خبرگزاری ایسنا |
۴ هفته پیش

باران حاجی ها را غافلگیر کرد ویدئو ایسنا

باران حاجی‌ها را غافلگیر کرد + ویدئو

بارش باران در سرزمین منا و مکه، درحالی‌که در روزهای گذشته گرما جان تعدادی از زائران را گرفته و انجام مناسک حج را دشوار کرده بود، زائران را غافلگیر کرد.

به گزارش ایسنا، بارش باران شدید از ساعاتی پیش در مکه آغاز شد و زائرانی که درحال طواف کعبه بودند و یا در صحرای منا با آفتاب سوزان دست و پنجه نرم می‌کردند، غافلگیر کرد.

تعداد پر شماری از زائران که در منا و هوایی بسیار گرم به سر می‌برد، از بعدازظهر دوشنبه ۲۸ خردادماه شاهد بارش شدید باران بوده‌اند. این درحالی است که دمای هوا در مکه حدود ۴۶ درجه سانتیگراد گزارش شده بود و برخی رسانه‌های عربی نیز ازمرگ حدود ۱۹ زائر در اثر گرمازدگی خبر داده بودند. پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر ایران ـ نیز از مرگ سه زائر ایرانی در اثر گرمازدگی در نخستین روز رمی جمرات در منا خبر داده بود.

شدت بارش باران در سرزمین منا، که هم‌اینک نزدیک به ۷۷ هزار زائر ایرانی در آن به سر می‌برند، به قدری بود، که بیشتر زائران را از چادرها بیرون آورد و به نیایش وا داشت.

یک زائران اهل سنندج با بیان اینکه باران در اوج گرما ما را غافلگیر کرد، گفت: تجربه روز گذشته دلهره‌ای برای من ایجاد کرده بود؛ چراکه مسیر بسیار گرم بود و افرادی گرمازده شدند. این باران بهترین هدیه خدا به مهمانانش بود.

گزارش‌ها حاکی از این است که دمای هوا در سرزمین منا، تا حدود خنک‌تر شده است. زائران ایرانی تا سه‌شنبه دوازدهم ذی‌الحجه برابر با ۲۹ خردادماه در منا حضور دارند و پس از آخرین رمی جمرات سه‌گانه برای تکمیل اعمال حج، به مکه منتقل می‌شوند.

باران حاجی‌ها را غافلگیر کرد + ویدئو

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

1 ساعت پیش

وزیر کشور: احتمال ادامه تعطیلی با تشخیص وزارت بهداشت وجود دارد.

نیم ساعت پیش

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت اعلام کرد که تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه‌ها، به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد، رایگان خواهد بود.

نیم ساعت پیش

به همت کسبه بازار مسگران ۱۶ هزار صبحانه نذری بین عزاداران حسینی مراغه توزیع شد.

1 ساعت پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

نیم ساعت پیش

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

نیم ساعت پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

1 ساعت پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

نیم ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیأت وزیران در خصوص حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری، قضات، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، کارانه پزشکان و حقوق والدین شهدا را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...