خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

مشارکت پرشور مردم ایران سرمای زمستان مغلوب گرمای انتخابات شد گزارش خبرنگار ان تسنیم را ببینید فیلم تسنیم


مشارکت پرشور مردم ایران/ سرمای زمستان مغلوب گرمای انتخابات شد/ گزارش خبرنگار‌ان تسنیم را ببینید + فیلم

زنگ آغاز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ‌خبرگان رهبری در ساعت ۸ صبح ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ به‌صدا درآمد تا تکلیف نمایندگان مردم در خانه ملت و خبرگان ‌مشخص شود.

- اخبار استانها -

به گزارش گروهاستان‌هایخبرگزاری تسنیم، انتخابات به عنوان شاخصه و مظهر مردم‌سالاری از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در طول این چهار دهه مردم همواره با حضور در صحنه انتخابات، ضمن مایوس ساختن دشمن، سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کرده‌اند.

بی‌تردید نقش تأثیر‌گذار مجلس شورای اسلامی در تقنین و نظارت و ریل‌گذاری حرکت دولت‌، اهمیت انتخابات پیش رو را مضاعف می کند تا مردم در این برهه ‌ حساس طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رئیس جمهور با انتخاب درست در افزایش اقتدار، عزت و استقلال ایران اسلامی مشارکت کنند.

اما بالاخره انتظار به سر آمد و ماراتن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان از ساعت 8 امروز ‌آغاز شد و باید 290 نماینده از حوزه‌های مختلف ‌انتخاب و راهی خانه ملت شوند؛ انتخاباتی که پس از 3 ماه بررسی صلاحیت داوطلبان از سوی هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان، بیش از 15 هزار و 200 داوطلب در سراسر کشور ردای کاندیداتوری انتخابات مجلس دوازدهم را بر تن کرده‌اند و بنابر اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور زمینه برای یک رقابت واقعی میان سلایق و گروه‌های مختلف سیاسی فراهم شده است.

انتخابات مجلس در 31 استان و 290 حوزه و 59 هزار شعبه برگزار می‌شود و واجدان شرایط شرکت در این انتخابات، 61 میلیون و 172 هزار و 298 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که 30 میلیون و 945 هزار و 133 مرد و 30 میلیون و 227 هزار و 165 زن خواهند بود.

براساس گزارش خبرنگاران تسنیم از سراسر کشور، هم‌اکنون مردم بسیاری در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور حضور داشته تا در همان ساعت اولیه رأی‌گیری ضمن انتخاب نماینده اصلح برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، به دشمنان نشان دهند که همچنان پای کار انقلاب هستند و هیچ توطئه‌ای نمی تواند آنها را مسیر درست انقلاب برگرداند.

گزارش خبرنگاران تسنیم از حوزه‌های مختلف انتخابیه در سراسر کشور

حماسه بوشهری‌ها در انتخابات 11 اسفند

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز بوشهر ، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور از ساعت 8 صبح در 783 شعبه اخذ رأی شهری و روستایی استان بوشهر آغاز شد.

از همان آغاز فعالیت شعبه رأی‌گیری شاهد حضور باشکوه مردم به ویژه رأی اولی‌ها هستیم به‌گونه‌ای صف شعبه اخذ رأی طولانی شده است.

مردم فهیم بوشهر از همان ساعت اولیه رأی‌گیری برای شرکت در مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور، برای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، عمل به تکلیف شرعی و قدردانی از خون شهدا مشارکت حداکثری خود را نشان دادند و همه شعب اخذ رأی بوشهر مملو از حضور مردم برای مشارکت در انتخابات 11 اسفند است.

این مشارکت حداکثری نشان از وقوع حماسه دیگری در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است.

اردبیلی‌ها برای رای دادن به صف شدند

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز اردبیل، با به صدا درآمدن زنگ شروع رای گیری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان ساعاتی قبل ازشروع رای گیری مردم این استان درپای صندوق های رای حاضرشدندتا آرای خود را به صندوق ها بریزند.

