خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

دولت در تولید مسکن نمره قابل قبولی نمی گیرد ایسنا

دولت در تولید مسکن نمره قابل قبولی نمی‌گیرد

ایسنا/خوزستاننایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث تولید مسکن در یکساله اخیر دولت نمره قابل قبولی دریافت نمی‌کند، گفت: برآورد انجام‌شده پس از یکسال از اقدامات دولت و عملکردی که در حوزه تولید مسکن داشته است مناسب و در حد و اندازه نیاز کشور نیست.

سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بحث تولید مسکن در یکسال اخیر اظهار کرد: تولید مسکن و حل مشکلات این حوزه یکی از برنامه‌های محوری دولت بود زیرا یکی از مشکلات اولویت‌دار جامعه بحث مسکن است که باید به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه مجلس با تصویب قوانینی تمهیدات لازم را برای تولید مسکن در کشور اندیشیده است، افزود: مجلس یازدهم در ابتدای فعالیت خود دو قانون را در رابطه با تولید مسکن مصوب کرد تا شاهد ریل‌گذاری دولت در این حوزه باشیم.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدای فعالیت دولت این مساله به عنوان برنامه محوری دولت پیش برده شد اما متاسفانه برآورد انجام‌شده پس از یکسال از اقدامات دولت و عملکردی که در حوزه تولید مسکن داشته است مناسب و در حد و اندازه نیاز کشور نیست.

حسینی عنوان کرد: تعلل‌ها و سوء مدیریت‌هایی در دوره یکساله دولت انجام شده که باعث شده است شاهد عملکرد مناسبی در حوزه تولید مسکن نباشیم. البته یکسری مشکلات قابل قبول مثل تامین زمین مناسب در شهرها نیز مانع فعالیت مناسب وزارت راه و شهرسازی در حوزه ساخت و ساز مسکن شده است.

وی با بیان اینکه در بحث تولید مسکن در یکساله اخیر دولت نمره قابل قبولی دریافت نمی‌کند، گفت: در برخی از استان‌ها مثل خوزستان، یکی از نیازهای اولیه بحث مسکن است اما اقدام مناسبی در خصوص ساخت مسکن و حتی تمهیدات لازم برای ساخت انجام نشده است و این مساله جای گلایه دارد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبه جدی مردم و مجلس از دولت در بحث تولید مسکن، بر روی زمین مانده است هرچند که اقدامات مقدماتی خوبی در برخی از نقاط کشور انجام شده است. هنوز برای رسیدن به نقطه هدف فاصله زیادی در پیش است و انتظار داریم دولت و وزارت راه و شهرسازی جدی‌تر پای کار بیایند و این مهم را محقق کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در باشگاه ما کسی نیست که اعتراض کند من یک نفره همه کار انجام می‌دهم.

8 ساعت پیش

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت روغن ۵ کیلویی نسبت به دو ماه اخیر که ۴۰۰ هزار تن بود اکنون ۲۹۵ هزار تومان شده است.

8 ساعت پیش

تیم فوتبال بارسلونا با یک پیروزی حداقلی برابر مایورکا موقتاً به صدر جدول رده‌بندی لالیگا صعود کرد.

8 ساعت پیش

روسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه ضرورت شناخت و تبیین توطئه‌های ایران‌ستیزان و دشمنان انقلاب اسلامی را از سوی رسانه‌ها و نخبگان مورد تاکید قرار دادند.

9 ساعت پیش

نورنیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نوشت: طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشورهای منطقه درباره آزادسازی هم‌زمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و میلیاردها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشورمان نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است.

8 ساعت پیش

از مجموع یک میلیارد و 25 میلیون یورو ارز عرضه شده در سامانه نیما (حواله) تا ساعت 15:30 امروز شنبه نهم مهر 1401، فقط معادل 218 میلیون یورو معامله شد.

8 ساعت پیش

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: با رفتارهایی که ریکاردو ساپینتو نشان می‌دهد و نوع مهره‌چینی او، آبی‌پوشان دچار مشکل خواهند شد.

8 ساعت پیش

کارشناس فوتبال گفت: پنالتی اعلام شده برای استقلال در دقیقه ۲+۹۰درست بود.

8 ساعت پیش

رسانه‌های آمریکایی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای از پرواز بمب افکن‌های اتمی روسیه نزدیک فنلاند خبر دادند.

8 ساعت پیش

بیشتر...