اتحادیه اروپا تحقیقاتی را درباره اعتیادآور بودن رسانه های اجتماعی متا شروع می کند all tv logo

اتحادیه اروپا تحقیقاتی را درباره اعتیادآور بودن رسانه‌های اجتماعی «متا» آغاز می‌کند
بین‌المللکافه بین‌الملل

کمیسیون اروپا تحقیقاتی را در خصوص شرکت متا (مالک اینستاگرام و فیسبوک) آغاز کرده و می‌گوید ممکن است شبکه‌های اجتماعی متعلق به این شرکت سبب اعتیاد در کودکان شده و به سلامت روان کلیه افراد آسیب بزند.

به گزارش گاردین، مدیر اجرایی اتحادیه اروپا می‌گوید شرکت متا ممکن است قانون «خدمات دیجیتال» این اتحادیه را که سال گذشته تصویب شد، نقض کرده باشد.این قانون شرکت‌های دیجیتال بزرگ و کوچک را ملزم می‌کند از انتشار اخبار جعلی، کلاهبرداری، سوء استفاده از کودکان و سایر آسیب‌های آنلاین جلوگیری کنند.

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا در بازار‌های داخلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز ما پرونده رسمی علیه متا را آغاز می‌کنیم. ما متقاعد نشده‌ایم که این شرکت به اندازه کافی اقداماتی برای پیروی از قوانین ما انجام داده باشد و اثرات منفی بر سلامت جسمی و روانی جوانان اروپایی در فیسبوک و اینستاگرام را کاهش داده باشد».

این تحقیقات تاثیرات اعتیادآور احتمالی دو سکوی دیجیتال متا را بررسی می‌کند. گفته می‌شود فیسبوک و اینستاگرام با الگوریتم خود ذهن جوانان را از محتوای منفی پر می‌کنند. افرون بر این، ابزار‌های متا برای تشخیص و تایید سن افراد و حفظ حریم خصوصی کودکان نیز در این تحقیق بررسی خواهد شد.

برتون گفت: «ما از هیچ تلاشی برای محافظت از فرزندان خود دریغ نمی‌کنیم».

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، سکو‌های دیجیتال موظف به حفظ حریم خصوصی و ایمنی کودکان هستند. برخی مقامات این اتحادیه نگران هستند که فیسبوک و اینستاگرام ممکن است از ضعف و بی‌تجربگی خردسالان سوء استفاده کنند.آنها همچنین در مورد ابزار‌های تأیید سن در این پلتفرم‌ها تردید دارند. کاربران باید حداقل ۱۳ سال داشته باشند تا بتوانند در فیس بوک یا اینستاگرام حساب باز کنند، اما دور زدن این قانون بسیار ساده است.

اتحادیه اروپا پیش‌تر تحقیقات مشابهی را در مورد برنامه تیک‌تاک آغاز کرده و در مورد اعتیادآور بودن آن ابراز نگرانی کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللکافه بین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روز هشتم رقابت‌های یورو 2024 با حذف تیم لهستان و تساوی تیم‌های هلند و فرانسه به پایان رسید.

2 ساعت پیش

در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و اعضاء نظارت و بازرسی بعثه مقام معظم رهبری اعلام شد: ۱۷ زائر ایرانی از ابتدای حج فوت شده‌اند که ۹ نفر از آنها در مکه به خاک سپرده شده‌اند.

2 ساعت پیش

هندوانه کالری کمی دارد، بدن را سیراب نگه می‌دارد و بسیاری از مواد مغذی دیگر را تامین می‌کند و از این رو می‌تواند به حفظ سلامتی به ویژه در روزهای گرم کمک کند.

3 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال هلند اعتراف کرد که اگرچه از نتیجه مصاف مردانش با فرانسه راضی نیست اما عملکرد آنها نیز مطلوب نبوده است.

2 ساعت پیش

شهروندخبرنگار ما با ارسال پیام از جمع آوری پله برقی پل‌های عابر پیاده در منطقه افسریه شهر تهران گلایه کرد.

2 ساعت پیش

تیم‌های ملی هلند و فرانسه در هشتمین روز رقابت‌های یورو 2024 به تساوی دست یافتند.

2 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فرانسه در پایان دیدار تیم‌های ملی هلند و فرانسه به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

2 ساعت پیش

دبیر کمیته کشوری اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی وزارت بهداشت ضمن تشریح اهمیت مبحث اخلاق در طرح‌های مطالعاتی، در عین حال از ورود این کمیته به مبحث «قلیان اکسیژن» و جلسه با مجریان آن خبر داد و گفت: در انتظار پاسخ مجریان این طرح هستیم تا به جمع‌بندی نهایی برسیم؛ اگرچه نتایج مدنظر هنوز ارائه نشده اما کمیته اخلاق در پژوهش برای تعیین نتایج نهایی به موضوع ورود می‌کند.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فرانسه عملکرد شاگردانش منهای ضربات آخر کم دقت‌شان جلوی دروازه حریف را رضایت‌بخش دانست.

2 ساعت پیش

بیشتر...