حضور میدانی در شعبات متعدد اخذ رای در اردبیل و سایر شهرستان ها حکایت از حضور گرم مردم در هوای سرد زمستانی اردبیل دارد که حتی از ساعت 7:30 صبح در محل رای گیری حاضر شده و در صف های طولانی منتظر رای دادن برای انتخاب دوازدهم هستند.

در این بین مسجد قدس، مهدیه اردبیل، مسجد محمدیه و مصلی اردبیل و همچنین مسجد هاشمیه مناطق سیزده گانه اردبیل مملو از حضور باشکوه مردم است که آمده اند تا به تبعیت از مقام معظم رهبری در اولین ساعات اخذ رای آرای خود را به نفع اصلح ترین افراد به صندوق های را بریزند.

فرآیند اخذ رای در 95 درصد شعب انتخاباتی خراسان رضوی آغاز شد

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز مشهد، از ساعت 8 صبح امروز 11اسفندماه،4 هزار و 627 شعبه اخذ رای در خراسان رضوی گشایش یافت که در مجموع 80 هزار نفر مدیریت و نظارت بر این انتخابات در این شعبات را برعهده دارند.

ساعت رسمی برگزاری انتخابات 8 صبح روز جمعه تا 6 بعد از ظهر اعلام شده است که با صلاحدید وزارت کشور و تایید شورای نگهبان 2 نوبت 3 ساعته و تا ساعت 24 قابل تمدید است.

براساس آمارها 4 میلیون و 550 هزار نفر در خراسان رضوی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 250 هزار نفر رای اولی هستند.

خراسان رضوی 18 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و 6 نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد که برای مجلس شورای اسلامی 815 نفر و برای مجلس خبرگان رهبری هشت نامزد در عرصه رقابت حضور دارند.

انتخابات در 681 شعبه اخذ رأی سراسر استان سمنان آغاز شد

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز سمنان، در انتخابات امسال قرار است مردم به 109 کاندیدای باقیمانده انتخابات مجلس شورای اسلامی و دو کاندیدای مجلس خبرگان رهبری رأی بدهند.

گزارش خبرنگاران تسنیم حکایت از حضور پرشور مردم در شعب اخذ رأیدر همین ساعات نخست رأی گیری دارد.استان سمنان چهار نماینده در چهار حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

آغاز فرآیند انتخابات در دیار کویری ایران‌‌ کاشان

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز کاشان، مردم کاشان از ساعت هشت صبح در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کرده و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به نامزدان مد نظر خود رای دادند و در تحقق مشارکت حداکثری سهیم شدند.

پیر و جوان در این عرصه حماسه عظیم حضور پیدا کردند و نقش‌آفرین شدند؛ حتی برخی از خانواده‌ها فرزندان خود را با وجود آن‌که امکان رای دادن آنان وجود ندارد با خود همراه آورده بودند تا آنان نیز در این شور سیاسی سهیم باشند.

شعب اخذ رای در اقصی نقاط شهرها و روستاهای شهرستان کاشان به صورت ثابت و سیار پیش‌بینی شده است و رای‌گیری نیز همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح آغاز شد و تا ساعت 18 امکان را‌ی‌ دادن وجود دارد که قطعا این زمان تمدید می‌شود.

حماسه حضور/شعب اخذ رای مازندران فعالیت خود را آغاز کرد

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز ساری، از دقایقی پیش کار رای گیری در شعب اخذ رای مازندران آغاز شده است.دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حالی آغاز شد که رسانه‌های معاند هجمه تبلیغاتی وسیعی را علیه انتخابات ایران رقم زده بودند.

