دبیرکل ناتو: اروپا آمریکا باهم قوی تر هستند all tv logo

دبیرکل ناتو: اروپا و آمریکا باهم قوی‌تر هستند
بین‌المللاروپا و آمریکا

ینس استولتنبرگ، رئیس ناتو، در ۷۵‌امین سال تشکیل ناتو از آمریکا خواست تا به اروپا پایبند باشد، زیرا این اتحاد نظامی به ۷۵ سالگی رسیده است که تهدید روسیه و شبح بازگشت دونالد ترامپ به رو به افزایش است.

براساس گزارش تی آر تی، استولتنبرگ روز پنجشنبه در مراسمی در مقر ناتو در آمریکا گفت: من به آمریکا به تنهایی اعتقاد ندارم، همانطور که به اروپا به تنهایی اعتقاد ندارم. من به آمریکا و اروپا با هم در ناتو اعتقاد دارم، زیرا ما با هم قوی‌تر و امن‌تر هستیم.

وزرای خارجه ۳۲ کشور ناتو مراسمی را در مقر این سازمان در بروکسل برگزار خواهند کرد تا از سازمانی که خود را قدرتمندترین و موفق‌ترین اتحاد تاریخ می‌داند، تجلیل کنند.

با این وجود در میان بریدن کیک‌ها و سخنرانی ها، ناتو با یکی از جدی‌ترین چالش‌های خود از زمان بیرون آمدن از خاکستر جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۹ برای مقابله با اتحاد جماهیر شوروی دست و پنجه نرم می‌کند.

ینس استولتنبرگ روز چهارشنبه گفت: در حالی که دستاورد‌های ناتو را جشن می‌گیریم، بر آنها تکیه نمی‌کنیم. اروپا اکنون با جنگی در مقیاسی مواجه است که ما فکرش را هم نمی‌کردیم.

از زمانی که روسیه دو سال پیش حمله همه جانبه خود را به اوکراین آغاز کرد، ناتو فنلاند و سوئد را به صفوف خود اضافه کرد و نیرو‌های خود را در شرق اروپا تقویت کرده و اعضای ائتلاف نیز با ارسال تسلیحات به ارزش ده‌ها میلیارد دلار به اوکراین، از کی یف - که برای پیوستن به ناتو تلاش می‌کند- حمایت کرده اند.

در مواجهه با حملات موشکی فزاینده روسیه به زیرساخت‌های خود، کی‌یف از حامیان غربی خود می‌خواهد تا تمام سیستم‌های دفاعی پاتریوت را که می‌توانند در اختیار داشته باشند، ارسال کنند، اما غربی‌ها تاکنون در این خصوص تصمیمی نگرفتند.

در همین حال، استولتنبرگ یک صندوق پنج ساله ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۰۸ میلیارد دلاری) را در تلاش برای اطمینان از حمایت بلندمدت از اوکراین پیشنهاد کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آقا رشید یا قدرت الله ایزدی در قسمتی از مصاحبه اش از شرایط بد دوران زندگی اش و گریه های شدیدیش گفت.

یک ربع پیش

هواداران آلومینیوم اراک و پرسپولیس می‌توانند دیدار این دو تیم را از نزدیک تماشا کنند.

نیم ساعت پیش

وزارت خزانه داری آمریکا در راستای اقدام‌های ضد ایرانی واشنگتن، امروز سه‌شنبه از اعمال تحریم‌های جدید مرتبط با ایران خبر داد.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مصوبات مهم سفر رئیس‌جممهور به این استان اجرایی نشده‌است، تأکید کرد: ویژه‌دیدن لرستان محقق نشده‌است.

نیم ساعت پیش

به اعتقاد تحلیل‌گران صهیونیست استعفای فرمانده سرویس اطلاعات نظامی اسرائیل (امان) فقط بخش بیرونی کوه یخ شکاف داخلی در اسرائیل است.

نیم ساعت پیش

کاهش قیمت دلار بر قیمت خودروهای داخلی اثر گذاشته است که در خبر زیر به بررسی آن پرداخته‌ایم.

یک ربع پیش

در خبر زیر عکسی عاشقانه از الیکا عبدالرزاقی در کنارهمسرش امین زندگانی را مشاهده خواهید کرد.

یک ربع پیش

مستند «عشق و فلسفه»، پرتره‌ای درباره «نادیا مفتونی» استاد فلسفه دانشگاه تهران است که پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه ساعت 19:00 روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

نیم ساعت پیش

وزیر بهداشت با بیان اینکه در طرح فروش اینترنتی دارو، سکوهای اینترنتی فقط حمل دارو را عهده‌دار خواهند شد، گفت: این کار به صورت آزمایشی آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...