خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

آیا اردکان بیشترین نشر سرطان یزد را دارد تسنیم


آیا اردکان بیشترین شیوع سرطان یزد را دارد؟

۳۰ مدیر حاضر در نشست خبری استاندار یزد با خبرنگاران شهرستان اردکان، به بیان توضیحات کاملی در ارتباط با سوالات و شبهه‌های مطرح شده در ارتباط با مسائل مختلف این شهرستان پرداختند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز یزد ، سومین نشست خبری استاندار یزد با خبرنگاران و فعالان مجازی شهرستان‌های یزد، با رسانه‌های اردکان برگزار شد، نشستی که از ساعت 8 شب 15 فروردین آغاز و تا یک بامداد امروز 16 فروردین به مدت پنج ساعت برگزار شد.

نشستی که شاید بتوان گفت به نسبت دو نشست قبل به لحاظ سوالات و مسائل مطرح شده کیفیت بالاتری داشت، ولی در میان سوالات برخی از افرادی که به عنوان خبرنگار در نشست حضور داشتند تلاش زیادی برای سیاه نمایی وضعیت داشتند و در میان صحبت‌هایشان که البته در مطالب کانال خود هم منتشر کرده بودند به نوعی به دنبال ایجاد تقابل بین مردم اردکان با دیگر نقاط استان و همچنین مسئولان استان بودند.

در مقابل اما خبرنگاران متعددی سوالات با کیفیت و خوبی در زمینه مشکلات و مسائل شهرستان مطرح کرده و به دنبال پاسخ برای سوالات خود از مسئولان استان بودند؛ پاسخ‌هایی که به وسیله استاندار و 30 مدیرکل و معاون استاندار حاضر در نشست پاسخ داده شد.

از دیگر نکته‌های قابل توجه و البته عجیب این نشست تلاش برای بی‌ربط نشان دادن مسئله آلودگی هوای اردکان به تابش، نماینده ادوار مختلف این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود؛ از جمله این تلاش‌ها بیان مطالبی در زمینه مخالفت وی با شیشه اردکان بود در حالی که تابش در هنگام افتتاح این کارخانه، آن را یک حرکت بسیار خوب برای شهرستان اردکان و استان توصیف کرده بود.

همچنین در حالی این تلاش‌ها صورت گرفته بود که بیشترین حجم آلودگی هوای اردکان به گفته همین افراد مربوط به صنایع فولادی است و پایه و اساس فولاد در اردکان هم به نام تابش شناخته می‌شود به گونه‌ای که حتی وی صفر تا 100پیگیری و تصویب منطقه ویژه اقتصادی فولاد شهرستان اردکان را انجام داده بود.

از دیگر مسائلی که در این نشست مطرح شده بود و واقعیت نداشت عدم اختصاص اعتبار به شهرستان اردکان و تبعیض میان این شهرستان و دیگر شهرستان‌ها بود در حالی که با گزارش‌ها و آمارهای ارائه شده مشخص شد نه تنها اردکان کمتر از دیگر شهرستان‌ها دریافت نکرده بلکه بیشترین میزان راه سازی استان از سال 1400 تاکنون و حتی در سالهای آینده(به دلیل در دست اجرا بودن پروژه‌های نیمه تمام فعلی) مربوط به این شهرستان بوده و همچنین در حوزه آب هم پروژه‌های قابل توجهی در این دولت برای شهرستان اردکان در نظر گرفته شده است؛ همه این موارد به غیر از افزایش چشم گیر اعتباری در شهرستان اردکان بوده است.

در ادامه این گزارش، متن پاسخ‌های مدیران استان به سوالات و شبهه‌های مطرح شده در زمینه‌های مختلف را مطالعه می‌کنیم.

بیشترین میزان رشد ارزش افزوده استان مربوط به میبد و اردکان است

ابوالحسینی هم در این نشست با اشاره به اینکه بیشترین میزان رشد ارزش افزوده در استان یزد مربوط به شهرستان‌های میبد و اردکان و پس از آن یزد و مابقی شهرستان‌ها بوده اند که البته این تفاوت بسیار کم است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: بحث مطالعات آلایندگی دشت یزد اردکان یک سابقه از قبل داشته و خطاب سال‌های قبل به سمت چادرملو بوده و قرار بوده که این کار را انجام دهد اما صورت نگرفت و در سفر نخست رئیس جمهور بر اساس پیگیری‌هایی که از قبل آن انجام داده بودیم، این موضوع مصوب شد که مطالعاتی در ارتباط با دشت یزد اردکان با محوریت صنایع انجام و منشا آلودگی مشخص شود.

