سکه ارزان می شود بازارهای مالی مجدد گرفتار کرونا hd2 all tv logo

گروهنبض بازاراقتصادی
تاریخ انتشار۲۰ فروردين ۱۴۰۰۰۶:۳۱
کد خبر۷۷۱۹۸۸۸
دانلود PDF
نظر دادن

در سومین هفته فروردین 1400 قیمت سکه و ارز از نوسان محدودی برخوردار بودند اما بیشتر نماد ها در بازار سرمایه قرمز پوش بودند.

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بازار ارز و سکه در سومین هفته فروردین 1400 روند نزولی با شیب ملایم داشت و به طور کلی در یک دامنه محدود نوسان داشت البته ناگفته نماند که نرخ دلار و یورو در 2 روز پایانی معاملات تغییر نکرد و ثابت ماند  از طرف دیگر نرخ سکه در اواسط هفته به کانال 11 میلون تومانی نزدیک شد اما نتوانست از آن عبور کند.

روند شاخص بازار سرمایه درد این هفته نزولی بود  که درد آخرین روز معاملات بورس با افت بیش از 10 هزار واحدی مواجه بود به طوری که در اولین روز معاملات شاخص در کانال  یک میلیون و282 هزار واحدی قرار گرفته بود که در آخرین روز معاملات به پله  یک میلیون و 249 هزار واحدی اُفت کرد.

نمودار زیر بیانگر روند شاخص کل بورس در سومین هفته فروردین است

تحولات بازار های مالی بعد از اعلام نتبجه 1+4 چه می شود؟

دلار  در کانل 24 هزار تومانی پایدار ماند 

در این هفته نرح دلار اندکی افزایش یافت و به 24 هزار و 740 تومان رسید اما روند نزولی خود را دوباره از سر گرفت  و در 2 روز پایانی معاملات نرخ آن تغییر نکرد به طوری که قیمت دلار از 24 هزار و 270 تومان به 24 هزار و 460 تومان رسید 

شما می توانید تغییرات نرخ دلار را در سومین هفته  فروردین 1400 را مشاهده کنید

تحولات بازار های مالی بعد از اعلام نتبجه 1+4 چه می شود؟

روند نرخ یورو همانند قیمت دلار بود و از قیمت 28 هزار و 280 تومان به نرخ 28 هزار و 780 تومان رسید

نمودار زیر تغییران نرخ یورو را نشان می دهد

تحولات بازار های مالی بعد از اعلام نتبجه 1+4 چه می شود؟

تغییرات محدود نرخ سکه و طلا در بازار

در سومین هفته فروردین 1400 شاهد تغییرات اندک نرخ طلا و سکه بوده ایم و در اواسط هفته سکه به مرز 11 میلیون تومان نزدیک شد اما روند نزولی را در روزهای بعد از سر گرفت به طوری که  نرخ آن در اولین روز معاملات 10 میلیون و 740 هزار تومان بود و در آخرین معاملات هفته قیمت سکه  به 10 میلیون و 700 هزار تومان رسید.

شما می توانید تغییرات نرخ سکه را در نمودار زیر مشاهده کنید 

تحولات بازار های مالی بعد از اعلام نتبجه 1+4 چه می شود؟

هر گرم طلای 18 عیار نیز با کاهش جزئی همراه بود و از قیمت  یک میلیون و 53 هزار تومان به  یک میلیون و 51 هزار تومان تومان رسید.

شما می توانید تغییرات هر گرم طلای 18  را در نمودار زیر مشاهده کنید

تحولات بازار های مالی بعد از اعلام نتبجه 1+4 چه می شود؟


بیشتر بخوانید:

بازارهای ایران تحت تاثیر همکاری ایران و چین؛ رقابت بازار بورس و طلا برای سوددهی!


250 هزار تومان از حباب نیم سکه و ربع سکه کاسته شد

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در گفت و گو  با خبرنگارنبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره  وضعیت قیمت سکه و طلا در سومین هفته 1400 گفت: در این هفته اونس جهانی به طور متوسط 13 دلار افزایش یافته است همچنین قیمت سکه طرح قدیم و جدید هر کدام 100 هزار تومان افزایش  یافته است.

او افزود: نیم سکه نسبت به اول هفته حدود 250 هزار تومان کاهش پیدا کرده است که البته این کاهش نرخ  مربوط به حباب سکه است  ربع سکه همانند نیم سکه با کاهش 250 هزار تومانی همراه بود و به این دلیل که  اونس جهانی افزایشی بوده است و نرخ دلار تغییری نکرده است این کاهش  قیمت مربوط به حباب ربع سکه می شود.

