عصر ایران |
۱ هفته پیش

شکست هایی که برای پوتین دردسر شد

تورستروم گفت که طومار پالیوگا برای استیضاح پوتین را به قانون‌گذاران دیگر داده و اکنون ده‌ها امضا جمع کرده است.

متیو چنس در مطلبی برای سی‌ان‌ان با دو تن از سیاستمداران مخالف پوتین درباره متحد شدن مخالفان داخلی پوتین برای به چالش کشیدن وی مصاحبه کرده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سی ان ان، متیو چنس در این مطلب نوشت:

به گفته دو سیاستمدار روس که علیه پوتین هستند، شکست‌های نظامی روسیه در جنگ با اوکراین، مخالفت‌های جدیدی را با رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین برانگیخته است.

فقدان یک پیروزی سریع، ناتوانی در تصرف کیف و اکنون ضد حمله‌های موفقیت‌آمیز اوکراین در حالی که روسیه تعداد زیادی نیرو و تجهیزات از دست داده است خشم و نارضایتی ایجاد کرده است که مخالفان پوتین سعی در استفاده از آن را دارند.

دیمیتری پالیوگا، یک سیاستمدار محلی در سن‌پترزبورگ، زادگاه پوتین که خواستار استیضاح رئیس‌جمهور شد، گفت: «نقطه‌ای وجود دارد که هم گروه‌های مردمی لیبرال و هم گروه‌های مردمی طرفدار جنگ می‌توانند هدف یکسانی داشته باشند. هدف می‌تواند استعفای پوتین باشد.»

شکست‌هایی که برای پوتین دردسر شد

پالیوگا به سی‌ان‌ان گفت که اکنون فرصتی برای جلب حمایت بیشتر علیه پوتین است. او گفت: «ما می‌خواهیم افرادی را که قبلاً از پوتین حمایت می‌کردند و اکنون احساس می‌کنند به آن‌ها خیانت شده است، جذب کنیم. ارتش روسیه در حال حاضر در حال نابودی است؛ بنابراین، ما افراد را از دست می‌دهیم، سلاح‌ها را از دست می‌دهیم و توانایی خود را برای دفاع از دست خواهیم داد. حتی تبلیغات روسیه نیز نمی‌تواند این مسئله را پنهان کند که ارتش روسیه در اوکراین در حال شکست است.»

نمی‌توانم مسیر دوچرخه‌سواری بگیرم، اما می‌توانم علیه پوتین صحبت کنم

انتقاد از کرملین می‌تواند در روسیه پوتین سخت باشد. سرسخت‌ترین منتقد او، رهبر مخالفان، الکسی ناوالنی، ابتدا مسموم و سپس زندانی شد. یکی دیگر از مخالفان سیاسی، بوریس نمتسوف، از پشت مورد اصابت گلوله قاتلانی قرار گرفت که فاش نکردند چه کسی آن‌ها را فرستاده است.

ولادیمیر کارا مورزا، نویسنده و سیاستمدار پس از سخنرانی علیه تهاجم اوکراین، در زندان به سر می‌برد. کرملین پس از آغاز آنچه روسیه «عملیات نظامی ویژه» و نه جنگ می‌نامد، کنترل آزادی بیان را بیشتر کرده است. پالیوگا گفت به همین دلیل جدیدترین منتقدان پوتین بسیار مراقب هستند تا مطابق قانون عمل کنند.

کسنیا تورستروم مشاور محلی نیز در منطقه سمنوفسکی در سن‌پترزبورگ، این رویکرد را پذیرفته است.

او به سی ان ان گفت: «یکی از کارهایی که یک مشاور شهرداری قانوناً می‌تواند انجام دهد این است که بیانیه عمومی صادر کند. ما واقعاً اختیار یا قدرتی نداریم که کاری انجام دهیم - حتی در سطح محلی، «یدینایا روسیا» [حزب روسیه متحد پوتین] با ما بسیار مخالف است. حتی برای اجرای ابتکارات ساده‌ای مثل خطوط دوچرخه، با ما مخالفت می‌کند. هیچ یک از ابتکارات من هرگز پذیرفته نشده است؛ اما من می‌توانم بیانیه‌های عمومی صادر کنم و این کاری است که کردم.»

تورستروم گفت که طومار پالیوگا برای استیضاح پوتین را به قانون‌گذاران دیگر داده و اکنون ده‌ها امضا جمع کرده است.

او گفت که در جنگ اوکراین فقط ارتش نبود که دچار مشکل شد بلکه در داخل روسیه نیز مشکلاتی رخ داد. روس‌ها فقیر شده‌اند، هیچ جا از آن‌ها استقبال نمی‌شود. امکانات و تجهیزات کمتری وجود دارد.

تورستروم گفت: «اکنون مردم فقیرتر و ناراضی‌تر می‌شوند. من نمی‌دانم آینده کشوری که منزوی است چه خواهد بود.»

