خبر 24 |
۲ هفته پیش

ارجاع پرونده ابوعاقله به دیوان کیفری بین المللی خبر24

ارجاع پرونده «ابوعاقله» به دیوان کیفری بین‌المللی
به گزارشخبر24به نقل از الجزیره، محمد الشلالده وزیر دادگستری فلسطین با بیان اینکه اگر رژیم صهیونیستی به عنوان رژیم سرکش محاکمه نشود، قانون جنگل حاکم خواهد شد، تاکید کرد: باید چه در شواری امنیت و چه مجمع عمومی سازمان ملل قانون حاکم باشد.

این مقام فلسطینی تصریح کرد: چه اسرائیل به جنایت خود اعتراف کند و چه اعتراف نکند باید یک کمیته حقیقت یاب تشکیل شود؛ چرا که احدی در برابر دیوان کیفری بین المللی مصون نیست و ما حق داریم متهم را به آن ارجاع دهیم.

وزیر دادگستری تشکیلات خودگردان گفت: اکنون می توانم به نوع سلاحی که گلوله از آن شلیک شده است، اشاره کنم ولی باید اندکی صبر کنیم.

وی رژیم صهیونیستی را مسئول کامل این جنایت دانست و گفت: ما با هر گونه کمیته حقیقت یاب بین المللی همکاری می کنیم و باید ساز و کار تحقیق و تعقیب مشخص شود.

وی تاکید کرد: گلوله ای که به سر شیرین ابوعاقله اصابت کرده است، متعلق به نظامیان رژیم صهیونیستی است و جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

همچنین محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با مشارکت اسرائیل در هر گونه تحقیق پیرامون این جنایت مخالفت کرد.

عباس گفت: طرف فلسطینی هرگز و تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد اسرائیل در تحقیقات مربوط به شهادت شیرین ابوعاقله مشارکت کند.

دادستانی کل فسلطین اعلام کرده است که طبق تحقیقات اولیه تنها منبع شلیک گلوله در لحظه زخمی شدن شیرین ابوعاقله، نظامیان رژیم صهیونیستی بوده اند.

منبع: مهر


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه گفت: معاونت کنسولی و امور ایرانیان وزارت امورخارجه از آغاز تا پایان عزیمت حجاج تمام ظرفیت خود را در اختیار حجاج و عوامل اجرایی حج قرار داده است.

6 ساعت پیش

ماجرای معجزه‌ای که صدای احسان یاسین شرکت‌کننده عصر جدید را برگرداند.

5 ساعت پیش

نیمه نخست فینال لیگ قهرمانان در حالی بدون گل مساوی شد که گل دقیقه ۴۳ کریم بنزما پس از بررسی وی ای آر به دلیل آفساید مشکوک، مردود اعلام شد.

4 ساعت پیش

مدافع راست تیم فوتبال نساجی قائمشهر اعلام کرد، انتخاب سرمربی بعدی این تیم در تصمیم او برای ادامه حضور در نساجی تأثیرگذار است.

4 ساعت پیش

تیبو کورتوا با دو مهار عالی طی ۵ دقیقه اجازه نداد دروازه رئال برابر لیورپول باز شود.

5 ساعت پیش

رئیس دفتر سیاسی حماس در آستانه برگزاری «راهپیمایی پرچم» شهرک‌نشینان در بیت‌المقدس گفت که همه گزینه‌ها روی میز است و برای همه سناریوها و احتمالات ناشی از «راهپیمایی پرچم‌» آماده هستند.

5 ساعت پیش

هواداران فوتبال امشب شاهد برگزاری مهم‌ترین بازی لیگ قهرمانان اروپا بین لیورپول و رئال‌مادرید هستند.

6 ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اصلاح تعرفه‌های پستی گفت: طی ۲۴ ساعت آینده سامانه‌ای راه‌اندازی می‌شود تا کسانی که برای پست مرسوله خود، مبلغ بیشتری از میزان مصوب پرداخت کرده‌اند، مابه التفاوت آن‌را دریافت کنند.

5 ساعت پیش

گلوگاه - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: توزیع عادلانه اعتبارات و برنامه های فرهنگی و هنری در سطح استان ، رویکرد اصلی این اداره کل است.

6 ساعت پیش

بیشتر...