خبر 24 |
3 روز پیش

دادستان به عنوان مدعی‌العموم به ماجرای بورس ورود پیدا کند | خبر24

دادستان به عنوان مدعی‌العموم به ماجرای بورس ورود پیدا کند
به گزارشخبر24، غلامحسین رضوانی اظهار کرد: اتفاقاتی که در بورس سال جاری افتاد منحصر به امسال نبوده و آغاز این نوسانات از سال گذشته بوده است و من معتقدم که اگر نخواهیم صرفا گفتار درمانی کنیم باید ببینیم که دقیقا چه اتفاقی افتاده که ثروت عده ای از هم وطنان بر باد رفته است.

وی افزود: اگر تحلیل‌های درست نداشته باشیم مکرر این مهم رخ خواهد داد، باید ببینیم که این نوسانات چرا شدت گرفت و اینکه چرا عده ای متوجه این مسئله شدند اما سکوت کردند و چرا کسانی که اعلام خطر کردند مورد بی مهری واقع شدند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه. مجلس گفت: اگر بازیگران عمده بورس کمک کردند به هیجانی شدن فضا تا یک عده ای بروند و خانه و اتومبیل خود را بفروشند و در بورس سرمایه گذاری کنند و شرکت های خصولتی در این زمینه نقش داشتند باید سهم آنها مشخص شود؛ چرا باید اقتصاد دان ها یک مسئله ای به این وضوح را اعلام نظر نداشته باشند و یا بترسند اعلام نظر کنند.

رضوانی با اشاره به اینکه چند سال پیش مشابه این مسئله درباره صندوق‌های اعتباری داشتیم که هم وطنان زیادی متضرر شدند، خاطر نشان کرد: .به نظر بنده باتوجه به مهم و بزرگ بودن ماجرا هم مجلس و هم قوه قضاییه باید به این مسئله ورود پیدا کنند، چرا که افراد زیادی متضرر شدندو دادستان، بازرسی کل کشور باید به این مسئله ورود پیدا کنند تا ببینند چه مقدار از این مسئله تعمدی بوده و چه مقدار از غیر حرفه ای برخورد کردن با مسائل بوده است.

وی تصریح کرد: اینکه دولت بر مبنای اصل ۴۴ سهامی را در بورس عرضه کند اقدام خوب و مفیدی بوده و انجام خواهد شد، اما طبیعتا دولتی ها زمانی که موقعیت مناسب باشد این سهام را عرضه می کنند.

عضو کمیسون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: در میان مدت باید این مسائل ریشه یابی شود و دادستان به عنوان مدعی العموم می تواند ورود داشته باشد. نقش کارگزاران و کارگزاری ها در این زمینه باید بررسی شود چرا که انحصار کارگزاران یا نحوه کارگزاری ها در این زمینه موثر بوده است. سوالی که وجود دارد این است آیا حق الزحمه کارگزاری ها در این زمینه موثر بوده است یا خیر؟

وی تصریح کرد: راه حل کوتاه مدت به جهت بازگشت اعتماد مردم به بورس این است که در بازار سرمایه شرکت های تولیدی واقعی ورود کنند تا نقدینگی به سمت این شرکت ها برود که هم برای جامعه مفید بوده و هم برای کسانی که در بورس سرمایه گذاری می کنند.منبع: خبر 24


تبلیغات

مطالب مرتبط

سناریو‌های پیش روی یارانه در سال 1400,مبلغ یارانه در سال 1400,یارانه 1400 چقدر می شود,پیش بینی یارانه 1400

یک ربع پیش

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۳۱ نفر از آنها بستری شدند.

نیم ساعت پیش

قیمت گوشی های هواوی امروز (دوشنبه 22 دی 99) در بازار ایران را در دنبال کنید.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۸۱ بیمار مبتلا به کرونا خبر داد.

نیم ساعت پیش

تيم آكلندسيتي نيوزيلند قهرمان اقيانوسيه به دليل محدوديت هاي كرونايي از حضور در جام جهاني باشگاه ها انصراف داد و به اين ترتيب اگر بنا بر جايگزيني يك تيم ديگر باشد، پرسپوليس يكي از گزينه‌هاي جدي و دم دست ميزبان و كنفدراسيون فوتبال آسيا خواهد بود.

نیم ساعت پیش

وضعیت اشتغال و بیکاری در پاییز 99,چه تعداد از جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ بیکار هستند؟ ,وضعیت بیکاری مردان و زنان در پاییز 99,آخرین وضعیت پرداخت بیمه بیکاری کرونا,کدام استانها بیشترین بیمه بیکاری را پرداخت کردند؟

نیم ساعت پیش

گرچه آبرو و نماد پورشه بدون شک مدل ۹۱۱ است، اما پانامرا را نیز می‌توان یکی از خودرو‌های جذاب و مهم آن دانست.

نیم ساعت پیش

محمد ناظری با بیان این که ۵۰۰ نفر از اهالی روستای آبادان ویزیت رایگان شدند، گفت: روحیه ایثار در دوران کرونا در کادر درمانی جلوه گر شده است.

نیم ساعت پیش

مجری کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی با اشاره به تزریق واکسن به عنوان تست انسانی برای گروه سوم گفت: روز گذشته به ۴ نفر و امروز به ۳ نفر واکسن ایرانی تزریق می شود.

نیم ساعت پیش

قیمت جهانی طلا در پایان معاملات دیشب با شتاب گرفتن رشد دلار سقوط کرد.

نیم ساعت پیش

یک فوق تخصص ریه گفت: سرفه‌های خشک در بهبود یافتگان کرونا نگران کننده و ماندگار نیست.

نیم ساعت پیش

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت که چهار مورد جدید ویروس جهش یافته انگلیسی در ایران شناسایی شده و ناقلان آن تحت درمان قرار گرفته‌اند.

نیم ساعت پیش

مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان سابق تیم ملی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال به‌عنوان نایب رئیس پیشنهادی علی کریمی اقدام کرده و به دنبال رفع مشکل قانونی ثبت‌نامش است.

1 ساعت پیش

آرش رضاوند، هافبک تیم استقلال به دلیل مصدومیت دیدار تیمش با تراکتور را از دست داد.

1 ساعت پیش

زلزله ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر بخش هایی از آذربایجان شرقی را لرزاند.

1 ساعت پیش