درگیری در دریای سرخ ممکن است انگلیسی ها را بدون چای بگذارد all tv logo

درگیری در دریای سرخ ممکن است انگلیسی‌ها را بدون چای بگذارد
بین‌المللاروپا و آمریکا

به گزارش رویترز، انگلیسی‌ها با کمبود چای، یکی از نوشیدنی‌های مورد علاقه در این کشور مواجه هستند. این اختلال عرضه به دلیل بحران در دریای سرخ است.

کنسرسیوم خرده‌فروشی این کشور گفت که در برخی از خطوط عرضه چای سیاه "یک نقص موقت" وجود دارد و یک منبع صنعتی به رویترز گفت که مشکلاتی در دسته‌های چای طعم‌دار نیز مشاهده شده است.

انگلیس، پنجمین واردکننده بزرگ چای در جهان، بیش از نیمی از برگ‌های مورد نیاز برای نوشیدنی را از کنیا و هند دریافت می‌کند و این امر آن را به مسیر عبور از کانال سوئز وابسته می‌کند. به گفته موسسه صادرات و تجارت بین المللی، گیاهان فرآوری نشده برای فرآوری و بسته بندی به این کشور فرستاده می‌شوند؛ بنابراین انگلیس دهمین صادرکننده بزرگ چای است.

یکی از کارشناسانی که با رویترز مصاحبه کرده است، گفت که چای می‌تواند اولین کالایی باشد که عرضه آن‌ها با وقفه مواجه خواهد شد.

چای اولین محصولی شد که در مورد کمبود احتمالی آن پس از تشدید تنش در دریای سرخ صحبت شد. پیش از این، تولیدکنندگان لباس به یک بحران احتمالی اشاره کرده بودند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون حضور مردم پای صندوق‌های رای استان بی‌نظیر بوده است، قطعا استقبال پرشور مردم در سراسر استان منجر به افزایش اقتدار و عزت کشور خواهد شد.

نیم ساعت پیش

زنگ آغاز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ‌خبرگان رهبری در ساعت 8 صبح 11 اسفند ماه 1402 به‌صدا درآمد تا تکلیف نمایندگان مردم در خانه ملت و خبرگان ‌مشخص شود.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اراک گفت: منتخبان انتخابات امانتدار مردم هستند.

نیم ساعت پیش

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت:حدود 10 ساعت از شروع فرآیند انتخابات گذشته و در حال نزدیک شدن به پایان مرحله اول انتخابات هستیم‌، شرایط خوبی در استان حاکم است و فرآیند رای‌گیری در شعب مختلف حوزه‌های انتخابی ادامه دارد.

نیم ساعت پیش

سباستین فتل قهرمان چهار دوره فرمول که در پایان فصل 2022 اعلام بازنشستگی کرد، در مورد احتمال از سرگیری حرفه خود واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، گفت: تدابیر خوبی برای امنیت ارتباطات در انتخابات استان اندیشیده شده و در همین راستا نقاط اختلال اینترنت در مازندران به صفر رسیده است.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه در مسجد دانشگاه صنعتی شریف آرای خود را به صندوق انداخت.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: انتخابات با صحت، سلامت و در امنیت کامل در استان خراسان رضوی در حال برگزاری است.

نیم ساعت پیش

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی از فراهم شدن شرایط برای رأی دادن افراد دارای معلولیت و افراد مسن خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...