اکونا پرس |
۱ هفته پیش

لزوم اجرای طرح های عملیاتی کوتاه مدت بلند مدت کاهش مصرف پلاستیک در شهرداری تهران

لزوم اجرای طرح های عملیاتی کوتاه مدت و بلند مدت کاهش مصرف پلاستیک در شهرداری تهران

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در راستای اجرای مصوبه الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه ها ،ظروف پلاستیکی و محصولات یکبار مصرف در نخستین نشست هم اندیشی شرکتهای دانش بنیان بر ضرورت اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در جهت کاهش مصرف پلاستیک، با همکاری فروشگاههای زنجیره ای ( شهروند، میادین میوه و تره بار ) تاکید کرد.

 لزوم اجرای طرح های عملیاتی کوتاه مدت و بلند مدت کاهش مصرف پلاستیک در شهرداری تهران
به گزارشاکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومى اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران؛ "حلیا سادات حسینى" در نخستین نشست هم اندیشی کمیته کاهش مصرف پلاستیک با شرکتهای دانش بنیان گفت: به منظور ریل گذارى موثر در مسیر کاهش مصرف پلاستیک و با همفکری شرکتهای دانش بنیان در حوزه دانشگاهی و هم شرکتهای مطالعاتی و هم انجمن پلیمر ، موضوع راه اندازى کارخانه تولید کیسه های پلاستیکی دوست دارمحیط زیست در دستور کار مطالعاتى قرار گرفته است. وی در ادامه با تاکید بر اینکه امکان حذفظروف پلاستیکیدر یک دوره کوتاه مدت وجود نخواهد داشت گفت: معتقدیم با اجرای آموزش چهره به چهره وبرنامه های فرهنگیمختلف، کوتاه ترین و صحیح ترین مسیر را در خصوص کاهش و یا حذفپلاستیکداشته باشیم . حسینی در ادامه با اشاره به احصاء چالش هاى طرح هاى اجرا شده کاهش مصرف پلاستیک در میادین میوه و تره بار و فروشگاه هاىشهرونداظهار داشت با توجه اینکهشهرداری تهرانبه عنوان مهمترین الگوی شهری، ملزم به اجرای این مصوبه است در تلاش هستیم که طرح هاى اجرا شده نتیجه ى کاربردى برای مردمشهر تهرانداشته باشد و به الگویی برای سایر کلان شهرهای کشور بدل شود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از اجرای برنامه عملیاتی کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی در میادین میوه و…

سومین جلسه کمیته مصوبه «الزام شهرداری تهران به تغییر الگو و کاهش مصرف کیسه‌ها، ظروف و محصولات یکبار مصرف پلاستیکی و…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در حالی که ناتو از افزایش نیروهای خود در کوزوو با توجه به تشدید تنش های این کشور با صربستان خبر داده، اما دولت آلمان همسو با متحدان غربی خود از صربستان درخواست کرده که نیروهای خود در مرزها را کاهش دهد.

4 دقیقه پیش

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: سهم مشارکت مردم استان اردبیل در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در کربلا سه هزار 200 مترمربع است.

6 دقیقه پیش

علی بهادری جهرمی به ادعای یک نماینده مجلس درخصوص نظر رییس جمهور مسئله شفافیت واکنش نشان داد.

4 دقیقه پیش

 پلیس سوئد دو نفر را که سعی داشتند جلوی سوزاندن قرآن را بگیرند، بازداشت کرد.

6 دقیقه پیش

انتخابات پارلمانی اسلواکی که امروز در این کشور آغاز شده است از آنجایی که می‌تواند منجر به رویگردانی این کشور از اوکراین و چرخش به سمت روسیه شود بسبار برای غرب و اروپا اهمیت دارد.

4 دقیقه پیش

شاگردان کارلو آنچلوتی در نبرد با شگفتی‌ساز هفته‌های نخست این فصل لالیگا، صدر جدول را از چنگ بارسلونا درآوردند.

5 دقیقه پیش

یکی از رهبران برجسته حماس اعلام کرد، با وجود تمام توطئه‌های صورت گرفته ملت فلسطین همچنان در راه مقاومت قدم بر می‌دارد.

6 دقیقه پیش

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنان در وحشت وقوع عملیات ضد صهیونیستی به سر می‌برند و این وحشت بنیامین نتانیاهو را بر آن داشته است تا فردا یک شنبه جلسه‌ای را برای بررسی اوضاع امنیتی این رژیم برگزار کند.

4 دقیقه پیش

قهرمان فصل گذشته بوندس‌لیگا برای دومین بار متوالی در فصل جدید فوتبال آلمان، نتوانست بر لایپزیگ غلبه کند.

4 دقیقه پیش

بیشتر...