صعود پله ای ایران در رتبه بندی سازمان جهانی استاندارد all tv logo

صعود ۵ پله‌ای ایران در رتبه بندی سازمان جهانی استاندارد
اقتصادیاقتصاد و انرژی

اسلام پناه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان استاندارد گفت: جمهوری اسلامی ایران در رتبه ۲۲ کشور‌های عضو سازمان جهانی استاندارد قرار دارد که رتبه بسیار خوبی است و در دو سال گذشته ۵ پله صعود کرده ایم.

او افزود: استاندارد‌های ما در تطابق با تنظیم گری با استاندارد‌های بین‌المللی نیز هست، اما بعضی از کشور‌ها استاندارد‌های ملی خودشان را نیز اعمال می‌کنند و ما برای پذیرش استاندارد‌های ملی هدفگذاری پذیرش متقابل را با کشور‌های هدف داشتیم.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: پذیرش متقابل بیش از ۶۰ کشور اخذ شده است و استاندارد‌های کشور با استاندارد‌های کشور مقصد منطبق شد. ۱۶ تا ۱۹ درصد صادرات ما به کشور‌های جهان اسلام است و صادرات غیر نفتی ما رشد پیدا کرده است که ناشی از همین بستر‌ها و تطابق استاندارد‌ها است.

اسلام پناه ادامه داد: ۸۰ درصد تجارت صادراتی ما نیاز به ارزیابی‌های بین المللی و ارزیابی انطباق دارد که در همین بستر‌ها شکل میگیرد و سیاست دولت این است که روی این موضوع متمرکز باشیم.

او در حاشیه رویداد صدور گواهینامه بین المللی ارزیابی انطباق در بخش تجهیزات ضد انفجار گفت: این اتفاق برای اولین بار در کشور انجام شده که با همت بخش خصوصی شکل گرفته است و این مصداق توانایی و اعتماد به بخش خصوصی در کشور است.

او ادامه داد: ورود به بازار‌های جهانی ممکن نیست مگر اینکه انطباق استاندارد‌ها را برقرار کنیم و شرکت‌ها باید به بازار‌های فراتر از بازار داخل فکر کنند.

او در ادامه با اشاره به رشد تولید گفت: رشد تولید تنها در مرز کشور نیست و رشد تولید، در واقع تولیدی است که امکان عرضه در بازار‌های بین المللی را داشته باشد. تهییج مصرف کننده و تحریک تقاضا راهبرد اصلی نیست. راهبرد اصلی کیفی سازی برای ورود به بازار بین المللی است.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیاقتصاد و انرژی#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سریال‌های «نون‌خ ۵»، «رستگاری»، «هفت سر اژدها»، «زیرخاکی۴» به عنوان گزینه‌های پخش در ماه رمضان و عید نوروز ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده‌اند.

یک ربع پیش

کلاس مربیگری درجه B فوتبال آسیا به میزبانی شهرستان چالوس کار خود را آغاز کرد.

یک ربع پیش

قندهای آزاد مانند گلوکز، فروکتوز و ساکارز اضافه شده به مواد غذایی و نوشیدنی‌ها جزو عوامل اصلی پوسیدگی دندان محسوب می‌شوند.

یک ربع پیش

رییس اداره امور عشایر استان قزوین گفت: ۵۰۰ خانوار عشایر استان در نیمه دوم امسال از خدمات رایگان پزشکی و بهداشتی برخوردار شدند.

14 دقیقه پیش

قیمت بیت‌کوین به بالاترین میزان خود یعنی بیش از ۶۸ هزار و ۷۹۰ دلار رسید و از رکورد قبلی ثبت شده در ماه نوامبر ۲۰۲۱ فراتر رفت.

یک ربع پیش

رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: ۳۴ تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی، امسال با انجام ۹۱۵ مورد بازدید از خودروهای حمل فرآورده‌های دامی در این شهرستان ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

14 دقیقه پیش

وزیر فرهنگ گفت: چند مطالبه روی زمین مانده در حوزه قرآنی داریم و یکی از مطالبات تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم است که توسط رهبر انقلاب تاکید شده است.

یک ربع پیش

دانیال شه‌بخش و میثم قشلاقی کار خود در رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان و گزینشی المپیک پاریس را با پیروزی آغاز کردند.

یک ربع پیش

تحلیلگر معروف جهان عرب با بررسی تحولات اخیر غزه، به دلایل تلاش بایدن و تل آویو برای دستیابی به این توافق قبل از فرا رسیدن ماه رمضان پرداخت.

یک ربع پیش

بیشتر...