دادن اختیار به مودیان برای نحوه هزینه کرد مالیات ها به منظور شفافیت در سیستم مالیاتی all tv logo

مصطفی پوردهقان نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره تعیین نحوه هزینه‌کرد درآمد‌های مالیاتی توسط مودیان گفت: سازمان امور مالیاتی در یک شیوه جدید و برای شفافیت در نحوه هزینه‌کرد درآمد‌های مالیاتی این امکان را به وجود آورده که پروژه‌های در سطح ملی و استان دارای اهمیت بالا به مودیان مشمول تبصره ماده ۱۰۰ نشان داده شود و آنها خودشان تعیین کنند که این مالیات در چه حوزه و پروژه‌ای هزینه شود.

وی بیان کرد: در این شیوه پروژه‌های سلامت، آموزش، بهداشت، عمرانی و زیرساختی و. به مودیان ذیل تبصره ماده ۱۰۰ معرفی می‌شود و آنها می‌توانند انتخاب کنند که مالیات آنها صرف پیشبرد کدام پروژه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: این طرح یک اقدام مفید برای تشویق مودیانی است که مالیات‌ستانی هوشمند دارند، چون برای پرداخت مالیات است، زیرا یکی از مشکلات ما در سالیان گذشته همین ابهام موجود در نحوه هزینه‌کرد درآمد‌های مالیاتی بوده است که باعث شده بود یک ذهنیت منفی در مردم ایجاد شود.

پوردهقان تاکید کرد: این سیاست می‌تواند تاثیر خوبی بر شفاف‌سازی مالیاتی داشته باشد.

وی گفت: اینکه مردم خودشان تعیین کنند مالیاتشان در چه حوزه و در چه زیرساختی هزینه شود یک مدل استاندارد در جهان است و مودیان باید به صورت کاملا شفاف بدانند که مالیات پرداختی آنها در کجا هزینه می‌شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس تصریح کرد: شاید بیش از ۹۰ درصد مردم بخواهند که این مالیات صرف ساخت بیمارستان یا مدرسه‌سازی شود که باید سیاست‌گذار براساس اولویت‌ها و همایش سرزمینی این پروژه‌ها را به مردم معرفی کند.

پوردهقان ادامه داد: اینکه شفافیت وجود داشته باشد و مردم بدانند که به‌عنوان مثال بیمارستانی که در فلان استان ساخته شده از پول مالیات آنها بوده است بسیار کمک می‌کند که مردم ترغیب شوند و مالیات خود را بپردازند.

نماینده مردم اردکان در مجلس دوازدهم تاکید کرد: دولت باید به سمت تقویت و کوچک‌سازی خود پیش برود تا این مالیات‌ها که برای پروژه‌های عمرانی و ... تخصیص یافته صرف امور جاری کشور نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در مجلس دوازدهم درصدد هستیم با قوانین جدید جلوی فرار‌های مالیاتی را بگیریم و پایه‌های مالیاتی جدید را به این شکل شناسایی کنیم تا درآمد‌های دولت بالا برود و در نهایت بر رفاه مردم تاثیر بگذارد.#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جدیدترین محصول ایران خودرو، یک هاچبک چهاردر با کد مدل TF21 است. ظاهرا طراحی این خودرو، برگرفته از تولیدات چینی نیست و توسط مهندسان داخلی به اتمام رسید است. براساس اطلاعات موجود، TF21 در تابستان سال آینده تولید انبوه خواهد شد.

5 ساعت پیش

برای داشتن یک سفر عالی و بی دردسر در ایام نوروز، بهتر است قبل از شروع مسافرت، خودروی خود را چک کنید.

5 ساعت پیش

حکم نهایی پرونده شرکت «مدیران خودرو» درباره غیر استاندارد بودن قطعه اکسل عقب خودروی ایکس ۵۵ تولیدی این شرکت ۳۱ اردیبهشت اعلام می‌شود.

5 ساعت پیش

در پی انتشار مطلبی در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو، پیگیری‌ها و بررسی‌های خبرگزاری ایسنا نشان می‌دهد که قیمت‌ محصولات این شرکت منطبق با آخرین قیمت‌های مصوب شورای رقابت است.

5 ساعت پیش

فشار افکار عمومی در هفته های اخیر برای تمدید قرارداد مهدی قایدی باشگاه را به تکاپو واداشت.

5 ساعت پیش

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو گفت: حادثه‌ای که چندی پیش دررابطه با مونتاژی‌های ام‌وی‌امx۵۵ اتفاق افتاد، بازار خودروهای چینی را هم خراب کرده است.

5 ساعت پیش

در نمای روبرو، وفاداری سازنده به نسخه‌ی مشهور ۱۹۵۷ دیده می‌شود و با این هدف، چراغ‌های نسبتا کوچک دایره‌ای همراه با جلوپنجره‌ی دوگانه که فضای باریکی برای عبور هوا دارد، در آخرین مدل فیات 500 دیده می‌شود.

5 ساعت پیش

وزیر صمت بیان کرد: آنچه که وزارت صمت دنبال می‌کند این است که زمینه را برای تامین نیاز فراهم کند؛ حال نیاز چه بخواهد از داخل تأمین شود، چه از خارج.

5 ساعت پیش

در روزهای اخیر نام خودروهای وارداتی به صورت غیررسمی در محافل خودرویی مطرح می شود. خودرو سئات یکی از این خودروها است که قرار است در دور جدید واردات خودرو چرخ هایش خیابان های ما را لمس کند. مدلی از سئات که برای عرضه در ایران در نظر گرفته شده خودرو سئات ایبیزا است. یک خودرو هاچبک که با همکاری فولکس واگن ساخته شده است.

5 ساعت پیش

بیشتر...