وی ادامه داد: فرآیند پایش آلایندگی به این صورت است که اول سیاهه انتشار تهیه می‌شود و بر اساس آن منابع آلایندگی مشخص می‌شود که این سیاهه تکمیل شده و مقرر شده که پس از ماه مبارک رمضان در سازمان حفاظت محیط زیست مطرح می‌شود و در صورت تایید نهایی نتایج آن منتشر می‌شود.

ابوالحسینی با بیان اینکه 26 سنسور در دی‌ماه سال گذشته در همین زمینه در دشت یزد اردکان نصب شد گفت: لازم است که یک سال داده‌های این سنسورها برداشت شود تا بتوان نتایج قابل استنادی در ارتباط با آن ارائه و پس از آن موارد احصا شده منتشر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در ارتباط با پروژه‌های اعتباری شهرستان اردکان گفت: در طول دو سال گذشته، 900 میلیارد تومان قرارداد توسط راهداری استان در حوزه نگهداری و توسعه راه‌های روستایی و رفع نقاط حادثه خیز اردکان قرارداد بسته شده که در حالی که کل اعتبار استان در این حوزه 3 هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: 45 کیلومتر راه در استان یزد افتتاح شده که 30 کیلومتر آن مربوط به شهرستان اردکان است که البته این میزان به غیر از 16 کیلومتر راه جاده طبس است که وقتی اضافه شود آمار شهرستان اردکان به لحاظ درصدی بسیار بیشتر خواهد بود.

ابوالحسینی تصریح کرد: بحث شیشه اردکان یک زمان از سوی مسئولان استان به صورت بسیار جدی توسط مسئولان استانی و نماینده پیشین مردم اردکان پیگیری شد تا در این شهرستان چنین کارخانه‌ای ایجاد شود و این کارخانه شکل گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ادامه داد: نکته ای که مردم اردکان نسبت به این کارخانه داشتند این بود که این مجموعه مسئولیت‌های اجتماعی خودش را انجام نمی‌دهد که به نظر ما هم حرف درستی است و باید این مسئولیت‌های اجتماعی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه فرماندار اردکان مذاکراتی را با این مجموعه شروع کرد و کارخانه متقبل شد که یک بوستان اختصاصی به اسم شیشه در شهر اردکان ایجاد شود و پیگیری برای مکان یابی آن صورت گرفت و با توجه به اختلافاتی که در ارتباط با جانمایی زمین اول رخ داد مکان دومی در نظر گرفته شد که با دستور استاندار یزد به مدت 24 ساعت بحث این زمین را حل کردیم.

ابوالحسینی خاطرنشان کرد: پس از این موضوع کار طراحی پارک به شهرداری اردکان واگذار شد که البته شهردار اردکان اصلا قائل به اجرای این پارک نبود و دلایلی هم برای این موضوع داشت اما فشار استان به کارخانه که باید حتما این کار انجام شود، همچنان ادامه داشت.

افزایش چند هزار درصدی برخی عوارض و پرداختی‌های اردکان

مجید دهقانی‌زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد هم در این نشست با اشاره به مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان یزد برای ممنوعیت صدور مجوز صنایع آلاینده در محور عقدا مهریز، اظهار داشت: بر اساس سند آمایش استان و مشاور آن، پهنه خرانق بر اساس مصوبات سند آمایش استان و مصوبه‌ای که بر اساس بازدید حضوری مسئولان وقت استان در دولت قبل انجام گرفت، به عنوان بهترین پهنه برای صنایع جدید و حتی انتقال بخشی از صنایع آلاینده تشخیص و مصوب شد.

