مشکلی سر راه برگزاری مجامع نیست سنا

میثم فدایی

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار: مشکلات مختلفی سر راه برگزاری مجامع آنلاین شرکت های سرمایه گذاری استانی وجود داشت که هم اکنون برطرف شده و جای نگرانی نیست.

میثم  فدایی واحد در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به برگزاری مجامع چهار استان در روز جاری بیان کرد: شرکت سپره گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه سامانه دیما را راه اندازی کرد که با کمک این سامانه، قابلیت رای گیری به صورت الکترونیکی فراهم شده است.

وی ادامه داد: موضوع دوم، تایید صلاحیت حرفه ای مدیران بود که در یک ماه گذشته این موضوع بررسی و مقرر شد بر اساس دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه ای مدیران مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار انجام شود، بنابراین در این زمینه دیگر مشکلی وجود ندارد.
فدایی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چرا سهامداران سهام عدالت از برگزاری مجامع بی خبر هستند؟ گفت: مجمع عمومی عادی شرکت ها چهار ماه پس از پایان سال مالی شرکت ها برگزار می شود. اما مجامع شرکت های سرمایه گذاری در موعد مقرر برگزار نشد، از همین رو شرکت ها باید مجمع عمومی به طور فوق العاده برگزار کنند که در دو نوبت برگزار می شود. در نوبت اول باید 50+1 نفر از افرادی که حق رای دارند، حضور داشته باشند. البته ممکن است در برخی از استان ها، مجمع به حدنصاب لازم نرسد. اما در نوبت دوم که با یک فاصله زمانی از نوبت اول تشکیل می شود با هر تعداد سهامدار، مجمع رسمیت پیدا می کند.
 

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: توصیه اکید به سهامداران سهام عدالت، شرکت در مجامع است، زیرا در مجامع شرکت های استانی هیچ سهامدار عمده ای وجود ندارد و سهم همه سهامداران در تعیین هیات مدیره این شرکت ها موثر است.
 

فدایی واحد در خصوص نامه نگاری هایی مبنی بر به تعویق انداختن مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی گفت: سازمان بازرسی کل کشور چنین نامه ای را ابلاغ کرده بود و جوابیه ای در این زمینه دریافت کردیم. بندهای متعددی در این نامه وجود داشته و مهمترین بند این نامه موضوع برگزاری مجامع به صورت الکترونیکی است. در بند چ قانون 68 برنامه توسعه ششم این اجازه به سازمان بورس داده شده که شرکت هایی که تحت نظارت سازمان هستند و به عنوان ناشر یا نهاد مالی در سازمان ثبت می شوند، مجامع خود را به صورت الکترونیکی برگزار کنند. سایر موارد عنوان شده هم بررسی و پاسخگویی لازم شد.
 

وی در خصوص ایرادات برگزاری مجامع بیان کرد: موضوع گستره کاندیداها و داوطلبان یکی از چالش های مجامع بود که طی یکماه گذشته موضوع تایید صلاحیت حرفه ای مدیران با بالاترین کیفیت برگزار شد و با سوالات پیچیده در حوزه شرکت داری، حقوقی و مالی، صلاحیت عمومی و تخصصی متقاضیان بررسی شد. از همین رو، در مجامعی که به حدنصاب برسد این داوطلبان به مردم معرفی می شوند و سهام داران می توانند به گزینه خود رای دهند.


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خودروسازی دیارخودرو حدود 18 سال انواع خودروها ر

3 دقیقه پیش

طرح فروش نقدی و اعتباری پیکاپ آمیکو دوکابین ویژه عید سعید فطر از سوی نمایندگی های این شرکت آغاز شد.

5 دقیقه پیش

علی اکبر جعفری، معاون محرومیت زدایی و مردم‌یاری قرارگاه قدس جنوب‌ شرق سپاه گفت: در راستای رزمایش کمک مومنانه و در ماه ضیافت الهی به منظور تکریم خانواده‌های نیازمند، یکصد هزار پرس غذای گرم توزیع شد.

13 دقیقه پیش

کریمی، مشاور و دستیار اجرایی وزیر آموزش و پرورش در حوزه سنجش و ارزشیابی گفت:▫️به جز پایه‌های نهم و دوازدهم، سایر مقاطع تحصیلی آزمون غیرحضوری دارند و با نظارت معلم روند ارزشیابی انجام خواهد شد.

یک ربع پیش

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها جز زبان زور چیزی نمی‌فهمند،‌ خطارنشان کردند: فلسطینی‌ها باید با افزایش قدرت و مقاومت خود، جنایتکاران را به تسلیم شدن و توقف اقدامات وحشیگرانه خود مجبور کنند.

یک ربع پیش

مسعود فیروکوهی گفت: در خرید شیرینی و آجیل عید فطر لازم است به نکاتی توجه شود تا از عوارض خوردن از آن درامان بمانید.

یک ربع پیش

تهران- سخنگوی ستاد انتخابات کشور از مراجعه ۸۱ داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور در سومین روز ثبت نام خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۱ نفر داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شده اند.

یک ربع پیش

زنبورها نتایج فوق‌العاده خود در جام حذفی آلمان را با قهرمانی این مسابقات تکمیل کردند.

نیم ساعت پیش

در نهصد و نود و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش کلیات مصوبه «آیین‌نامه گواهینامه صلاحیت معلمی» به تصویب رسید

نیم ساعت پیش

شبکه ۱۲ رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد که مقاومت فلسطین توانسته این رژیم را در محاصره هوایی قرار دهد.

نیم ساعت پیش

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در نشست خبر پیش از بازی برابر پرسپولیس گفت که تیمش در بازی فردا به کورس قهرمانی بازمی‌گردد.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: یحیی گل‌محمدی با همه توانایی‌هایی که دارد در دربی محتاط عمل می‌کند بهتر است این مرتبه سنت‌شکنی کند و احتیار را کنار بگذارد.

نیم ساعت پیش

ارتش رژیم صهیونیستی دقایق اولیه بامداد امروز به وقت تهران بار دیگر مناطقی از نوار غزه را هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی خود قرار داد که بلافاصله با حملات موشکی و راکتی گروه‌های مقاومت مواجه شد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی سازمان غذا و دارو، گفت: تاکنون بیش از ۳ میلیون و ۱۹۵ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

نیم ساعت پیش

سهراب مرادی در مسابقات گزینشی کلمبیا نیز نتوانست به رکورد مجموع 388 کیلوگرم برسد و به دلیل مصدومیت از حضور در حرکت دوضرب انصراف داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...