شعب اخذ رای از ساعت 8 صبح امروز جمعه 11 اسفند ماه 1402 همزمان با سراسر کشور در مازندران آغاز بکار کرده است.
مسجد شکوهی ساری یکی از اماکن پر تردد رای گیری در مرکز استان است و خبرنگاران با استقرار در شعب اخذ رای آماده تصویرگری حضور مردم پای صندوق‌های رای شدند.

آغاز فرایند اخذ رأی در 1451 شعبه انتخاباتی استان هرمزگان

به گزارشخبرگزاری تسنیماز بندرعباس، فرایند اخذ رأی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از ساعت 8 صبح امروز در شعبات در نظر گرفته شده در سراسر استان هرمزگان آغاز شد.

مردم همیشه در صحنه استان از ساعتی پیش از انتخابات با حضور در شعبات اخذ رأی آماده انتخاب کاندیداهای مد نظر خود هستند.

در این دوره از انتخابات، 1451 شعبه ثابت و سیار برای اخذ رای از مردم در نظر گرفته شده است.در این انتخابات بیش از 6 هزار نفر از مجموعه نظامی و انتظامی شامل مجموعه انتظامی، دریابانی ، بسیج و سپاه مسولیت حراست و حفاظت از شعب اخذ رأی را برعهده دارند و حدود 3 هزار نفر هم اقدامات اطلاعاتی انتظامی و موضوعاتی که حمایت کننده و پشتیبانی کننده از بحث انتخابات است رابر عهده دارند.

آغاز انتخابات در پایتخت وحدت ایران/ سیستان و بلوچستان آماده خلق حماسه‌ای بزرگ

به گزارشخبرگزاری تسنیماز زاهدان، فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل در شعب ثابت و سیار استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و همه شرایط برای خلق حماسه‌ای بزرگ فراهم است.

صندوق‌های اخذ رأی از ساعت چهار صبح امروز به شعب اخذ رأی منتقل شده و 212 شعبه در زاهدان آماده اخذ رأی مردم هستند. 28 شعبه سیار و 21 شعبه روستایی در زاهدان فرآیند اخذ رأی را بر عهده دارند.

آغاز حماسه سیاسی مردم قم

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز قم، فرآیند اخذ رأی دوازدهمین دورۀ انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیۀ قم، کهک و جعفرآباد ساعات 8 صبح امروز 11 اسفند‌ماه 1402 آغاز شد.

مردم از صبح امروز و پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا در روزهای پایانی سال 1402 بهار سیاسی خود را جشن بگیرند.

747 شعبه‌ اخذ رأی در استان قم پیش‌بینی شده‌‌است تا مردم از بین 262 کاندیدا انتخابات مجلس‌ شورای اسلامی و سه کاندیدا انتخابات‌ مجلس‌ خبرگان رهبری، رأی دهند.در این دوره، همه فرآیند انتخابات در چهار حوزه انتخابیه قم، آبادان، رشت و ملایر به صورت الکترونیکی است.

فرآیند رأی‌گیری در ایلام آغاز شد

.

فرایند رأی گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز ایلام،مردم استان ایلام در ساعات ابتدای روز 11اسفند با شعور و شوق در شعب اخذ رای حاضر شدند. مردم استان در سطح 12 شهرستان،30 بخش و 57 دهستان پای صندوق‌های رأی می آیند.

استان ایلام دارای 2 حوزه انتخابیه ایلام(شمال استان) و دهلران( جنوب استان) است که حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان‌های ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان، چرداول، چوار و هلیلان و حوزه انتخابیه دهلران نیز شامل شهرستان‌های آبدانان، دره‌شهر، بدره و دهلران است.

حوزه انتخابیه ایلام دارای 2 کرسی نمایندگی و حوزه انتخابیه دهلران دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و همچنین این استان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.

آغاز فرآیند رای‌گیری در اصفهان

به گزارشخبرگزاری تسنیماز اصفهان، در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور فرآیند رای‌گیری آغاز شد.امروز جمعه 11 اسفند در ساعت 8 صبح در کلیه شعب استان اصفهان فرآیند اخذ رای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شروع شد.

