5 روز پیش
2 بازدید

ترامپ به اعضای دولتش نیز هجوم برد

ترامپ به اعضای دولتش نیز حمله کرد

ایرنا نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا در حالی که کمتر از ۲۰ روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مانده، به‌ طور علنی برخی از متحدان جمهوریخواه کلیدی خود را گوشمالی داده است.

 ترامپ پیشتر در ماه جاری نسبت به وفادارترین اعضای کابینه اش یعنی «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا و «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه این کشور ابراز یاس و سرخوردگی کرد و دلیل آن را شکست این دو در درگیر کردن دشمنان سیاسی رئیس جمهوری در عملی نادرست برشمرد.

حال نوک پیکان خشم و غضب رئیس جمهوری، «استیون منوچین» وزیر خزانه داری را نشانه گرفته که چرا این وزیر پس از هفته ها مذاکره با «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مورد مساله کرونا به نتیجه دلخواه دست نیافته است.

پمپئو و منوچین هر دو از اوایل دوره ریاست جمهوری ترامپ در کابینه خدمت کرده و جزو معدود مقام های ارشد دولت هستند که تاکنون دوام آورده اند.

ترامپ خشم و دلسردی خود را در حالی متوجه اعضای کابینه می کند که با کارزار سختی برای انتخاب مجدد در مقابل «جو بایدن» دموکرات روبروست.

در حالی که رئیس جمهوری آمریکا اصرار دارد موضع قوی خود در این رقابت انتخاباتی را حفظ می کند، بررسی ها حاکی است که با آغاز رای گیری در بسیاری از ایالت ها، وی در میدان های حساس نبرد عقب افتاده است.

ترامپ همچنین از جمهوریخواهان سنا دلسرد شده، نظر به اینکه در تلاش است یک بسته جبران کرونایی را به تصویب رساند، بسته ای که «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا با آن مخالف است.

تارنمای خبری نشریه هیل در گزارشی دراین باره نوشت:سرزنش علنی اعضای کابینه از سوی ترامپ، قابل توجه است، اگرچه شگفت انگیز نیست، زیرا وی اغلب از کارشناسان بخش بهداشت و درمان خود انتقاد کرده و مقام هایی که از عملکردشان ناخشنوده بوده را کنار گذاشته است.

ترامپ در هفته های اخیر بارها «کریستوفر ری» مدیر اداره پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را هدف قرار داده که دلیل آن، سخنان تناقض آمیز وی با ادعای ترامپ درمورد تقلب بالقوه در رای گیری پستی بوده است.

انتقاد ترامپ از وزیر خزانه داری نیز که تقریبا بی سابقه است، درحالی روی داده که توافقی بین کاخ سفید و کنگره در مورد بسته محرک اقتصادی به دست نیامده است.

درحالی که برخی متحدان رئیس جمهوری در مخالفت با توافقی که افزون بر یک تریلیون دلار ارزش دارد، بحث و دلیل آورده اند، ترامپ بر دستیابی به توافقی محکم اصرار دارد.

تازه ترین انتقادهای ترامپ از متحدان ارشد خود هفته گذشته آغاز شد، زمانی که وی از ویلیام بار خواست مقام های دوره باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا را به دلیل نقش آفرینی در پرونده تحقیقاتی  روسیه، متهم برشمرد.

ویلیام بار، «جان دورهام» دادستان فدرال را مسئول تحقیق از پرونده تیمی کرده که به بررسی روابط ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه پرداختند.

ترامپ به دفعات تحقیقات مربوط به تبانی ستاد انتخاباتی اش با روسیه را به باد انتقاد و استهزا گرفته و ادعا می کند که کارزار نخست ریاست جمهوری اش هدف جاسوسی دولت اوباما قرار گرفته است.

مساله تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با روسیه، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی بود که از سال ۲۰۱۶ مطرح بوده است. این موضوع پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهوری، از سال ۲۰۱۷ به مدت ۲ سال در کمیته ویژه ‌ای مورد تحقیق قرار گرفت اما به دلیل نفوذ وزیر دادگستری بر جریان انتشار و همچنین اعلام جرم علیه رئیس جمهوری مستقر، ره به جایی نبرد.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان اما ترامپ را به خاطر این اتهام مورد استیضاح قرار دادند و معتقد بودند که حمایت روسیه در هک کردن ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات ترامپ در انتخاباتی ۲۰۱۶ و همچنین دستگاه‌های کامپیوتری کمیته ملی دموکرات‌ها باعث شده تا ترامپ به پیروزی برسد.

ویلیام بار در سطحی گسترده به دلیل آنچه مقام های سابق آمریکا، سیاسی کردن وزارت دادگستری آمریکا خوانده اند به ویژه با انجام تحقیقاتی که خوشایند ترامپ بوده، مورد انتقاد قرار گرفته است.

مدافعان دادستان کل در عین حال اینگونه دلیل و برهان می آورند که وی روی لبه ای بین اعتمادسازی با ترامپ و محافظت از وزارت دادگستری در برابر نفوذ سیاسی قدم برداشته است.

ترامپ علاوه بر ویلیام بار، پمپئو را هدف انتقادهای خود قرار داده است. ترامپ نسبت به ناکامی پمپئو در کشف و انتشار ایمیل های هیلاری کلینتون در زمانی که وی در وزارت امور خارجه بوده، ابراز نارضایتی کرده است.

ترامپ بارها و بارها در جریان کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ بر جنجال ایمیل های هیلاری کلینتون متمرکز شد و وی را «هیلاری شیاد» نامید.

وزارت امور خارجه آمریکا در حال حاضر ۳۵ هزار ایمیل کلینتون را از سرور خصوصی اش منتشر کرده است.  

رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی انتخاباتی برای تضعیف رقیب دموکرات خود، مجوز خروج از طبقه‌بندی محرمانه اسناد مربوط به ایمیل های هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ را نیز صادر کرد.

ترامپ در یادداشت توئیتری خود در این مورد نوشت که من به طور کامل خروج از طبقه بندی محرمانه از همه اسناد مربوط به بزرگترین جرم سیاسی در تاریخ آمریکا  یعنی فریب روسیه را مجاز می‌شمارم. به همین ترتیب، مجوز رسوایی ایمیل هیلاری کلینتون را صادر می‌کنم. بدون هیچ ویرایشی!

طبق قانون از سال ۱۸۴۵ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هر چهار سال یکبار در سه شنبه اول ماه نوامبر برگزار می شود که این روز در تقویم امسال سوم نوامبر(۱۳ آبان) است.

311311


#‌اخبار_بین‌الملل
منبع: خبرآنلاین


مطالب پیشنهادی

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

از منافقین سیاسی تا قوی سیاه احمدی‌نژاد و خاتمی در میزگرد عطریانفر و ایمانی

حالا که تکلیف بسیاری از لیست های انتخاباتی اصلاح طلبان و اصولگرایان مشخص شده و کمتر از یک هفته تا برگزاری انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده، یک فعال سیاسی اصولگرا و یک چهره اصلاح طلب به آسیب شناسی شرایط موجود، وضعیت آراء خاکستری، لیست‌های دو طیف سیاسی و ...پرداختند.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

کاندیدای انتخابات مجلس که رهبر انقلاب از اقدام ضدکرونایی او تقدیر کرد+عکس

فارس نوشت: رهبر معظم انقلاب صبح امروز در بیاناتشان به حرکت های مردمی و جهادی اشاره کردند.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

مطالب مرتبط