خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

چالش جدید احزاب زلنسکی فرمان جدید امضا کرد خبرآنلاین

چالش جدید احزاب؛ زلنسکی فرمان جدید امضا کرد

ایسنا نوشت: رئیس جمهور اوکراین قانونی را امضا کرد که مکانیسمی را برای غیرقانونی کردن برخی احزاب ایجاد می‌کند؛ قانونی که احزاب سیاسی را که گمان می‌رود در فعالیت‌های "ضد اوکراینی" مشارکت دارند، هدف می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، فهرست اعمال نادرستی که می‌تواند به عنوان بهانه‌ای برای ممنوع کردن یک حزب سیاسی استفاده شود، حاکی از آن است که به چالش کشیدن موضع رسمی مقامات اوکراینی در مبارزه کنونی با مسکو می‌تواند منجر به ممنوعیت شود.

این قانون به طور ویژه انکار "حمله به اوکراین" و خطاب کردن آن به عنوان درگیری داخلی یا جنگ داخلی را ممنوع می‌کند. هرگونه اظهارنظر مثبت درباره افرادی که گمان می‌رود مسئولین و مرتکبان این حمله به اوکراین هستند از جمله اشاره به نیروهای مناطق جدایی‌طلب دونتسک و لوهانسک به عنوان "شورشیان" نیز غیرقانونی است.

این قانون جدید همچنین یک روش ساده برای ممنوعیت یک حزب سیاسی را مشخص می‌کند. ممنوع کردن یک حزب مستلزم حکم دادگاه است به طوری که همه پرونده‌های مرتبط از جمله پرونده‌های در انتظار رسیدگی مادامی که اوکراین تحت حکومت نظامی است به شهر "لویو" واقع در غرب این کشور منتقل می‌شوند.

شورای امنیت ملی اوکراین در مارس سال جاری میلادی چندین حزب سیاسی را که گمان می‌رفت "حامی روسیه" بودند، به حالت تعلیق درآورد. این لیست شامل احزاب کوچک جناح چپ و همچنین "پلتفورم اپوزیسیون- برای زندگی"، دومین حزب بزرگ اوکراین به رهبری ویکتور مدودچوک، تاجر متهم به داشتن روابط با روسیه است. مدودچوک که پیش‌تر تحت حبس خانگی قرار گرفته بود، در آوریل سال گذشته نهایتا سر از بازداشتگاه سرویس امنیتی این کشور درآورد.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ترور شهید صیاد خدایی را نشانه زبونی و خواری مدعیان دروغین حقوق بشر در جهت سرپوش گذاشتن به شکست‌های مفتضحانه برابر جبهه مقاومت دانست.

5 ساعت پیش

ایران آنلاین-استاندار تهران: وضعیت جمعیت جوانی استان تهران نگران کننده است : :

5 ساعت پیش

فرمانده مرکز آموزش شهدای مهندسی بروجرد گفت: آزاد سازی و فتح خرمشهر تجلی قدرت خداوند و روز ایثار و مقاومت ایران اسلامی است.

5 ساعت پیش

«فیث بیرول» مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی گفت: بحران امنیت انرژی از زمان حمله روسیه به اوکراین نباید به وابستگی بیشتر به سوخت های فسیلی منجر شود.

5 ساعت پیش

ایران و عمان در جریان سفر یک روزه آیت‌الله رئیسی به مسقط، ۱۲ سند همکاری در حوزه‌های سیاسی، حمل و نقل ، همکاری های دیپلماتیک، اقتصادی و گردشگری امضا کردند.

5 ساعت پیش

بوتاکس یا سم بوتالینیوم در حقیقت نوعی سم محصول باکتری کلستریدیوم بوتولونیوم است که با هدف فلج موقت عضلات به کار می‌رود.

5 ساعت پیش

ارزش سهام عدالت، ۱٫۴درصد کاهش یافت.

5 ساعت پیش

آبادان - اورژانس آبادان اسامی مصدومان و جان باختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل را منتشر کرد.

5 ساعت پیش

مقلامات انگلیس در بحبوحه نگرانی جهانی از شیوع آبله میمون معتقدند که این یک بیماری نادر است و شیوع آن مشابه همه‌گیری کرونا نخواهد بود.

5 ساعت پیش

بیشتر...