شما نیوز |
1 ماه پیش

اعلام نتایج اولیه آرای انتخابات خبرگان در آذبایجان شرقی چه کسانی به مجلس خبرگان راه یافتند twitter cd3333 twitter cd3333 linkedin 161 rss

اعلام نتایج اولیه آرای انتخابات خبرگان در آذبایجان شرقی | چه کسانی به مجلس خبرگان راه یافتند؟
آنچه دیگران می خوانند:
  • (ویدئو) مادر مهدی طارمی پای صندوق رأی دست به افشاگری زد

  • عکس خانواده مجید بنی فاطمه داور حسینه معلی | کسی باورش نمی شد این دختر توپلی دختر مجید بنی فاطمه باشه

  • بازیکن جدید در راه پرسپولیس غوغا کرد

  • لحظه به لحظه با نتایج انتخابات مجلس و مجلس خبرگان | قالی باف در راس قرار گرفت

به گزارششمانیوز:براساس اخبار منتشر شده نتایج اولیه آراانتخابات خبرگاندر آذبایجان شرقی اعلام شد.انتخابات خبرگانو مجلس شورای اسلامی روز گذشته 11 اسفند برگذار شد.این انتخابات خبرگان برای انتخاب اعضای مجلس خبرگان رهبری انجام می‌شود که وظایف مهمی از جمله تعیین، عزل و نظارت بر رهبر جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارند.شرایط نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان تعیین می‌شود. در خبر زیر به جزییاتنتایج اولیه آرایانتخابات خبرگاندر آذبایجان شرقی می پردازیم.

انتخابات خبرگان

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان را اعلام کرد.

تراب محمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس شمارش آرای خبرگان رهبری تا این لحظه، آیت الله محمدعلی آل هاشم با مجموع ۸۳۴ هزار و ۱۰۸ رای رتبه اول را کسب کرده است و علی ملکوتی با ۲۵۲ هزار و ۹۲۷ رای در رده دوم قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: محمدتقی پورمحمدی با مجموع آرای ۲۰۹ هزار و ۵۶۹ رای در رده سوم، جواد حاجی زاده کلجاهی با ۱۹۵ هزار و ۱۳۵ رای در رده چهارم و باقر سیدی بنابی با ۱۳۸ هزار و ۴۸۳ رای در جایگاه پنجم قرار دارند.

محمدی ادامه داد: بر همین اساس محمد واعظ موسوی با ۱۰۹ هزار و ۲۱۹ رای در رده ششم انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری قرار گرفته است.

آذربایجان شرقی تعداد پنج کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد.

ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یازده اسفند ماه برگزار شد.

منبع : ایرنا#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وبسایت اسرائیلی در مطلبی به پاسخ پهپادی و موشکی بامداد امروز ایران پرداخت و نوشت که سیاست مهار ایران دیگر از بین رفته است.

نیم ساعت پیش

گروه‌های فلسطینی با اشاره به حملات ارتش رژیم صهیونیستی به آوارگان فلسطینی در حال بازگشت به شمال غزه، اعلام کردند اسرائیل همچنان به جنایت نسل‌کشی علیه مردم غزه ادامه می‌دهد و تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس را مختل می‌کند.

1 ساعت پیش

روزنامه اسرائیلی روز یکشنه نوشت، زرادخانه اتمی دیمونا در اسرائیل، هداف آسانی برای حمله سنگین ایران خواهد بود.

نیم ساعت پیش

سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس محترم شورای شهر تهران درباره تأخیر قرارداد تأمین 791 دستگاه واگن متروی تهران، مواردی را در زمینه تحول ریلیِ دولت سیزدهم با محوریت وزارت کشور اعلام کرد.

1 ساعت پیش

وزارت خارجه روسیه حملات تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی را برابر با منشور سازمان ملل مشروع ارزیابی کرد.

1 ساعت پیش

مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از پاسخ تلافی‌جویانه ایران تایید کرد آمریکا خواستار طولانی شدن تنش در منطقه و جنگ با ایران نیست.

1 ساعت پیش

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با انتشار نقشه‌ای، اهدافی را که ایران در حمله تلافی‌جویانه به رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار داده است، منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعطیلی تمامی فعالیت‌های آموزشی و ممنوعیت تجمع در سرزمین‌های اشغالی تا روز دوشنبه تمدید شده است.

نیم ساعت پیش

فرمانده مرزبانی انتظامی از کشف حدود ۵.۵ تن انواع موادمخدر و جلوگیری از خروج ۲ میلیون قلم دارو از مرزها در ایام نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

1 ساعت پیش

بیشتر...