تیتر برتر |
1 ماه پیش

طرح غربالگری خانه به خانه رابطین سلامت خانه بهداشت هوجقان تیتربرتر

طرح غربالگری خانه به خانه رابطین سلامت خانه بهداشت هوجقان

طرح غربالگری خانه به خانه رابطین سلامت خانه بهداشت هوجقان

به گزارشتیتربرتر؛صبح سه شنبه ۲۳ دی ۹۹ در راستایطرح حاج قاسم سلیمانیروستای هوجقانمبنی بر غربالگری خانه به خانه ، آغاز شد. شاهدی گفت : در این طرح برای هر چهل خانوار یک فرد بعنوان رابط  بهداشتی که هم از نظر سواد و هم از نظر علاقه و انگیزه زیاد نسبت به مسائل بهداشتی دارند انتخاب میشود و آن فرد از هر خانوار یک نفر را که از سواد بالایی برخوردار بوده و علاقه به مسائل بهداشتی دارد بعنوان سفیر سلامت آن خانوار انتخاب می نماید.

بهورزان خانه بهداشت طبق تقویم آموزشی جلسه ماهانه برای رابطین برگزار کرده و موضوعات آموزشی را در آن جلسه بیان می کنند و رابطین نیز همان موضوعات را با تشکیل جلسات در حسینیه ها و یا مکان های مناسب به سفیران سلامت خود منتقل کرده و سفیران نیز موضوعات مربوطه را به خانواده خود آموزش می دهند.

اگر در خانه ای فرد با سواد نباشد سفیر همسایه شان بعنوان سفیر افتخاری مسئولیت بهداشتی آن خانواده بی سواد را هم به عهده می گیرد و رابطین در مسائل دیگر همچون بحران ها از جمله زلزله، سیل و بیماری های پاندومی و اپیدمی مثل کرونا نقش مهمی در آموزش ، پیگیری و گزارش معضلات بهداشتی محله خود را به خانه بهداشت اطلاع میدهند و در حال حاضر بعلت شرایط بحرانی بیماری کووید ۱۹، بجای جلسات حضوری، آموزش ها و جلسات بصورت مجازی و یا خانه محور برگزار می شود.

وی افزود: رابطین سلامت خانه بهداشت ، که آموزش های لازم را دیده اند ،  در مورد تغذیه سالم و مرگ خاموش آموزش های لازم  و جامع را به اهالی روستا ارائه نموده اند.

خبرنگار:ناصر غلامی هوجقان#‌استان منبع: تیتر برتر

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

چهار سریال، جزو گزینه‌هایی هستند که به احتمال فراوان، نوروز ۱۴۰۰ از شبکه‌های مختلف سیما به روی آنتن می‌روند.

14 ساعت پیش

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در شرایط فعلی اجاره رحم در کشور به صورت قانونی انجام می‌شود و هیچ گزارشی مبنی بر غیرقانونی و غیر بهداشتی بودن آن نداریم.

14 ساعت پیش

تغذیه خوب به معنای انتخاب رژیم غذایی متعادل و اجتناب از غذاهای مضر است. تغذیه خوب یعنی محدود کردن دریافت کالری از طریق شیرینی ها، غذاهای فوری و ... و انتخاب میزان کافی از میوه ها و سبزیجات، پروتئین ها، دانه های کامل، حبوبات، آجیل و چربی های سالم.

14 ساعت پیش

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، شب گذشته مهمان برنامه «دورهمی» شد.

15 ساعت پیش

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: مصوباتی که در راستای حمایت از نهاد خانواده به تصویب می‌رسد، می‌تواند مشوق خوبی برای تقویت فرزند آوری در کشور باشد.

15 ساعت پیش

پلدختر- تصادف در ۳۰ کیلومتری جاده پلدختر - اندیمشک یک کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.

15 ساعت پیش

رئیس آموزش و پرورش ایرانشهر از افتتاح مدرسه دو کلاسه خیر ساز روستای رحمان آباد «موتور سگاری» این شهرستان خبر داد.

15 ساعت پیش

قبل از نوشتن درباره رؤیا و ربط و پیوند خود من با این مقوله یا مفهوم ابتدا بگذارید گریزی بزنم به چیزهایی مربوط به رؤیا. من دیگر سال‌هاست که آموخته‌ام و بر این باور هستم که با تمام چهره‌های متنوع زیست در این جهان چهره‌هایی که گاه در نهایت عبوسی و دژمی که از خود نشان می‌دهد و گاه انگار که از دست‌اش در برود کمی تبسم و نشاط هم خرج می‌کند، هیچ‌چیز چون صادق بودن با خود به آدمی آرامش نمی‌دهد.

15 ساعت پیش

نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ترویج معارف مهدوی سدی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان دشمنان محسوب می‌شود.

15 ساعت پیش

لغزندگی جاده سبب شد یک دستگاه تریلی در جاده تهران به سمنان واژگون شود.

15 ساعت پیش

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن تصمیم دارد کاسمیرو هافبک دفاعی جنگنده رئال‌مادرید را برای فصل آینده به خدمت بگیرد.

15 ساعت پیش

زندگی پر از روایت‌های منحصربه‌فرد برآمده از تجربه زیسته است. هربار در این صفحه به یکی از جزئیات ریز و درشت زندگی روزمره خواهیم پرداخت؛ جزئیاتی به ظاهر بی‌اهمیت که ما را به فهم کلیت زندگی می‌رسانند. این بار مسعود ریاحی درباره موزه‌ای شدن و ویرانی تجربه‌ آدمی در عصر اطلاعات و دنیای مجازی نوشته؛ چیزی که سرچشمه آن را می‌توان در تجربه جنگ‌های جهانی پیدا کرد.

15 ساعت پیش

مربی پیشین تیم فوتبال ذوب آهن ایران و دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی کلمبیا به طرز مشکوکی درگذشت.

15 ساعت پیش

آنچه در این گزارش می خوانید قیمت انواع خودرو های شرکت سایپا از جمله پراید در روز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹ در بازار خودرو ایران است.

15 ساعت پیش

اولین شماره این ماهنامه نیمه اسفند 99 بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت.

15 ساعت پیش

بیشتر...