کشتی آرای بیان کرد: سکه های  یک گرمی نیز نسبت به اول هفته حدود 50 هزار تومان نرخ آن کاهش یافته است. در حال حاضر قیمت طلای آب شده 4 میلیون و 545 هزار تومان است و هر گرم طلای 18 عیار نیز در این هفته 10 هزار تومان ارزان شد.

او تصریح کرد:  توافقنامه ایران و چین تاثیر چندانی بر بازار طلا و سکه نگذاشت و زمانی تاثیرش مشخص می شود که این توافق تبدیل به یک قراداد شود که تا کنون این امر صورت نگرفته است ولی نشتی که در 1+4 وین  رخ داد در اواسط هفته به نوعی تاثیرش را بر بازار طلا و سکه گذاشت و قیمت آن را بالا برد به طوری که سکه تا مرز 11 میلیون تومان پیش رفت  اما با توجه به ادامه روند صحبت ها قیمت ها دوباره روند نزولی به خود گرفتند و تاثیر آن را فقط در ابندای  هفته مشاهده کردیم.

کشتی آرای گفت: معتقدم  قیمت جهانی طلا و ارز در همین محدوده فعلی تا زمان انتخابات باقی بماند و تغییرات زیادی را در نرخ پیش بینی نمی کنم و در یک دامنه محدود نوسان خواهد داشت.

90 درصد حجم معاملات  به صورت یک سویه  و از جانب دولت عرضه و به فروش می رسد

فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو  با خبرنگارنبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره  روند شاخص بازار سرمایه  در سومین هفته 1400 گفت: مهمترین  علت اثر گذار در روند بازار سرمایه ، انتظارات  از حصول  توافق هایی  که می تواند بازار ارز را  که یکی از محرک های قوی  در سال 99 بود و موجب افزایش  ارزش  شاخص شد یکی از دغدغه ها و  احتمالاتی است که کارشناسان  و فعالان  بازار  به آن نگاه ویژه ای دادرند.

او افزود: از دیگر عوامل تاثیر گذار در افت شاخص این است که ساختار  و نظام  تعیین دامنه نامتقاران که تا حدودی زیادی سبب شده است  رسیک جدیدی  به نام رسیک نقد شوندگی  به دیگر ریسک ها اضافه شود که  در حال حاضر قفل شدن بازار و عدم حذف بودن قست اعظم نمادهای بوس که امروز  بالغ بر 400 نماد سقف فروش شکل حاضر را به وجود آورده است و نکته قابل توجه این است که شگل گیری فضایی در بازار سرمایه که  گویی نظام بانک مرکزی و بازار پول  در آ ن کار می کند که آن معاملات اوراق است و بالغ بر 90 درصد حجم معاملات  به صورت یک سویه  و از جانب دولت عرضه و به فروش می رسد و اشخاص حقوقی خاصی که این اوراق را می خرند نقدینگی در بازار  خارج  می شود.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: مسلما تعاملات بین المللی از جمله تفاهنامه ایران و چین و مذاکراتی که در باره تحریم ها  علیه ایران در حال انجام است اثر گذاری های زیادی را در اقتصاد ایران خواهد گذاشت و از آنجایی که جزئیات قرارداد  با چین  و انتظارتی که بعد از حصول 1+4 همچنان مشخص نیست به ناچار  می توان 2 سناریو  و مفروضات برای آن  تبیین کرد.

آقابزرگی اظهار کرد: حصول توافق و رسیدن به جایگاهی که تنش های سیاسی تا حدودی رفع می شود  و مراودات  در سطح بین الملل از لحاظ اقتصادی مرتفع می شود و در نتیجه ورود ارز حاصل از صادرات و منابع  ارزی کشور سرعت بیشتر دارد که منجر به کاهش نرخ ارز می شود ولی در بلند مدت ممکن است گشایش در تامین مواد اولیه، سهولت در فروش محصولات تولیدی و صادراتی  را تجربه خواهد کرد اما بازار سرمایه در کوتاه مدت دچار شک منفی خواهد شد.

او بیان کرد: عدم حصول توافق و دست یابی به منافع اقتصادی که به طور مثال در قراردای که باچین داشتیم باعث می شود که در نهایت حتی فروش محصولات شرکت ها با نرخ هایی انجام شود که موجب تضعیف اقتصاد کلان کشور در میان مدت  می شود و در نتیجه  به دلیل افزایش 3 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به صورت روزانه   و عدم تناسب نقدینگی با  وضعیت اقتصادی کشور  ارزش پول ملی کاهش می یابد به بیان دیگر نرخ ارز افزایش پیدا می کند و این فرآیند همانند بورس ترکیه ، ونزوئلا و زیمباوه و سوریه به دلیل کاهش ارزش پولی به شدت به صورت صعودی رشد کرد در این حالت بازار سرمایه اثر مثبتی همانند 6 ماه اول سال 99 را تجربه خواهد کرد.