برخی واکنش‌ها غافلگیرکننده بود

تورستروم بر اساس تجربه شخصی خود می‌داند که پوتین هنوز هم از حمایت زیادی برخوردار است. او گفت که مادرش به تبلیغات کرملین اعتقاد دارد و در واقعیتی موازی زندگی می‌کند که پوتین دوباره روسیه را بزرگ می‌کند.

او درباره مادرش گفت: «او به نازی‌ها در اوکراین اعتقاد دارد. او معتقد است که غرب خواهان آسیب به روسیه است، زیرا به منابع روسیه نیاز دارد».

تورستروم گفت که او احساس می‌کند پوتین غیرمنطقی است، اما همچنان امیدوار است که ممکن است موافقت کند یا متقاعد شود که قدرت را ترک کند.

تورستروم که اینک در فنلاند زندگی می‌کند گفت که از ایفای نقشی عمومی در برابر ماندن پوتین در قدرت، خوشحال است.

پالیوگا اما روسیه را ترک نکرده است. او اذعان می‌کند که برای صحبت کردن با خطراتی روبرو است. او قبلاً بر اساس قانونی که در ماه مارس تصویب شد به بی‌اعتبار کردن مقامات متهم شده بود و دادگاه به پرداخت جریمه فقط حدود ۷۰۰ دلار او را محکوم کرد.

پالیوگا گفت: «شاید ما در روسیه سیاستمداران بسیار کوچکی باشیم. به همین دلیل است که ما چندان نگران مسموم شدن یا چیزی شبیه به آن نیستیم.»

وی گفت: «ما می‌خواستیم به مردم نشان دهیم که تنها نیستند، افراد دیگری و حتی اعضای شورا هستند که مخالف این عملیات نظامی و علیه پوتین هستند و می‌خواهیم مردم را متحد کنیم و آن‌ها را کمی امیدوار کنیم.»

پالیوگا گفت که از زمانی که برای اولین بار از پارلمان خواست تا پوتین را استیضاح کند، پیام‌های حمایتی زیادی دریافت کرده است که شامل درخواست پرداخت جریمه تعیین شده توسط دادگاه برای وی تا حتی پیشنهاد مخفی کردن او در صورت لزوم بوده است.

او گفت: « فقط دو پیام دریافت کردم که در آن مردم مرا به برخی چیزهای بد متهم کردند.

دو پیام مقدار بسیار کمی از نفرت است و من حمایت زیادی دارم. من واقعاً انتظار نداشتم که چنین اتفاقی بیفتد.»

منبع: CNN
نویسنده: Matthew Chance

logo-vidتماشاخانه
حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

logo-vid

ببینید| زلزله در تایوان پل‌های بزرگی را در هم شکست

logo-vidفیلم های دیگر
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
15 سال پیش در چنین روزی


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده هشت سال دفاع‌مقدس گفت: انگیزه‌هایی وجود دارد که یاد شهدا کمرنگ شود. جریان نفوذ قصد دارد یاد و خاطره شهدا به فراموشی سپرده شود، باید به این درک برسیم که نفوذ وجود داشته و دارد.

4 ساعت پیش

تهران- رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا فرمودند: در این حوادث بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد. البته ملت ایران در این حادثه نیز همچون حوادث دیگر کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده هم به همین صورت خواهد بود.

4 ساعت پیش

مقام معظم رهبری: جامعه هنری و ورزشی ایرانی با این گونه حرکت های دشمن شاد کن آلوده نخواهد شد.

3 ساعت پیش

کاربری طی توئیتی نوشت: این تصویر رو نشون براندازا ندین اوناکه میدونن چرا زدن، نشون اون ادمهایی بدین که میگن من با حجابم ولی با حجاب اجباری مخالفم، چیزی به اسم حجاب اختیاری عملا ممکن نیست تهش سر با حجابا این میاد. البته کو گوش شنوا

3 ساعت پیش

رهبرانقلاب فرمودند: برای تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامنی خیابانها و درگیر شدن مسئولان به مسائل جدید در شمال غرب و جنوب شرق کشور، برنامه‌ریزی کرده‌اند.

3 ساعت پیش

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: به دنبال کاهش ضریب حقوق برخی از اساتید علوم پایه پزشکی و غیرپزشکی و کاهش سقف دریافتی برخی اساتید بالینی در سالجاری کارگروه بررسی راهکارهای اصلاح حقوق تشکیل شد.

3 ساعت پیش

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: خروجی‌های دانشگاه علمی کاربردی افراد مجربی هستند که به سرعت جذب بازار کار می‌شوند و نگاه این دانشگاه پاسخگویی به نیاز بازار کار است.

4 ساعت پیش

بوشهر- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: ترویج فرهنگ همدلی و نوع‌دوستی در جامعه با جدیت دنبال شود.

4 ساعت پیش

حوادث روزهای اخیر در برخی نقاط کشور، پوسته‌یی آشکار و محسوس و لایه‌های پنهان متعددی در پشت صحنه‌های خود داشت. در این میان متقاطع شدن برنامه‌های آمریکا، انگلیس صهیونیست و سعودی‌ها و عناصر خود باخته داخلی برای تجزیه ایران اسلامی آشکار است.

3 ساعت پیش

بیشتر...