خودروتک |
4 ماه پیش

مشکلات پرسپولیسی شدن رامین رضاییان

مشکلات پرسپولیسی شدن رامین رضاییان

منابع خبری به‌صورت رسمی، حضور رامین رضاییان در پرسپولیس را تأیید نمی‌کنند اما در میان شایعات، او حالا شماره پیراهنش را هم انتخاب کرده و بزودی با عقد قراردادی دو و نیم ساله، سرخپوش می‌شود.

به گزارش ایران ورزشی، این شایعات بدون تردید می‌تواند بار روانی شدیدی برای بازیکنان، مربیان و مدیران باشگاه ایجاد کند اما چون طیفی از هواداران چنین انتقالی را می‌پسندند، فضای مجازی را پر از اخبار و شایعات مربوط به بازگشت رضاییان کرده‌اند اما این انتقال، ابعاد دیگری هم دارد که بد نیست در موردش صحبت کنیم:

داستان مبهم رضایتنامه

رسانه‌های قطری می‌گویند رامین رضاییان از باشگاه الشحانیه جدا شده اما هرگز خبر رسمی در این مورد منتشر نشده است. حالا اگر فرض را بر جدایی بگیریم، رامین باید از دفتر باشگاه الشحانیه به دفتر باشگاه الدحیل برود و آنجا به‌دنبال رضایتنامه باشد. اگر قرار بر فسخ است، رامین باید با دحیل فسخ کند و مجوز جدایی بگیرد زیرا به‌عنوان بازیکن قرضی به شحانیه رفته بود و حالا نیاز به راضی کردن مدیران دحیل دارد. طبیعتاً قبل از فسخ قطعی و قانونی با باشگاه قطری، هرگونه مذاکره با این بازیکن، دردسرهای حقوقی برای پرسپولیس به همراه خواهد داشت.

لیست گل‎‌محمدی

سؤال اول اینجاست که اصلاً نام رامین رضاییان در لیست خریدهای پرسپولیس وجود دارد یا نه؟ قبل از هر چیز باید به این سؤال پاسخ داد. یحیی لیست خود را فقط در اختیار مدیریت باشگاه گذاشته و هیچ‌کس دیگری از آن اطلاعی ندارد. با این حساب، فاش شدن لیست گل‌محمدی است که گره اول را باز می‌کند. به نظر می‌رسد پرسپولیس در چند پست دیگر، نقاط ضعفی احساس می‌کند و جذب یک مدافع دیگر، می‌تواند در اولویت‌های بعدی قرار گیرد.

مخالفت قدیمی‌ها

یکی از مواردی که به‌عنوان شایعات جدی، طی روزهای گذشته در فضای رسانه‌ای پیچید، بحث مخالفت چند بازیکن قدیمی با بازگشت رامین بود. این موضوع بازتاب زیادی در فضای رسانه‌ای داشت و خیلی‌ها، بحث را جدی گرفتند اما بعضی‌ها براحتی از کنارش گذشتند. به هر حال، باید این قضیه را گوشه ذهن بسپاریم که بازگشت رامین، می‌تواند تبعاتی هم برای پرسپولیس داشته باشد. امکان دارد این داستان در آینده، حواشی جدیدی را برای پرسپولیس به‌دنبال داشته باشد.

شروع جذاب جنجال‌های جدید

بازگشت رامین به پرسپولیس، یک سکه‌ دورو است. یک‌‎ روی آن می‌تواند شروعی جذاب برای سرخپوشان و رامین باشد و روی دیگر، جنجال‌های جدید. رامین با خاطره‌ای تلخ از پرسپولیس رفت. درگیری شدید در اردوی امارات، نیمکت‌نشینی، حضور در لیگ ترکیه و... اما همیشه خودش را یک پرسپولیسی نشان داد. حالا که بحث بازگشت او به این شکل مطرح شده، باید منتظر شفافیت در یک مورد باشیم؛ با رامین رضاییان پرانرژی و بی‌حاشیه مواجه می‌شویم یا بازیکنی که نسبت به گذشته تغییری نکرده و می‌آید تا داستان‌های جنجالی جدیدی در فوتبال ایران بنویسد؟

