خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

خوشنویس خویی مقام برتر مسابقات جهانی خوشنویسی را کسب کرد ایسنا

خوشنویس خویی مقام برتر مسابقات جهانی خوشنویسی را کسب کرد

ایسنا/آذربایجان غربیولی محبوبی استاد برجسته خوشنویسی کشور اهل شهر خوی رتبه برتر مسابقات جهانی خوشنویسی در بخش نستعلیق را از بین ۳۷ کشور جهان و ۷۰۰ اثر و استاد برجسته خوشنویسی به میزبانی کشور ترکیه را کسب کرد.

ولی محبوبی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: هنر و فرهنگ ایرانی جزو برتر برترین و بهترین ها در سراسر جهان است لیکن باید این هنر توسط هنرمندان کشور در جهان ارایه شود تا بتوانند علاوه بر اینکه جوایز و جایگاه های جهانی را کسب می کنند مردم جهان را با غنای ارزشمند فرهنگ و هنر و ادبیات ایرانی آشنا کنند.

وی بابیان اینکه برای سومین سال پیاپی مقام برتر مسابقات جهانی خوشنویسی را از آن خود می کند، سطح مسابقات را بسیار سنگین و رقابتی عنوان کرد و گفت : اساتید برجسته ای از سراسر جهان در این مسابقات شرکت داشتند.

محبوبی ارایه و انجام کارهای هنری را صرفا برای رقابت و کسب جوایز منوط ندانست و گفت: فرهنگ و هنر چشمه پاینده اخلاق و خصائل نیکوی انسانی است و هر قدر در جامعه و در سطح جهان این نوع کارهای و رقابت های ارزشمند فرهنگی و هنری برگزار و انجام شود و جامعه و جهان از سمت جنگ و آشوب و کینه و شرارت به سمت زیبایی ها ،اندیشه مداری و مهربانی و اتحاد و صلح حرکت می کند.

این استاد برجسته هنر و خوشنویسی ادامه داد : متاسفانه در کشور و درسطح شهرستان ها هیچ حمایت واقعی از هنرمندان نمی شود در نتیجه هر روز می بینیم اساتید این مرز و بوم در پستوها نگه داشته شده و گمنام مانده و در بی خبری مردم از دنیا می روند.

محبوبی افزود: هنر برای عرضه کردن است و باید مسئولین و متولیان امور این فضا و بستر را برای عرضه و ارایه هنر و آثار هنری توسط اساتید و هنرمندان فراهم کنند. 

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فیل فودن پس از دعوا با همسرش از ساحل اختصاصی اخراج شد.

4 ساعت پیش

در پی بروز تخلفات احتمالی در واردات نهاده‌های دامی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با دستور رئیس‌جمهور برکنار و محمدعلی نیکبخت با حکم وزیر جهاد کشاورزی به عنوان سرپرست جدید این سازمان منصوب شد.

4 ساعت پیش

هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال با انتشار عکسی خبر از تمدید قراردادش با آبی‌ها داد.

4 ساعت پیش

پسر جوان در جریان اختلاف خانوادگی، پدر زن میانسالش را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند.

4 ساعت پیش

سعید عزت‌اللهی هافبک تیم ملی به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرده است اگر در خارج از کشور به فوتبالش ادامه ندهد پیراهن استقلال را خواهد پوشید.

4 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

3 ساعت پیش

در حالی که مرزهای زمینی به عراق بازگشایی شده؛ اما فقط زائران در قالب کاروان سازمان حج و زیارت امکان تردد از مرزهای زمینی را دارند و سفرهای انفرادی یا گروهی از طریق مرز زمینی ممنوع است.

4 ساعت پیش

​فرماندار خلخال از اهالی روستای اندبیل خواست تا زمان شناسایی این گرگ و یا حیوان شبیه گرگ توسط مامورین حفاظت محیط زیست خلخال مراقبت بیشتری از خود و خانواده خود داشته باشند.

4 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به جزئیات جلسه امروز این کمیسیون از ارائه گزارش سازمان انرژی اتمی در مورد اقدامات این سازمان در اجرای مواد و تکالیف قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها خبر داد.

4 ساعت پیش

بیشتر...