خبرگزاری رضوی |
9 ماه پیش

مدیران آماده فعال کردن پروژه ها انجام کار جهادی باشند رضوی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
مدیران آماده فعال کردن پروژه‌ها و انجام کار جهادی باشند
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضویاز یاسوج، سیدعلی احمدزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با تبریک ماه شعبان افزود: مدیران را به نظارت بر پروژه‌ها توصیه کرد و گفت: اعتبار زیادی به استان اختصاص داده شده است و پروژه‌ها به زودی فعال می‌شوند، لذا توصیه می‌کنم که مدیران بطور مستمر نظارت داشته باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: جشن‌های اعیاد شعبانیه به ویژه روز پاسدار به دلیل هجمه دشمنان علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت باشکوه در تمام نقاط استان برگزار شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در آستانه عید نوروز تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان با تشکیل کارگروه و کمیته‌ها، آماده ارائه خدمت هر چه بهتر به مسافران نوروزی شوند.
احمدزاده تاکید کرد: باید طبق آنچه مصوبه دولت است در ورودی تمام شهرستان‌ها بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی ایجاد شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: جدای از اعتبارات سفر رئیس جمهور که هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است، بودجه استان یک هزار و ۵۲۷ میلیارد تومان می باشد.
وی تصریح کرد: در حوزه‌های فناوری اطلاعات، راه روستایی و آب اعتبارات خوبی به استان اختصاص داده شد اما متاسفانه برخی از افراد با انتشار برخی خبرها به جای امیدآفرینی به دنبال ناامید کردن مردم هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بند د قانون مبلغ ۸,۵ میلیارد تومان برای حاشیه شهرها و روستاها و حومه شهرها در نظر گرفته است تا خدمات لازم به این افراد داده شود، ضمن اینکه بیشترین حاشیه نشینی مربوط به شهر یاسوج است.
وی تصریح کرد: استان رتبه بیستم کشور در بودجه را دارد.
احمدزاده گفت: شبکه فیبرنوری با اعتبار ۸۵۰ میلیارد تومان در حال انجام است تا خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد و روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه فیبرنوری مجهز می‌شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در چهار سال دولت سیزدهم استان در بسیاری از شاخص‌ها از محرومیت خارج می‌شود.
وی بیان کرد: از مجموع اعتبارات سفر رئیس جمهور و بودجه استان بالغ بر یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده است.
احمدزاده افزود: تاکنون از محل اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای استان ۶۱,۸ درصد تخصیص به صورت نقد اعلام شد که در نوع خود کم‌نظیر است و تحرک جدی در پروژه‌های استان انجام خواهد گرفت.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تا قبل از پایان سال جاری همه پروژه‌ها به مناقصه گذاشته شوند و پیمانکار آنها انتخاب گردد.
وی با بیان اینکه، همه مدیران تا قبل از پایان سال گزارش ارائه دهند که چه تعداد پروژه داشتند که پیمانکار انتخاب و واگذار شده است گفت: از هیچ مدیری قابل قبول نیست که پروژه‌ای را به سال آینده واگذار کند.
احمدزاده از دستگاه‌های نظارتی در استان خواست بر روی پروژه‌ها نظارت داشته باشند تا تخلفی صورت نگیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تیم‌های نظارتی سازمان بازرسی استانداری هم تشکیل و همه پای کار باشند، و به مدیران توصیه می شود نظارت کنند تا کارشان به دستگاه‌های نظارتی کشیده نشود.
وی بیان کرد: جایی هم کار انجام شده اما به کار قبلی آسیب رسانده است که توصیه می‌کنم مراقبت کنیم این اقدامات صورت نگیرد که مردم ناامید شوند بلکه طوری عمل شود که مردم لذت کار جهادی دولت ایران قوی را بچشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خبرهای خوبی هم برای مردم چرام و دهدشت داریم افزود: پتروشیمی دوم دهدشت با تولید اوره و آمونیاک واقع در دشت آهو مصوب شد که با اشتغالزایی سه هزار نفری در سفر دور دوم دولت به استان کلنگ‌زنی می‌شود.
وی با بیان اینکه خبرهای خوبی در حوزه جهاد کشاورزی می باشد گفت: در استان ۱۶ هزار تن سردخانه وجود دارد که در دولت سیزدهم مجوز ۳۲ هزار تن سردخانه دیگر صادر شد.
به گفته احمدزاده این سردخانه ها ظرف دو تا سه سال آینده احداث می شوند که با احداث سردخانه‌های جدید جلوی هدر رفت میوه‌های تولیدی استان و ضرر باغداران و کشاورزان گرفته می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مجوز احداث مرغداری به استان داده نمی‌شد بیان کرد: خوشبختانه دو زنجیره تولیدی۲۵۰ هزار قطعه‌ای ظرف ماه‌‎های آینده در شهرستان گچساران به بهره‌برداری می‌رسد که با بهره‌برداری از این واحدها برای ۸۰۰ نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.
وی عنوان کرد: نظیر چنین کاری برای شهرستان بهمئی در دست اجرا است که در این حوزه به جایی می‌رسیم که در ۱۴۰۳ از واردات گوشت مرغ به استان بی‌نیاز می‌شویم و استان صادر کننده می‌شود.
احمدزاده با بیان اینکه، خوراک دام و طیور و آبزیان باید از استان‌های همجوار بیاید، گفت: ۱۰۰ هزار تن خوراک آبزیان نیاز داریم و ۸۵ هزار تن مجوز خوراک آبزیان صادر شده که خیلی‌ها در ۱۴۰۲، ۱۴۰۳ در استان تولید می‌شود.
به گفته استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص صادر کننده خواهیم بود و علاوه بر جهش در حوزه عمرانی در حوزه اقتصادی نیز جهش خوبی خواهیم داشت.
وی عنوان کرد: برخی پروژه‌ها مجور ماده ۲۳ را ندارند ممکن است به دلیل نداشتن این ماده ردیف بودجه آنها در بودجه سال آینده حذف شود.
احمدزاده ادامه داد: همه مدیران پیگیری کنند و سریعا پروژه‌ها را در سامانه قرار دهند تا نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق دفاع کنند و بتوانیم اعبتارات را پایدار نگه داریم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سد آبریز به خاطر تغییری در حجم مخزن در وزارت نیرو در حال مطالعات و بازنگری است و ممکن است که چند ماهی طول بکشد تا به سازمان برنامه و بودجه بیاید.
وی عنوان کرد: باید تلاش شود تا فرآیند اولیه سد تا نیمه دوم ۱۴۰۲ خاتمه یاید و آماده کلنگ‌زنی ‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند ساخت سد آبریز پایدار است و مردم نگران نباشند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در ازدواج پانزده موضوع اساسی وجود دارد که دختر و پسر‌ها قبل از ازدواج لازم است درباره تک تک آن موضوعات باید یکدیگر صحبت کنند و نظرات مبادله شود. در ادامه به این موضوعات اشاره خواهد شد.

