ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

همان اندازه که در مذاکرات از بین بردن تحریم جدی هستیم، در عدم اعتماد به دشمن هم راسخیم ایران آنلاین

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در بازدید از نمایشگاه نفت:
همان اندازه که در مذاکرات رفع تحریم جدی هستیم، در عدم اعتماد به دشمن هم راسخیم

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: وزارت امور خارجه در کنار دانشمندان و فناوران صنعتگران بخش انرژی کشور از همه، ظرفیت‌های بین‌المللی برای ارتقای توان کشور در "خنثی‌سازی تحریم‌ها" استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایران آنلاین، «علی باقری» امروز (یکشنبه) به همراه مدیران کل وزارت خارجه و برخی سفرا در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی، با تاکید بر اینکه سیاست راهبردی خنثی سازی تحریم در کنار ابتکار هوشمندانه رفع تحریم است، افزود: ترفند دشمن در متوقف سازی قطار توسعه همه‌جانبه کشور را ناکام گذاشته است.

وی ادامه داد: اراده راسخ و توانمندی شگرف کارگزاران و متخصصان صنعت انرژی کشور، "هنر" دورزدن تحریم را که زمانی تنها ابزار این صنعت در مقابله با "تحریم هوشمند بوش" بود به "فناوری" مقابله با "تحریم فلج‌کننده اوباما" و سپس به "دانش" برای خنثی‌سازی "تحریم ناشی از کارزار فشار حداکثری ترامپ" تبدیل کرد.

باقری تاکید کرد: اکنون دیگر کشورهای تحت تحریم نیز به‌دنبال  دریافت"دانش خنثی‌سازی تحریم" از ایران هستند.

وی با اشاره به اینکه "توانمندی دانشمندان و صنعتگران" در خنثی‌سازی تحریم، افزون بر آن که"ظرفیت دیپلماسی" برای رفع تحریم‌ها را به‌شدت افزایش می‌دهد، گفت:همچنین "قدرت بازدارندگی" کشور در قبال تحریم‌های ظالمانه را به‌طور قابل ملاحظه‌ای ارتقا می‌بخشد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه "پایداری رفع تحریم‌ها" را در گرو حفظ و ارتقای ظرفیت‌های سخت و نرم در خنثی‌سازی تحریم‌ها دانست و افزود:جمهوری اسلامی ایران همان اندازه که در فرآیند مذاکرات و انجام تعهدات بین‌المللی از جمله در موضوع توافق برای رفع تحریم‌ها جدی است، در "عدم اعتماد به دشمن" و "عدم اتکا به بیگانگان" برای مصونیت از تحریم هم راسخ و مصمم است.

وی ادامه داد: عقلانیت انقلابی اقتضا می‌کند با عدم اعتماد به دشمن و عدم اتکا به بیگانگان، از همه ظرفیت‌های میدان دیپلماسی برای تامین منافع ملی استفاده کرد.

باقری با تاکید بر اینکه وزارت امور خارجه افزون بر آن که یک تنه در میدان دیپلماسی با همه توان در پی "رفع حداکثری تحریم‌ها" است، گفت:این وزارت خانه در کنار دانشمندان و فناوران صنعتگران بخش انرژی کشور از همه، ظرفیت‌های بین‌المللی برای ارتقای توان کشور در "خنثی‌سازی تحریم‌ها" استفاده خواهد کرد.


انتهای پیام/

 

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره سرمربی فصل آینده سرخپوشان را ببینید.

1 ساعت پیش

مجری برنامه فوتبال برتر به نقل از رضا مهدوی داور دیدار جنجالی تراکتور و پرسپولیس گفت: من منتظر بازگشت پرسپولیس به زمین برای ادامه بازی نبودم.

3 ساعت پیش

نظر کارشناسان داوری درباره صحنه های مشکوکم دیدار استقلال تهران و آلومینیوم اراک را ببینید.

1 ساعت پیش

فال روزانه همانطور که از نامش پیداست، هر روز تغییر می کند. با مطالعه فال روزانه از اتفاقات مهم پیش روی خود آگاه می شوید.

4 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره دیدار با تراکتور و دلیل گل نزدن قرمزها در این مسابقه را ببینید.

2 ساعت پیش

انتقاد رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس از گزارشگر دیدار این تیم و تراکتور تبریز را ببینید.

3 ساعت پیش

خودروهای آتش نشانی تهران در مسیر حرکت به سمت آبادان برای سوختگیری در پمپ بنزین جاده ساوه توقف کردند.

3 ساعت پیش

صحبت های مدیرعامل پرسپولیس درباره دلایل برگزاری دیدار سخپوشان مقابل سپاهان اصفهان در ورزشگاه سیرجان بدون حضور تماشاگران را ببینید.

2 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مصدومیت و عمل جراحی عیسی آل کثیر را ببینید.

1 ساعت پیش

بیشتر...