ارسال ۴۵۰ اثر برای شرکت در جشنواره تجسم هنر فجر all tv logo

ارسال ۴۵۰ اثر برای شرکت در جشنواره تجسم هنر فجر
خراسان جنوبیبیرجند

فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته ۱۲۸ اثر به دبیرخانه جشنواده ارسال شد، اما امسال ۴۵۰ اثر ارسال شده است که نسبت به سال گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش یافت.

او با اشاره به اینکه امسال ۱۲ کارگاه تخصصی آموزشی در رشته‌های مختلف برگزار شد، افزود: در قالب امضای تفاهم نامه با دانشگاه بیرجند، برای تولید اثر در این زمینه اقدام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی متذکر شد: این دوره از جشنواره تجسم هنر که در هشت رشته تصویرسازی، حجم، خوشنویسی، طراحی گرافیک، عکاسی، کارتون و کاریکاتور، نقاشی و نگارگری برگزار شد، میزبان نزدیک به ۱۲۸ اثر از هنرمندان استان بودیم که از این تعداد ۲۸ مورد به دبیرخانه جشنواره در سطح ملی راه پیدا کرده است.

او با اشاره به رویداد‌های فرهنگی و هنری برگزار شده و رویداد‌های پیش رو عنوان کرد: استان خراسان جنوبی استانی فرهنگی است و شاهد درخشش هنرمندان و فرهیختگان این خطه در سطح ملی و حتی بین المللی هستیم.

فرخنده با اعلام اینکه در دوره بازی‌سازی حدود ۹۰ اثر تولید شده است، خاطرنشان کرد: کنگره ملی ابن حسام در محور‌های پژوهشی، علمی و هنری در حال اجرا است که کنگره ملی آن هم سال آینده برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: برنامه تحولی این اداره کل در قالب تدوین چشم‌انداز در محور‌های قرآن، فرهنگ، رسانه و هنر انجام شده است و ذیل هر کدام هم برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

در این مراسم رونمایی از دو رویداد فرهنگی و هنری انجام و از ۲۴ برگزیده این جشنواره شامل ۱۰ نفر توسط دبیرخانه ملی کشور و ۱۴ نفر هم استانی تقدیر شد.

باشگاه خبرنگاران جوانخراسان جنوبیبیرجند#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی شورای نگهبان روند نظارت شورای نگهبان بر برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری را تشریح کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی شهرستان بهارستان گفت: ۵ نفر که اقدام به خرید رأی می‌کردند دستگیر و پرونده قضایی برای آن‌ها تشکیل شد.

نیم ساعت پیش

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

1 ساعت پیش

سد فریمان که براثر خشکسالی‌های اخیر خشک شده بود، پس از بارش‌های اوائل اسفند ۱۴۰۲ جان دوباره‌ای گرفت.

نیم ساعت پیش

سباستین فتل قهرمان چهار دوره فرمول که در پایان فصل 2022 اعلام بازنشستگی کرد، در مورد احتمال از سرگیری حرفه خود واکنش نشان داد.

1 ساعت پیش

مردم مشهد امروز جمعه ۱۱ اسفند از اولین ساعات آغاز رای گیری در پای صندوق‌های رای حضور چشمگیری داشتند.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: رای گیری در شعب سراسر کشور تمدید شد.

1 ساعت پیش

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل، گفت: برای امنیت برگزاری انتخابات در ادبیل بیش از 10 هزار نفر مشارکت دارند.

1 ساعت پیش

معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: اتاق وضعیت انتخابات برای پایش و رصد لحظه‌ای شعب اخذ رای و رفع نقایص موجود ایجاد شده است.

1 ساعت پیش

بیشتر...