گزارش از سحر ارجمندی منش

انتهای پیام/

در سومین هفته فروردین 1400 قیمت سکه و ارز از نوسان محدودی برخوردار بودند اما بیشتر نماد ها در بازار سرمایه قرمز پوش بودند.#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با گذشت ۸ سال از فعالیت دولت یازدهم نبود یک سازکار مناسب در قیمت گذاری خودرو باعث شده تا این صنعت مدام تحت تأثیر اتفاقات بازار قرار گرفته و افزایش ۸ برابری قیمت ها را تجربه کند. 8 سال ریاست جمهوری روحانی دستاورد خوب و...

2 ساعت پیش

فروش کامیونت M5.2، از سوی گروه صنعتی آمیکو آغاز شد.  حمید ترکی مدیر فروش گروه صنعتی آمیکو، با اعلام این خبر گفت: فروش کامیونت M5.2 از روز(دوشنبه 30 فروردین ماه جاری) در سراسر نمایندگی های این گروه آغاز شد. برای اطلاع از قیمت و شرایط...

3 ساعت پیش

زمانی که لباس نومکس در معرض گرمای شدید قرار می گیرد، الیاف آن ضخیم و کربنیزه شده و انرژی گرما را جذب می کنند. رنگ استاندارد برای لباس CWU 27/P Nomex سبز است اما ...

4 ساعت پیش

میوه عناب به عنوان یک میان وعده مصرف می شود، اما عصاره های هسته و میوه عناب نیز دیرزمانیست که برای پیشتبانی از سلامت و خواب آرام استفاده می شوند.

4 ساعت پیش

قیمت طلای ۱۸ عیار نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شد که طبق آن قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار امروز با کاهش کمی قیمت نسبت به روز گذشته روبرو شد.

7 ساعت پیش

تصاویر مربوط به خودرو لکسوس ES مدل 2022 را مشاهده می کنید. نکته جالب توجه در این خودرو این است که در یکی از تیپ های عرضه شده به جای آینه های جانبی از دوربین استفاده شده است که در عکس ها مشخص است.

7 ساعت پیش

شرایط فروش بهاری مدیران خودرو سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شد. مدیران خودرو در جدیدترین برنامه فروش خود اقدام به فروش اقساطی خود با ۲۰ درصد پیش پرداخت کرده است.

7 ساعت پیش

قیمت روز گوشی موبایل امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ منتشر شد که بر اساس آن امروز شاهد کاهش ناچیز قیمت تلفن همراه در بازار بودیم.

7 ساعت پیش

مناطق کوهستانی اشکورات رحیم آباد رودسر با ۴۷۰ هکتار مساحت زیرکشت و برداشت ۲۲۰ تن قطب تولید گل گاوزبان کشور است.اشکورات رحیم آباد رودسر با تولید ۷۵ درصد گل گاوزبان از مناطق مهم تولید این گیاه دارویی در ایران و بعنوان پایتخت گل گاو زبان ایران شناخته شده است.شهرستان رودسر بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور می باشد.تصاویر زیر برداشت گل گاو زبان در روستای آغوزبن کندسر اشکور می باشد.

9 ساعت پیش

تیتر نیم صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

10 ساعت پیش

منیر فرمانفرمائیان را به عنوان هندسه‌گراترین هنرمند معاصر ایران می‌شناسند. بانوی هنرمندی که کیلومترها دورتر از زادگاهش و با نگاه مدرنی که داشت، به سنت‌های هنری کشورش وفادار ماند.

13 ساعت پیش

مرزی که سال‌ها دست ربات‌ها را از انجام برخی امور انسان‌ها کوتاه نگه داشته، حالا تا جایی باریک شده که شاید آدم‌ها کتاب‌هایی را بخوانند، فیلم‌هایی را ببینند و به روابطی دل ببندند که خالق‌شان کسانی نیستند جز ربات‌هایی که احساس می‌کنند و حتی عاشق می‌شوند!

13 ساعت پیش

کیفیت رانندگی در مسیرهای پر پیچ و خم نیز برعهده سیستم تعلیق تطبیقی قرار دارد که تجربه یک سواری نرم و لوکس را فراهم می کند.

14 ساعت پیش

از صدور نخستین شناسنامه در استان سیستان وبلوچستان بیش از ۹۰ سال گذشته و بدلیل دوری افراد از مراکز شهرستان ها و عدم توجه به شناسنامه شماری از مردم این استان در حال حاضر بدون شناسنامه هستند.

14 ساعت پیش

جالب ترین عکس ها از نمایشگاه بین المللی خودرو در شانگهای چین

14 ساعت پیش

بیشتر...