خبرداغ |
۱ هفته پیش

مجلس نهم در قبال اشکالات حقوقی برجام سکوت یا همراهی کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: برجام دارای اشکالات حقوقی مختلف به ویژه در حوزه تضمین‌ها داشت و مجلس نهم در مقابل این پدیده یا سکوت کرد یا همراهی.

مجلس نهم در قبال اشکالات حقوقی برجام سکوت یا همراهی کردبه گزارشخبرداغبه نقل از  فارس، محمود عباس زاده مشکینی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه 25 اردیبهشت مجلس طی نطق میان دستور خود اظهار داشت: در تاریخ هر ملتی اتفاقاتی می افتد که آثار و تبعات آن در طولانی مدت می ماند؛ در تاریخ مجلس شورای اسلامی بعد از انقلاب اسلامی دو اتفاق افتاده است که آثار آن در تاریخ کشور مانده است.

وی ادامه داد: اولین اتفاق در مجلس اول و در بیانیه الجزایر اتفاق افتاد که در زمان دولت موسوی انجام گرفت و مجلس در مقابل این پدیده سکوت یا همراهی کرد و به استناد این پدیده ده ها سال اموال ملت ایران در دادگاه لاهه به نفع آمریکایی ها و اروپایی ها مصادره می شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس در تشریح دومین پدیده در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاق مهم دیگر، برجام بود که با اشکالات حقوقی مختلف به ویژه در حوزه تضمین ها اتفاق افتاد و مجلس نهم در مقابل این پدیده یا سکوت کرد یا همراهی.

عباس زاده تصریح کرد: گویا سومین اتفاق در مجلس انقلابی در حال رقم خوردن است؛ الان در مذاکرات وین باید مشخص کنیم که استراتژی کشور در مورد برجام چیست؛ یا تحریم ها باید لغو، یا تثبیت و یا اصلاح شود.

وی افزود: مجلس نباید از تحولات مهم کشور عقب بماند؛ مجلس باید امروز روند قانون گذاری و کار پارلمانی در خصوص این موضوع را ادامه دهد؛ در واقع مجلس باید کار خوبی را که در آذر 1399 با تصویب قانون راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملی تصویب شد، ادامه دهد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس بیان داشت: امروز مجلس باید نظارت و پیگیری کند و با مواضع فعال تعیین تکلیف کند؛ اتفاقی که در دولت روحانی افتاد و آمریکا یک طرفه از برجام خارج شد، بهترین فرصت برای خارج شدن ایران از برجام بود.

عباس زاده عنوان کرد: امروز مجلس باید با کار فعال و کنش فعالانه و در ادامه فرایند عزتمندانه کشور قدم بردارد و این گفتگوها برای تعیین تکلیف برجام را به اصلاح برجام تبدیل کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر این مجلس این کار را نکند، فعالیت و کارکرد و عملکرد مجلس در ردیف مجالس یکم و نهم قرار خواهد گرفت  و این شایسته مجلس انقلابی نیست.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر یکی از فرازهای پرافتخار ملت ایران است که چگونه ایران ۳۵ میلیون نفری سال ۶۱ برای آزادسازی سرزمینی به وسعت ۲۳ کیلومترمربع با خدا معامله کرد.

1 ساعت پیش

بازار مرغ در روز‌های اخیر با اخبار و شایعات زیادی روبرو است؛ فعالان بازار و حداقل یک مقام صنفی تایید می‌کنند که فروش مرغ کاهش پیدا کرده و قیمت‌ها تحت تاثیر همین اتفاق پایین آمده است.

1 ساعت پیش

از ۶۰ رای موجود ۴۱ نفر به برگزاری انتخابات در ۶ شهریور ماه سال جاری رای دادند.

1 ساعت پیش

سازمان بهداشت جهانی خبر از تاثیر دارو و واکسن های آبله روی گونه آبله میمونی داده است.

1 ساعت پیش

وحید خانلری و حبیب‌اله اژدهاکش به ترتیب معاونان مدیرعامل بانک رفاه کارگران در امور اعتباری و حقوقی و فناوری اطلاعات، در نشست‌های جداگانه تلفنی که به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، به سوالات و مباحث مطرح شده از جانب مشتریان بانک در حوزه اعتباری و حقوقی و فناوری اطلاعات، پاسخ دادند.

1 ساعت پیش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان از سقوط یک فروند جنگنده f7 در اطراف انارک از توابع شهرستان نایین در ساعت ٨:٣٠ دقیقه امروز خبر داد.

1 ساعت پیش

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمادگی این وزارتخانه را برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی با کشور «ساحل عاج» اعلام کرد.

1 ساعت پیش

طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ای از سوی دولت بهانه‌ای شد که برخی رسانه‌ها طرح الحاق ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به قانون فهرست نهاد‌های عمومی غیردولتی را زیر سوال ببرند.

1 ساعت پیش

بیشتر...