615 داوطلب در سراسر استان اصفهان در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبلی در استان اصفهان بیش از دو برابر افزایش داشته است.

سه هزار و 161 شعبه در 28 شهرستان استان اصفهان مستقر هستند و 62 هیأت اجرایی نیز در اجرای انتخابات فعالیت خواهند کرد.

آغاز حماسه‌سازی مردم ‌یزد در انتخابات؛ رای‌گیری شروع شد

به گزارشخبرگزاری تسنیماز یزد، همزمان با سراسر کشور، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در یزد آغاز به کار کرد.

تعداد قابل توجهی از شهروندان یزدی پیش از شروع انتخابات در شعب اخذ رای حاضر شده و منتظر ماندند تا به عنوان نفرات نخست در این انتخابات شرکت کرده و وظیفه خود را انجام دهند.

نخستین شخصی که در یزد رای خود را به صندوق انداخت در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه پیش از حضور در این شعبه به گلزار شهدا رفتم اظهار داشت: ابتد از شهدا اجازه گرفتم و سپس برای انجام وظیفه خودم به این شعبه آمدم.

وی تصریح کرد: مردم اگر می‌خواهند به صحبت و فرمایشات حاج قاسم گوش کنند بدانند که امروز مهمترین سفارش حاج قاسم سلیمانی دعوت از مردم برای حضور در انتخابات است.

‌زنگ انتخابات در استان فارس به صدا درآمد

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز شیراز،مردم انقلابی، شهیدپرور و همیشه در صحنه استان فارس امروز هم دل و یک‌صدا به پای صندوق‌های رای آمده‌اند تا با حضور پرشور و حماسی خود در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان پاسخ دندان شکنی را به دشمنان نظام و انقلاب دهند.

شور و شوق اقشار مختلف مردم استان فارس از پیر و جوان گرفته تا مرد و زن، رأی اولی‌ها، شهری و روستایی و هر آنکه در قلبش، حسی به بزرگی ایران می‌تپید، برای حضور گسترده به اوج خود رسیده است. مردم ولایی خود را برای حضور آگاهانه در این عرصه آماده کردند تا بار دیگر در تصمیم گیری و تعیین سرنوشت خود مشارکت کنند و عشق و علاقه خود را به انقلاب و ایران اسلامی معنا کنند.

مسئولان ارشد فارس، دانشگاهیان و جامعه پزشکی ، اهل تسنن، اقلیت‌های مذهبی و اقشار مختلف، از مردم برای حضور پرشور در انتخابات یازدهم اسفند دعوت کردند.در نخستین دقایق رای‌گیری امروز مسئولان ارشد استان فارس نیز پای صندوق‌های رای حضور یافتند و رای خود را به صندوق انداختند.

آغاز انتخابات در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از 608 هزار نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند.

طالبی افزود: از این تعداد 310 هزار و 432 نفر مرد و 298 هزار و 126 نفر زن هستند.وی آمار رأی اولی‌های استان را 34 هزار و 531 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 17 هزار و 449 نفر مرد و 17 هزار و 82 نفر زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: برای این دوره از انتخابات 766 شعبه اخذ رأی پیش بینی شده و 83 نفر از کاندیدا‌ها هم به رقابت خواهند پرداخت.

شروع فرایند رأی‌دهی در شعب اخذ رای استان چهارمحال و بختیاری

به گزارشخبرگزاری تسنیماز شهرکرد، دقایقی پیش راس ساعت 8 صبخ، فرایند رای دهی در شعب اخذ رای استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

در این استان 791 شعبه وجود دارد که مردم با آمدن پای صندوق‌های رای در این شعب اخذ رای، افراد را برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنند.

در سطح استان 77 نفر نامزذ نهایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند که در 4 حوزه انتخابیه برای 4 کرسی مجلس شورای اسلامی به رقابت می‌پردازند.

