خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

همایش ملی عرفان اهل بیتی برگزار می شود رضوی

همایش ملی عرفان اهل بیتی (ع) برگزار می‌شود
به گزارشخبرگزاری رضوی، همایش ملی عرفان اهل بیتی (ع) با حضور اندیشمندان و صاحبنظران حوزه عرفان اسلامی ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۱ در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
حجت الاسلام محمدجواد رودگر مدیر گروه فلسفه پژوهشکده حکمت و دین پژوهی و دبیر علمی این همایش ملی، صبح امروز در نشست خبری این همایش که با حضور خبرنگاران و رسانه‌های دیداری و شنیداری در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی شهر مقدس قم برگزار شد با اعلام این خبر گفت: همایش ملی عرفان اهل بیتی توسط گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری مجمع جهانی و دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)، مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع)، دانشگاه ادیان و مذاهب، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، مرکز پژوهش‌های اسلامی سازمان صدا و سیما و مؤسسه تحقیقاتی انوار توحید و با حضور صاحبنظران این حوزه چهارشنبه شب ۱۰ اسفندماه جاری در تالار استاد موسویان (ه) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.
وی افزود: پیام تصویری مرجع عالیقدر حضرت‌آیت الله جوادی آملی که خود از مدافعان عرفان اهل بیتی هستند به صورت ویژه پخش خواهد شد. همچنین سخنرانی آیت الله علی اکبر رشاد، حجت الاسلام استاد سید یدالله یزدان پناه و حجت الاسلام استاد حمید پارسانیا و رونمایی از کتب و آثار ویژه عرفان اهل بیتی نیز از دیگر بخش‌های این همایش ملی خواهد بود.
دبیر علمی همایش عرفان اهل بیتی همچنین تصریح داشت: اختتامیه این همایش نیز اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ به میزبانی آستان قدس رضوی در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود. ضمن اینکه سه هم اندیشی علمی نیز تدارک دیده شده که بین افتتاحیه و اختتامیه قم و مشهد در حوزه علمیه امام رضا (ع) و دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) در شهر تهران و همچنین دانشگاه ادیان و مذاهب در شهر مقدس قم برگزار خواهند شد.
لازم به ذکر است همایش ملی عرفان اهل بیتی با حضور اندیشمندان و فرهیختگان این حوزه چهارشنبه شب ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۱ همزمان با نماز مغرب و عشا از ساعت ۱۸:۴۵ در تالار استاد موسویان (ره) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به آدرس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار می‌شود و میزبان علاقمندان به مباحث غنی عرفان اسلامی خواهد بود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...