یک وینگر جدید

ممکن است بعضی از هواداران عنوان کنند که پرسپولیس، رامین را برای تقویت فاز تهاجمی خود به کار می‌گیرد. این موضوع هم می‌تواند تا حدی قابل قبول باشد زیرا رامین در سه سال گذشته، گاهاً در فاز تهاجمی، به‌عنوان هافبک و حتی وینگر راست بازی کرده و در فصلی که یحیی با مدل بازی خود ثابت کرده از حضور و جذب وینگرها استقبال می‌کند، بعید نیست رامین را برای پست بازی در فاز تهاجمی سمت راست در نظر گرفته باشد. البته اگر رامین پرسپولیسی شود، کدام یک از این وینگرها باید روی نیمکت بنشینند؛ وحید امیری، مهدی ترابی، امید عالیشاه و...؟

پنجمین مدافع راست؟!

پرسپولیس در حال حاضر 4 مدافع راست دارد؛ مهدی شیری نفر اول است. او مهره تخصصی تیم برای بازی در این سمت است. بعد از شیری، سیامک نعمتی است که از فصل قبل تا به حال، بخوبی در این پست جا افتاده و می‌تواند بار تیم را به دوش بکشد. البته شیری در زمان حمله ضعیف است و سیامک در زمان دفاع. نفر سوم، فرشاد فرجی است. بازیکنی که در پدیده و نساجی، به‌عنوان مدافع راست بازی می‌کرد و اولین بازی‌هایش در پرسپولیس نیز سمت راست دفاع بود. حالا به این جمع، منوچهر صفروف اضافه شده است. او در دیدار مقابل ذوب‌آهن در جام حذفی به میدان رفت و نشان داد مایه‌های پیشرفت را داراست. حالا باید دید رامین به‌عنوان پنجمین دفاع راست قرار است سرخپوش شود یا اتفاقات دیگری، انتظارمان را می‌کشد.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: شناسایی منابع و پتانسیل‌های مغفول در کنار مهارت‌آموزی جوانان دانشگاهی می‌تواند راهگشای خوبی برای رشد و توسعه استان باشد.

1 ساعت پیش

رئیس گروه سلامت و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، ضمن اشاره به آب و هوای خشک کشور و آسیب‌پذیری مقابل تغییرات اقلیمی، در عین حال اقدامات وزارت بهداشت در راستای تقویت سیستم سلامت برای مقابله با تغییرات اقلیمی را تشریح کرد.

1 ساعت پیش

مارگون- امام جمعه مارگون گفت: یک لحظه دست از حمایت از کارخانه سیمان مارگون برنداشته و نخواهم داشت و اجازه نخواهم داد کار تولید به عقب کشانده شود.

1 ساعت پیش

ساری - در بیانیه سپاه کربلای مازندران به حماسه سوم خرداد آمده است: سوم خرداد ماه 1361 سالروز فتح خرمشهر یکی از مهم ترین نمادهای قدرت الهی و واقعه تاریخی در انقلاب اسلامی است.

1 ساعت پیش

ممکن است با خوردن گوشت حیوان آلوده که درست پخته نشده به بیماری آبله میمون مبتلا شوید و این بیماری از طریق قطرات تنفسی به افراد دیگر منتقل شود.

نیم ساعت پیش

شرایط و ضوابط برخی دانشگاه های بزرگ کشور برای مرحله دوم آزمون دکتری ۱۴۰۱ و همچنین زمان مصاحبه علمی اعلام شد.

1 ساعت پیش

معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی شهادت شهید «صیاد خدایی» را تبریک و تسلیت گفت.

1 ساعت پیش

اصفهان- خودباوری و یقین قلبی به قرب الهی باعث شد تا انگیزه نیروهای رزمنده عملیات به عملیات تغییر کند و جنگ برای آنها صحنه‌ رسیدن به قرب الهی معنا شود تا پیروزی خرمشهر را به نام خود کنند.

1 ساعت پیش

زاهدان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با نمایش ایمان پولادین خود حماسه‌ای جاوید را رقم زد که تمامی قدرتمندان متکبر و مغرور جهان را به حیرت وا داشت.

1 ساعت پیش

بیشتر...