وی در خصوص بحث اعتبارات اردکان ادامه داد: در سال 1399 و پیش از دولت سیزدهم، اعتبارات استانی شهرستان اردکان که عمدتا اسناد خزانه بوده، 14 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده و در سال 1400 که عمده تخصیص آن مربوط به این دولت بوده به 53 میلیارد تومان و در 1401 به 73 میلیارد تومان رسید و در سال گذشته هم با توجه به اینکه هنوز اعتبارات سال مالی 1402 تا پایان شهریور ابلاغ می‌شود تاکنون 71 میلیارد تومان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با بیان اینکه میانگین استان در این زمینه چهاربرابر افزایش داشته ولی اردکان بیش از 5 برابر افزایش داشته گفت: در ارتباط با آلایندگی‌ها، مصدا‌ق‌های فراوانی وجود دارد که دغدغه دولت سیزدهم بر کاهش آلایندگی بوده و یکی از مهمترین مصوبات سفر رئیس جمهور به استان یزد مربوط به همین موضوع بوده است.

دهقانی‌زاده در ارتباط با عوارض آلایندگی‌ شهرستان اردکان عنوان کرد: آلودگی در محور مهریز عقدا به صورت کامل در تمامی شهرستان‌ها و مناطق این محور تاثیرگذار است و بر این اساس کار پیگیری شده و در سال 99 عوارض آلایندگی شهرستان اردکان 200 میلیون تومان بوده که بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: این عوارض در سال 1400 به یک میلیارد و 400 میلیون تومان و در سال 1401 به 65 میلیارد تومان رسیده و در سال گذشته هم به دلیل اختلافی که در خصوص ضریب اتفاق افتاده هنوز عملیاتی نشده ولی در دستور کار است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد خاطرنشان کرد: بحث عوارض ارزش افزوده هم یکی از دغدغه‌های بسیار مهمی بود که در این دولت به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت و از ابتدای فعالیت دولت بخش زیادی از پرونده های صنایع بزرگ به استان منتقل شد

دهقانی‌زاده گفت: در سال 99 عوارض ارزش افزوده اردکان 29 میلیارد تومان بوده و در سال 1400 به 129 میلیارد تومان رسیده و پس از آن در سال 1401 به 200 میلیارد تومان و در یازده ماهه سال گذشته هم به 240 میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه در ارتباط با اینکه پول ارزش افزوده اردکان به شهرداری یزد پرداخت شده گفت: این موضوع قویا تکذیب می‌شود و در صورتی که کوچکترین تخلفی در این زمینه انجام گرفته باشد دیوان محاسبات با آن برخورد جدی می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه در قانون بودجه جداولی داریم که درآمد و بازگشت اعتبارات معادن را مشخص می‌کند گفت: در سال 99 ردیف درآمدی استان 48 هزار تومان و سقف بازگشت هم 2 هزار میلیارد تومان بوده است اما در سال 99 و 1400 هیچ گونه بازگشتی از حقوق دولتی معادن به اردکان تخصیص نیافته بود.

دهقانی زاده تصریح کرد: این در حالی است که در سال 1401 بالای 75 درصد از حقوق دولتی معادن استان به اردکان اختصاص پیدا کرد و مابقی آن به دیگر نقاط استان رفت و در سال 1402 هم به بین 70 تا 80 درصد این منابع به صورت کامل به شهرستان اردکان پرداخت شد.

برگزاری نشست‌های خبری شهرستانی استاندار اطلاع‌رسانی را به مسیر درست سوق می‌دهد

حسین سبزواری، فرماندار اردکان هم در این نشست، اظهار داشت: فضای رسانه امروز فضایی است که می‌تواند به خوبی برنامه‌های دولت را در شهرستان، استان و نقاط مختلف کشور هموار کند و برگزاری چنین نشست‌هایی قابل تقدیر است و چنین برنامه‌هایی سبب می‌شود که مسیر به سمت و سوی درست سوق پیدا کند.

فرماندار اردکان ادامه داد: مجموعه شهرستان اردکان دارای فضای مجازی و کانال‌های خبری و اطلاع‌رسانی فعالی دارد به گونه‌ای که در حال حاضر نزدیک به 65 کانال و صفحه فضای مجازی در راستای اطلاع‌رسانی شهرستان فعال هستند.

