خبرگزاری تسنیم |
4 روز پیش

صادرات صنایع دستی کردستان بیش از 10 میلیون دلار درآمد داشته است اخبار کردستان اخبار استانها تسنیم Tasnim


صادرات صنایع‌دستی کردستان بیش از 10 میلیون دلار درآمد داشته است

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: سال گذشتهصادرات صنایع دستی استان ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار درآمد داشت.

- اخبار استانها -

منصور مهرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج،با بیان اینکه ظرفیت‌هایخوبی در حوزهصنایع‌دستیکردستان وجود دارد، اظهار داشت: صنایع‌دستی در هر منطقه از کشور، نشان‌دهنده آداب‌و رسوم، فرهنگ، تمدن و سبک زندگی آن دیار است.

وی با بیان اینکهصنایع دستیاز جمله عوامل مهماشتغال‌زاییو توسعه اقتصادی به شمار می‌رود، گفت: سال گذشتهصادرات صنایع دستی استان کردستان 10 میلیون و 300 هزار دلار درآمد داشت که در صورت بازاریابی و فروش بیشتر تولیدات فعالان این عرصه می‌توان شاهد درآمدزایی بیشتری بود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با بیان اینکه به منظورتوسعه صنایع دستی مجتمع صنایع‌دستی در تایله سنندج ایجاد شده است، افزود: 550 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مجتمع مشغول به‌کار هستند و امید می‌رود که با برپایی این مرکز، امسال شاهد رونق و صادرات بیشتر صنایع‌دستی نسبت به سال گذشته در استان باشیم.

وی تصریح کرد:توسعه صنایع‌دستی، فرصتی برای ارتقای تولید و صادرات بوده و یقیناً با تولید آثار جذاب وبهبود کیفیت می‌توان فروش و درآمد بیشتر جذب وبازارهای داخل و خارج از کشور را تسخیر کرد.

مهرزاد از برنامه‌ریزی برایایجاد شهرک صنایع دستی در تپه پیرچنار حسن آباد سنندج خبر داد و عنوان کرد: این مرکز در یک سایت به مساحت 12 هکتار احداث خواهد شد که یقیناً باعث اشتغال‌زایی بیشتر، فروش تولیدات و توسعه صادرات صنایع دستی استان خواهد شد.

وی از برگزاری 30 نمایشگاه در بخش‌های مختلف از ابتدای سال تاکنون در سطح استانخبر داد و خاطر نشان کرد : از 16 تا 21 مهرماه نیز نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی در سنندج به مدت 6 روز برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کردستان یادآور شد: کردستان 45 رشته صنایع دستی دارد که 25 رشته آن ثبت ملی شده و فعالان این رشتهدر قالباعطای تسهیلات و ارائه بسته‌های تعرفه‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/486/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها در چهار ماه گرم سال ۱۴۰۲ و با مدیریت مصرف برق در بخش صنایع کشور ۳۰۰ واحد صنعتی بزرگ و انرژی‌بر، نسبت به سال گذشته ۵.۵ درصد و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۹.۶ درصد رشد مصرف برق را تجربه کردند که تاثیر مستقیمی در رشد تولید دارد.

یک ربع پیش

تیم ملی فوتبال امید در سومین دیدار خود در هانگژو مقابل مغولستان به پیروزی پر گل رسید تا به عنوان تیم صدرنشین به مرحله حذفی صعود کند.

نیم ساعت پیش

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه معوقات رتبه‌بندی معلمان پس از صدور احکام جدید با حقوق شهریور واریز شد،گفت: تا اسفند آزمون استخدامی برای جذب سرایداران مدارس برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

این روزها که فصل مدارس شروع شده برای فرزندان دانش آموزتان میتوانید یک دسر خوشمزه درست کنید تا خستگی مدرسه از تن شان بیرون آید.

نیم ساعت پیش

تیم ملی تنیس روی میز ایران با عملکرد بی نظیر خود به مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو صعود کرد و پس از ۶۵ سال دوباره به مدال برنز تیمی رسید.

نیم ساعت پیش

یک فرمانده اوکراینی به نشریه‌ای آمریکایی گفت که دفاع روسیه ضررهای سنگینی به اوکراین در جبهه زاپوروژیه وارد کرده است.

نیم ساعت پیش

ایرنا نوشت: رئیس جمهور با اشاره به پروژه برنامه‌ریزی شده دشمن برای تخریب ارزش‌های فرهنگی، نقش رسانه به‌ویژه صداوسیما در فرهنگ‌سازی و مقابله با آثار سوء ناهنجاری‌های اجتماعی را بسیار مهم ارزیابی کرد.

یک ربع پیش

«سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی ساعتی قبل در راس هیاتی وارد قاهره پایتخت مصر شد.

نیم ساعت پیش

یک پایگاه تحلیلی در گزارشی نوشت، سخنرانی بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل از نقطه‌نظر یافتن راهی صلح‌آمیز برای جنگ اوکراین یک فاجعه بود.

یک ربع پیش

بیشتر...