همچنین 3 کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در استان چهارمحال و بختیاری برای یک کرسی در این مجلس به رقابت می‌پردازند.

آغاز رأی‌گیری در 1515 شعبه اخذ رای در استان گلستان

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز گرگان، از دقایقی پیش فرآیند رای‌گیری در یک‌هزار و 515 شعبه ثابت و سیار اخذ رای در مناطق مختلف استان گلستان با حضور پرشور مردم همیشه در صحنه استان گلستان آغاز شده است.

سید علی مهاجر رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به مهیا شدن 1515شعبه اخذ رای برای 11اسفند، اظهار داشت: 1209شعبه اخذ رای ثابت و306شعبه سیار ونیز102 شعبه برای مناطق صعب العبور درنظرگرفته شده است .

وی تاکید کرد: 316 نامزد با تایید نهایی شورای نگهبان در صحنه انتخابات استان مشارکت خواهند کرد که برای اخذ آرای مردم در 11اسفند بیش از 1515 شعبه در نظر گرفته شده که 1209 شعبه اخذرای ثابت و306شعبه سیار دراستان فعال می شوندونیز102 شعبه برای مناطق صعب العبور درنظرگرفته شده است.

زنگ انتخابات در پایتخت شور و شعور حسینی به صدا درآمد

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز زنجان، لحظاتی پیش انتخابات در پایتخت شور و شعور حسینی کشور در 772 شعبه ثابت و سیار با حضور پرشور مردم آغاز شد. نکته قابل توجه موضوع اینجاست که طبق شواهد عینی خبرنگار تسنیم بسیاری از آحاد مردم قبل از شروع رأی‌گیری ، پشت درها منتظر آغاز رأی‌گیری بودند و به محض آغاز رأی‌گیری وارد شعبه‌های اخذ رای شدند.

به گزارش تسنیم، 850 هزار نفر واجد شرایط در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 39 تا 40 هزار نفر رأی اولی هستند.گفتنی است 772 شعبه ثابت و سیار اخذ رأی در 1438 نقطه - محلدر سطح استان پیش‌بینی شده و طبق آخرین آمار 199 نامزد انتخاباتی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

آغاز رأی‌گیری در کرمان از گلزار شهدا

به گزارشخبرگزاری تسنیماز کرمان، رقابت انتخاباتی برای تصدی 10 کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی از 9 حوزه انتخابیه استان کرمان و 3 نماینده مجلس خبرگان رهبری استان ساعت 8 صبح امروز و همزمان با سراسر کشور در 2 هزار و 438 شعبه اخذ رای استان کرمان آغاز شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان کرمان از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان به طور نمادین آغاز شد.

لازم به ذکر است در استان کرمان برای تصدی 10 کرسی مجلس شورای اسلامی 401 نفر تایید صلاحیت شدند که از این تعداد یک نفر فوت شد و 165 نفر از رقابت در انتخابات انصراف دادند و حدود 260 نفر کاندیداهای باقیمانده در این چرخه امروز به رقابت می‌پردازند.

در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری متولدین 11 اسفند 1384 به بعد می‌توانند در انتخابات شرکت کنند که 2 میلیون و 319 هزار و 535 نفر در استان کرمان واجد شرایط رأی دادن هستند و می‌توانند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند که از این تعداد 122 هزار و 110 نفر رأی اولی هستند.

زنگ انتخابات در لرستان به صدا درآمد

به گزارشخبرگزاری تسنیماز خرم‌آباد، فرآیند اخذ رأی دوازدهمین دورۀ انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حوزه‌های انتخابیۀ خرم‌آباد و چگنی، کوهدشت و رومشکان، بروجرد، الیگودرز، پلدختر، سلسله و دلفان و دورود و ازنا از ساعات ابتدایی صبح امروز 11 اسفند آغاز شد.