اردکان فضای مجازی فعال و پرتنشی دارد

احسان عابدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد هم در این نشست، اظهار داشت: در شهرستان اردکان فضای فعال و پویای در حوزه رسانه داریم و اگر چه که رسانه‌های دارای مجوز این شهرستان کمتر از تعداد انگشتان یک دست هستند، اما کانال‌های خبری در فضاهای مجازی فضای فعال و مطالبه گر و در عین حال پرتنشی را در این شهرستان ایجاد کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، خاطرنشان کرد: سال گذشته نشست‌هایی را در این خصوص در شهرستان اردکان برگزار کردیم و علاوه بر اینکه نکات و دیدگاه‌های فعالان رسانه‌ای شهرستان مطرح شد، دیدگاه‌های استانی هم مطرح شد.

عابدی گفت: سابقه نداشت که چنین نشست‌هایی به تفکیک هر شهرستان و با حضور استاندار و مدیران کل ادارات و معاونان استاندار و دادستان استان برگزار شود و قطعا چنین نشست‌هایی می‌تواند نقش مهمی در بهبود وضعیت اطلاع رسانی استان و شهرستان‌های آن داشته باشد.

تایید نهایی 2 هزار و 800 متقاضی نهضت ملی مسکن در اردکان

احسان خواجه رضایی، مدیرکل راه و شهرسازی یزد هم در این نشست در ارتباط با پروژه‌های نهضت ملی مسکن شهرستان اردکان، اظهار داشت: در شهر اردکان، بالغ بر 8400 متقاضی ثبت نام انجام دادند که 4300 نفر حائز شرایط اولیه بودند و با بررسی شرایط، قریب به دو هزار و 800 متقاضی تایید نهایی شدند و برای دو هزار و 200 پرونده هم افتتاح حساب انجام شده است.

وی افزود: 120 هکتار توسط شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب شد و از تیر و مرداد 1402 عملیات آماده سازی آن شروع شد و تا خرداد ما این مرحله به پایان می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی یزد افزود: نیاز شهر اردکان بیش از این میزان است و در سال 98 که جانمایی لازم انجام شد، برای تقریبا 800 متقاضی انجام گرفت اما الان تقریبا همان سایت 120 هکتاری نیاز داریم.

خواجه رضائی گفت: شورای عالی معماری و شهرسازی پیشنهاد شهرک را مطرح کردند که شش نقطه در اردکان برای آن در کارگروه زیربنایی یزد پیشنهاد شد که یک مورد آن به تایید رسید و توانستیم بعد از چندین ماه پیگیری مصوبه 800 هکتار را از شورای عالی معماری و شهرسازی بگیریم تا در سال‌های آینده هم برای نیازهای آتی مشکلی نداشته باشیم.

آمار شیوع سرطان در اردکان از متوسط استان یزد پایین‌تر است

سیدمهدی هاشمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد هم در این نشست در ارتباط با آمار سرطان استان یزد با بیان اینکه دانشگاه هیچ حقی در تصرف در آمار ندارد گفت: طبق آخرین آمار در کل استان یزد 210 در هر 100 هزار نفر سرطان دارند و این عدد برای شهرستان اردکان 177 نفر در هر 100 هزار نفر است و اردکان نسبت به متوسط استان آمار شیوع کمتری در سرطان دارد.

وی با بیان اینکه میانگین کشوری این آمار در 153 در هر 100 هزار نفر است ادامه داد: در ارتباط با سایر شاخص های بهداشتی هم وضعیت شهرستان اردکان خوب است و 42 درصد مردم در شهرستان اردکان مراقبت بهداشتی در دیابت داشتند که متوسط استان از این میزان کمتر است و در سایر حوزه ها هم عمدتا خدمات بهداشتی بیشتری نسبت به میانگین استان انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد:در زمینه درمان هم خوشبختانه آمارها نشان می دهد که از شهرستان های غیر از یزد، وضعیت درمان اردکان خیلی خوب است که نمود آن اورژانس شهرستان است که هم به لحاظ تعداد تخت، وسعت، تعداد پزشک و موارد دیگر هم بعد از مرکز استان در بالاترین سطح قرار دارد.

هاشمی گفت:اردکان سه درمانگاه شبانه روزی دارد که فعال نیستند و مردم اردکان هم از قدیم عادت داشتند که برای ویزیت سرپایی به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه کنند در صورتی که اورژانس از نامش هم پیداست که برای بیماران اورژانسی است.

