خبرگزاری ایسنا |
5 روز پیش

رشد ۲۷ درصدی اعتبارات کردستان در بودجه ۱٤۰۱ ایسنا

رشد ۲۷ درصدی اعتبارات کردستان در بودجه ۱٤۰۱

ایسنا/کردستانرییس سازمان مدیریت و برنامەریزی کردستان از رشد ۲۷ درصدی اعتبارات استان در بودجە سال ۱٤۰۱ خبر داد.

ارسلان ازهاری امروز (۲تیر) در سومین جلسە شورای مدیریت و برنامەریزی استان کردستان اظهار کرد: در مجموع سهم استان کردستان از بودجە ۱٤۰۱، قریب بە ۲٦ هزار میلیارد ریال است.

وی عنوان کرد: لازم بە ذکر است کە از مجموع اعتبارات اختصاص دادە شدە بە استان، ۱۰ درصد آن بە شرکت‌های دانش‌بنیان و ٨ درصد آن نیز برای طرح‌های هادی و ٥ درصد بە کشاورزی اختصاص می‌یابد.

ازهاری بیان کرد: ارائە و تعریف پروژەهای جدید نیازمند توجیە اقتصادی است و دستگاەهای اجرایی بدون ارائە منابع مالی و داشتن مجوز مجاز بە شروع اجرای پروژەهای جدید نیستند.

وی تصریح کرد: سهم اعتبارات استان نسبت بە سال گذشتە ۲۷ درصد افزایش یافتە و در حال حاضر استان کردستان در رتبە ۱٥ کشوری قرار دارد.

ازهاری در خصوص اعتبارات اختصاص دادە شدە بە حوزەهای مختلف در استان افزود: در سال جاری ۱٨ هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی، یک هزار و ٤۰۰ میلیارد ریال اعتبارات هزینەای و ۲۷۰ میلیارد ریال بە دستگاەهای مختلف اختصاص دادە شدە است.

وی بە پرداخت حقوق دولتی معادن استان اشارە کرد و گفت: تلاش ما بر این است کە سهم بیشتری از حقوق دولتی معادن بە استان بازگردد.

بختیار خلیقی سرپرست صمت استان کردستان نیز در ادامە در خصوص پرداخت حقوق دولتی توسط معادن استان گفت: در ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی توسط معادن وصول شدە است.

وی عنوان کرد: از سال ۹۲ تاکنون بالغ بر یک هزار و ٦۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن استان وصول شدە است این در حالی است کە تنها ۲۲میلیارد تومان آن بە استان برگشتە است کە لازم است این مهم بە صورت جد بررسی شود.

خلیقی خاطرنشان کرد:  در کل در سال گذشتە ۹۰۰ میلیارد تومان با کسر ۱۰ درصد بە سازمان صنعت و معدن استان تخصیص دادە شدە کە ٨۳٥ میلیارد تومان آن وصول شدە است.

وی ادامە داد: در سفر ریاست جمهوری بە استان کردستان باید این مهم پیگیری شود تا اعتباراتی کە حق استان کردستان است بە استان بازگردد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به جهت جلوگیری از قاچاق و فروش آرد، طرح نصب دستگاه کارتخوان و فروش هوشمند نان در انواع نانوایی‌های کشور در ۲۶ استان اجرایی شده است.

4 ساعت پیش

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 10هزار واحدی روبرو شد.

3 ساعت پیش

جایزه بین‌المللی پژوهشگر جوان به دکتر روح الله فتحی از پژوهشگران پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی اختصاص یافت؛ این جایزه به‌صورت سالانه توسط انجمن جهانی کرایوبیولوژی به پژوهشگران زیر 45 سال فعال در حوزه زیست انجماد یا کرایوبیولوژی تعلق می‌گیرد.

4 ساعت پیش

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در شهر مدینه تاکنون 4800 ویزیت، 1900 مورد تزریق و 200 فقره سرم‌تراپی توسط تیم‌های اعزامی پزشکی صورت گرفته و دیروز 4 نفر از حجاج کشورمان برای درمان تکمیلی به بیمارستان اعزام شدند.

3 ساعت پیش

رئیس جریان الصدر عراق با انتقاد از اقدام رئیس جمهور این کشور در عدم امضای قانون جرم‌انگاری سازش با رژیم اسرائیل، آن را مایه شرم‌ساری عراقی‌ها دانست.

3 ساعت پیش

باشگاه منچستریونایتد سرانجام بر سر به خدمت گرفتن هافبک هلندی بارسلونا با این باشگاه به توافق رسید.

3 ساعت پیش

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: آنچه که در شرایط فعلی مشخص است اجرای کامل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است.

4 ساعت پیش

مدافع فصل گذشته تیم فوتبال استقلال از مدیران این باشگاه برای تمدید قرارداد مهلت خواسته است.

3 ساعت پیش

جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.

4 ساعت پیش

بیشتر...