7 دقیقه پیش

یک کارشناس ضمن تاکید بر رعایت عدالت مالیاتی، اظهار کرد: تجدیدنظر در میزان معافیت حقوق در لایحه بودجه ۱۴۰۳ اقدام مناسب و به جایی بود.

5 دقیقه پیش

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق نیروگاه‌های سیستان و بلوچستان، از وارد مدار شدن هفت واحد نیروگاه گازی و نیروگاه بخار در این استان خبر داد.

7 دقیقه پیش

حسین وفایی در مسابقات قهرمانی انگلستان موفق شد ژانگ آندا را ۶ بر ۴ را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی یکی از مهمترین مسابقات اسنوکر جهانی راه پیدا کند.

6 دقیقه پیش

از دیرباز، سفر یکی از اساسی‌ترین عوامل رشد انسان‌ها در ابعاد گوناگون زندگی بوده است، مستندسازان گاه دنیایی شگفت و خارق‌العاده را تجربه می‌کنند که این دنیا با زبان صدا و تصویر در آثارشان تجلی می‌یابد.

7 دقیقه پیش

یک کارشناس روانشناسی و مربی تربیت خانواده گفت: والدین باید بدانند خجالتی بودن و عدم تمایل کودک به برقراری ارتباط به صورت سریع، اتفاقی عجیب و نوعی کمبود در کودک نیست و ممکن است فقط مربوط به مراحل طبیعی رشدی وی باشد.

10 دقیقه پیش

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: نیاز همدان ۳۰۰ دستگاه اتوبوس است در حالی که در حال حاضر ۱۳۰ دستگاه داریم.

6 دقیقه پیش

آمد و شد خودرو‌ها هم اکنون در جاده‌های اصلی شمال عادی است.

7 دقیقه پیش

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، گفت : طرح جهش تولید در دیمزار‌ها که از چهار سال گذشته آغاز شده امسال در ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان اجرا می‌شود.

10 دقیقه پیش

بیشتر...