وی عنوان کرد: امسال فاز دوم توسعه افتتاح شد که 16 تخت در حالت عادی و 20 تخت در حالت بحران به ظرفیت آن اضافه شده و علاوه بر این، ظرفیت های جدیدی از جمله اتاق هاری، اتاق پزشک جدید و موارد مختلف دیگر به این مجموعه اضافه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد:‌از یکی دو ماه قبل هماهنگ کردیم که درمانگاه های شبانه روزی موظف شدند در ایام عید خدمات رسانی کنند وگرنه مجوز آنها باطل می شود و طبق گزارش هایی که داریم به جز روز نخست نوروز که یک درمانگاه از انجام مصوبه استنکاف کرده، سایر روزها این درمانگاه ها خدمات ارائه کرده اند.

256 واحد در مرحله اقدام ملی بود که مراحل تحویل آن توسط بنیاد مسکن انجام گرفت

علیرضا نادریان‌زاده، مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد هم در این نشست، اظهار داشت: در شهرستان اردکان سه سایت داریم که یک مورد آن سایت 256 واحدی بود که با تمام مشکلات موجود واحدها به متقاضیان به صورت کامل تحویل داده شد.

وی افزود: این واحدها در ابتدای دولت سیزدهم در مرحله پی‌ریزی و زمین بوده ولی در طول دو سال فعالیت این دولت کل واحدها به صورت کامل احداث، تکمیل و تحویل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد با بیان اینکه مشکل وام متقاضیان نهضت ملی مسکن هم به صورت کامل حل شده گفت: سایت بعدی یک سایت 120 هکتاری است که در مرداد 1402 طرح آن تهیه و آماده سازی آن شروع شد که این سایت مشکلات خاص خودش هم به لحاظ زمین شناسی و هم به لحاظ سنگی بودن زمین داریم اما از روز شروع آماده سازی تا الان حتی یک روز هم کار تعطیل نشده است.

نادریان زاده افزود: خوشبختانه الان آماده سازی در مرحله 75 درصد پیشرفت فیزیکی است و تعداد قابل توجهی از واحدها هم الان در حال قرعه کشی برای واگذاری و شروع عملیات اجرایی هستند و تا تیرماه این سایت به صورت کامل زیرسازی و آماده سازی تکمیل می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در ادامه افزود: فاز سوم هم در مرحله 95 درصد پیشرفت فیزیکی است که نهایتا تا اردیبهشت تحویل متقاضیان می شود که عملیات اجرایی آن انجام شود.

آماده تامین سریع آب شرب خرانق با حفر چاه هستیم

جلال علمدار، مدیرعامل آبفا یزد هم در این نشست اظهار داشت: الان 180 لیتر آب در خط لوله برای اردکان از خط انتقال آب به اردکان اختصاص پیدا می‌کند و نهایت توان آن 230 لیتر است اما خط پدافندی پس از اجرا 600 لیتر اختصاص پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: آب خرانق کم است و برای جبران آن سه راه داریم که راحت‌ترین کار حفر چاه است و مجوز آن را هم داریم که اگر این اجازه را بدهند مشکل آب خرانق رفع می شود.

مدیرعامل آبفا یزد ادامه داد: آب منطقه‌ای استان هم مطالعات لازم در ارتباط با این چاه را انجام داده و اعلام شده که تاثیری بر قنات ندارد و در صورتی که اجازه حفر توسط مردم داده شود این موضوع را به سرعت پیگیری می‌کنیم.

علمدار تصریح کرد: بحث آب روستای توت هم از سایت شهید رضایی‌نژاد به میزان سه لیتر در ثانیه گرفته می‌شود اما این سایت هم با کمبود روبرو است و به همین دلیل در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) طراحی شده که 10 لیتر آب به این روستا برسد و پس از اجرای طرح، مشکل توت تا سال 1425 رفع می‌شود.

حفر چاه در خرانق هیچ آسیبی به قنات و آب آن نمی‌زند

جواد محجوبی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد هم در این نشست در ارتباط با انتقال آب به اردکان اظهار داشت: خط فعلی آب رسانی به اردکان حداکثر ظرفیت 220 لیتر بر ثانیه دارد ولی با خط جدید پدافندی این مشکل برطرف می‌شود.

