خبرآنلاین |
6 روز پیش

رخداد بی سابقه در تریبون رسمی نمازجمعه وزیر در آستانه استیضاح ، سخنرانی پیش از خطبه را تبلیغاتی کرد خبرآنلاین

رخداد بی سابقه در تریبون رسمی نمازجمعه /  وزیر در آستانه استیضاح ، سخنرانی پیش از خطبه را تبلیغاتی کرد

فاطمی امین در آستانه استیضاح، به عنوان سخنران پیش از خطبه ، نماز جمعه تهران از عملکرد خود دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، وزیر صمت در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران گفت: در حوزه معدن، امسال ۵۰۰ میلیون تن مواد معدنی برداشت شده است ولی تنها ۴.۵ میلیون تن مواد خام صادر شده است. ۹۹ درصد استخراج از معادن کشور در داخل کشور فرآوری شد و البته به جرات می گوییم صادرات مواد خام معدنی کاهش زیادی داشته است.

فاطمی امین توضیح داد: رشد تولید در برداشتهای مس، سنگ آهن و سرب هم داشته ایم. موضوع بعدی سرمایه گذاری است. اگر به دنبال اشتغال و رشد اقتصادی هستیم، علاوه بر اینکه باید از ظرفیتهای بومی استفاده کنیم، باید به سرمایه گذاری توجه شود. متاسفانه در سالهای اخیر به سرمایه گذاری توجه ویژه ای نشده است و نرخ استهلاک سرمایه گذاری هم جبران نشده است.

وی گفت: سال گذشته ۴۲ پروژه بزرگ معدنی به مبلغ ۱۷ میلیارد دلار آغاز شد که این نویدبخش تولید و اشتغال در سالهای آینده است. حدود ۵۰ پروژه بزرگ با ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ۱۲ هزار نفر اشتغال فعال می شود.

وزیر صمت افزود: متاسفانه توزیع جغرافیایی مناسبی در سرمایه گذاری نداریم. در برخی جاها بیش از حد فعالیت ها مستقر شده و خیلی جاها شاهد مهاجرت و بیکاری هستیم.

رخداد بی سابقه در تریبون رسمی نمازجمعه /  وزیر در آستانه استیضاح ، سخنرانی پیش از خطبه را تبلیغاتی کرد

بیشتر بخوانید:

  • نماینده مجلس : استیضاح فاطمی‌امین به کمیسیون صنایع ارجاع شده / جلسه با وزیر صمت ، سه‌شبه هفته آینده

  • نماینده مجلس :استیضاحوزیر صمت حتما انجام خواهد شد/ فاطمی امین هیچ کمکی به تولید داخلی نکرد

او با اشاره به اینکه در وزارت صمت، آمایش صنعت و معدن و تجارت انجام شده است، گفت: به تفکیک شهرستانهایی که اشتغال پایینی دارند طرحها را شناسایی کردیم و در یکی دو ماه آینده به تدریج فعال می شود تا توازن سرمایه گذاری داشته باشیم.

وزیر صمت به آمار صادرات پرداخت و توضیح داد: سال ۱۴۰۰ به نسبت ۱۳۹۹ ما ۴۰ درصد افزایش صادرات داشتیم. در بهار ۱۴۰۱ نسبت به بهار سال قبل هم ۴۰ درصد افزایش داشتیم. به طور متوسط از اول سال جاری تاکنون هر هفته حداقل یک هیات خارجی به ایران آمده است، سرمایه گذاران، مدیران ارشد کشورهای دیگر و مسئولان اقتصادی آمده اند و حداقل یک هیات ایرانی به خارج برای گسترش مبادلات و پیوندها سفر کرده است.

وی گفت: برای تعمیق بخشی به تجارت خارجی و صادرات، ارتباط بین استانهای کشورهای دیگر و کشور خود را افزایش دهیم. یعنی مشخص کردیم استان اصفهان با این استان در روسیه یا چین ارتباط داشته باشید.

فاطمی امین به حوزه تولید صنعتی هم اشاره کرد و گفت: در حوزه تولید خودرو، در ۳ ماهه ابتدای سال، ۲۴۶هزار دستگاه خودرو تحویل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۶ درصد افزایش داشته است. خودروهای کف که تا ۱۷۰ هزار دستگاه داشتیم، در خرداد امسال ۴۲هزار دستگاه کاهش داشتیم.

21231#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قرارداد ادامه همکاری سیدحسین حسینی شماره یک استقلال با این باشگاه رسماً امضا شد.

5 ساعت پیش

آیتم طنز برنامه ویدیوچک در انتقاد از مستند پوگبا و مقایسه آن با فیلم های ایرانی را ببینید.

5 ساعت پیش

مهاجم هلندی بارسلونا خیلی زود به دوران حضور خود در این تیم پایان داد.

5 ساعت پیش

این ادعا در واقع بازنشر مجدد شایعه‌ای است که ۳سال قبل برای اولین بار بعد از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه در فضای مجازی و توسط رسانه‌های فارسی زبان خارجی مطرح شده بود.

5 ساعت پیش

«حراج تهران» رویدادی که از یک سو دنبال کنندگان خاصی دارد و از سوی دیگر دایره افرادی که اخبار مرتبط با آن را پیگیری می‌کنند نیز خاص محسوب می‌شود. کافی است به نمایشگاه آثار این رویداد که از روز چهارشنبه ـ هشتم تیر ماه ـ شروع به کار کرده، سری بزنید تا منظورمان از خاص بودن دنبال کنندگان این رویداد را متوجه شوید.

5 ساعت پیش

کنایه برنامه ویدیوچک به ماجرای انتقال وینگرجوان استقلال به پرسپولیس و بازگشت دوباره به استقلال را ببینید.

4 ساعت پیش

قیمت مرغ در بازار قزوین این هفته نیز مانند هفته‌های گذشته با افزایش روبه‌رو شد و از ۵۵ هزار تومان به ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

5 ساعت پیش

با توجه به قراردادی که لک با پرسپولیس داشت، این باشگاه می‌توانست از لک بخواهد تا تیم آینده‌اش را معرفی کرده و بعد درمورد صدور رضایتنامه در ازای دریافت مبلغی یا تعویض با بازیکنی تصمیم‌گیری و اقدام کند.

5 ساعت پیش

توضیحات اسماعیل حیدرپور، مدیر عامل باشگاه شهرخودرو درخصوص طلب این باشگاه از پرسپولیس بابت یحیی گل محمدی را ببینید.

4 ساعت پیش

بیشتر...