشد به محرومیت در دوره منجر می‌شود و اگر از ناحیه هواداران و مسئولین ستاد‌ها باشد علاوه بر ماده ۸۳، مجازات تکمیلی و عذرخواهی از مردم هم برای آن‌ها اعمال خواهد شد.

3 ساعت پیش

بیشتر...