مردم لرستان از صبح امروز و پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا در روزهای پایانی سال 1402 بهار سیاسی خود را جشن بگیرند.

هزار و 654 شعبه اخذ رأی در هفت حوزه انتخابیه و 9 شهرستان لرستان پیش‌بینی شده‌‌است که 1030 شعبه ثابت و 624 شعبه سیار است و از این تعداد 845 شعبه شهری و 810 شعبه روستایی است.

حضور مردم لرستان با لباس‌های محلی و اشتیاق رأی‌اولی‌ها با شناسنامه‌های در دست و انگشت‌های رو به آسماناز حاشیه‌های دیدنی صف رأی‌دهندگان در انتخابات 1402 است.

زنگ انتخابات در 1296 شعبه کردستان به صدا درآمد

.

به گزارشخبرگزاری تسنیماز سنندج، دوزادهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری صبح امروز همزمان با سراسر کشور در سراسر استان کردستان آغاز شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه از دقایقی پیش انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سراسر استان - 1296 شعبه آغاز شد، اظهار داشت: 25 هزار نفر به عنوان دست‌اندرکاران امر انتخابات در 1296 شعبه أخذ رأی فرایند برگزاری انتخابات را در استان کردستان برگزار می‌کنند.

مهدی رمضانی با بیان اینکه در مجموع 132 کاندیدای انتخابات در پنج حوزه انتخابیه استان کردستان در صحنه مانده‌اند، افزود: در حوزه انتخابیه بیجار 29 کاندیدا، سقز و بانه 11 کاندیدا، سنندج 47 کاندیدا، قروه و دهگلان 24 و مریوان و سروآباد21 کاندیدا به رقابت می‌پردازند.

کردستان با جمعیت یک میلیون و 685هزار نفری و 10 شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای 6 کرسی از 5 حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز 2 عضو دارد.

یک میلیون و 250 هزار نفر در استان کردستان واجد شرایط رأی دادن هستند، مشاهدات عینی حاکی از آن است کهاز همان ساعات اولیه صبح - آغاز رأی‌گیری مردم پای صندوق‌ها آمده و مشغول رأی دادن هستند.

خبر در حال تکمیل#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اثر رعد و برق‌های مرگبار حداقل ۲۵ نفر در مناطق مختلف پنجاب و بلوچستان جان خود را از دست دادند و بارش‌های بهاری نیز مناطق مختلف خیبر پختونخوا را درنوردید و مناطق کم ارتفاع آنها را زیر آب برد.

1 ساعت پیش

روزنامه اسرائیلی روز یکشنه نوشت، زرادخانه اتمی دیمونا در اسرائیل، هداف آسانی برای حمله سنگین ایران خواهد بود.

1 ساعت پیش

برخی از مقامات ارشد آمریکایی از واکنش عجولانه اسرائیل به پاسخ موشکی ایران اظهار نگرانی می‌کنند و از این مساله می‌ترسند که با تشدید تنش‌ها، پای آمریکا نیز به این جنگ کشیده شود.

1 ساعت پیش

هدف قرار دادن مناره مسجد هنگام اذان ظهر در اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه را مشاهده می‌کنید.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی مهاجم نیم فصل اول پرسپولیس که در بازار نقل و انتقالات زمستانی راهی ژاپن شده است در پنجمین بازی خودش موفق شد سومین گلش را به ثمر برساند.

نیم ساعت پیش

در این ویدئو یک بانوی ترکیه‌ای طریقه درست کردن حلوای شیر ترکی را به شما آموزش می‌دهد.

1 ساعت پیش

چند شاعر برای عملیات «وعده صادق» سروده‌هایشان را منتشر کردند.

یک ربع پیش

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعطیلی تمامی فعالیت‌های آموزشی و ممنوعیت تجمع در سرزمین‌های اشغالی تا روز دوشنبه تمدید شده است.

1 ساعت پیش

مراسم ختم همسر زنوزی امروز در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...