وی در ارتباط با رفع مشکل آب خرانق اردکان گفت: به مردم اطمینان می‌دهیم که با توجه به مطالعات انجام شده، حفر چاه برای تامین آب شرب هیچ تاثیری بر قنات و آب آن در این منطقه نخواهد داشت و مشکل آب شرب را به صورت کامل برطرف می‌کند.

مجوز‌های واگذاری دی 19 به صورت کامل در دولت قبل صادر شد

سیدرضا نورانیان مدیرکل محیط زیست یزد هم در این نشست، اظهار داشت: مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست در مجموعه حدود 11 درصد از کل کشور و در استان یزد هم تقریبا به همین میزان است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می شود که این مناطق حفظ شوند که بخشی از طبیعت را برای نسل آینده به صورت دست نخورده نگاه داریم و رسالت ما در این حوزه و با توجه به توسعه‌ای که در جوامع هست خیلی سخت است.

مدیرکل محیط زیست استان یزد در خصوص دره انجیر با بیان اینکه این منطقه به عنوان پناهگاه حیات وحش از سال 80 ارتقا یافته گفت: از بد حادثه این پناهگاه محل ذخیره منابع معدنی ارزشمندی است و از لحاظ زیست محیطی هم بسیار ارزشمند و محل زندگی حیوانات و گونه‌های بسیار حساس هم است.

نورانیان خاطرنشان کرد: هر گونه واگذاری معدن در مناطق محیط زیست ممنوعیت دارد به غیر از مواردی که در کشور و توسط شورای عالی محیط زیست کشور تصویب می‌شود که مراحل تصویب دی 19 هم در دولت قبل و دهه 90 مجوز خود را دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: منطقه دره انجیر حدود 200 هزار هکتار و مساحت دی 19 چهار هزار هکتار است البته مسلما محدوده اثرگذاری این معدن بیش از این چهار هزار هکتار خواهد بود و با توجه به اینکه در دولت قبل مجوز آن صادر شده و الان در حال کار هستند امکان توقف آن نیست ولی ما تلاش داریم که تبعات آن را تا حد امکان کاهش دهیم.

مدیرکل محیط زیست استان یزد بیان کرد: در خواست‌هایی پس از آن هم برای دره انجیر داشتیم که در سطح استان مطرح شده اما با دفاع محیط زیست و تاکید استاندار یزد مجوز و واگذاری متفرقه پس از آن انجام نگرفته است.

انتهای پیام/781/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر خارجه بلژیک اعلام کرد برای محکوم کردن حملات ایران به اسرائیل سفیر ایران را احضار کرده است.

یک ربع پیش

سازمان لیگ فوتبال ایران دستور العمل جدیدی را به تمامی باشگاه‌های فوتبال در خصوص انتشار بیانیه و مصاحبه‌های غیرفنی ابلاغ کرد.

1 ساعت پیش

خاندوزی: در بخش اول لایحه بودجه سال ١۴٠٣ موضوع کاهش ۵ درصدی مالیات بر تولید وجود نداشت اما پس از نامگذاری سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم و همچنین دستور رییس جمهوری قرار بر این شد مالیات بر تولید کاهش پیدا کند.

نیم ساعت پیش

به نوشته وال استریت ژورنال ایالات متحده با تحریم‌ها، اجرای پروژه LNG-۲ روسیه در قطب شمال را مختل کرده است.

یک ربع پیش

در این ویدئو شما با طرز تهیه مینی چیزکیک لیمویی مجلسی آشنا خواهید شد.

نیم ساعت پیش

هلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از تعطیلی ۲ روزه سفارت خود در تهران به دلایل ایمنی، سفارت خود را بار دیگر بازگشایی می‌کند.

نیم ساعت پیش

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه در جریان دیدار با محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق اعلام کرد: واشنگتن متعهد به حفاظت از منافع ایالات متحده و شرکایش در منطقه از جمله عراق است. آمریکا متعهد به حمایت از امنیت اسرائیل است.

نیم ساعت پیش

اسرائیل در ادامه نقض حریم هوایی لبنان، به جنوب این کشور حمله کرده است. تاکنون گزارشی از میزان تلفات و خسارت احتمالی این حمله مجرمانه منتشر نشده است. منبع: مهر

نیم ساعت پیش

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پیامی به نحوه معرفی این استان در سریال "نون خ" واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...