خبر 24 |
1 ماه پیش

شتایشی: احمدرضا جلالی اعدام می شود خبر24

شتایشی: احمدرضا جلالی اعدام می شود
به گزارشخبر24، اولین نشست خبری مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه با خبرنگاران آغاز شد. ستایشی ضمن تشکر از اعتماد حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای برای انتصابش به عنوان سخنگوی قوه قضائیه گفت: پیش از من هفت سخنگو به اطلاع رسانی می پرداختند، امیدوارم این مهم توسط من با دقت و شفافیت انجام بپذیرد. 

سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست هشتمین دوره سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر یاد شهدا را گرامیداشت و گفت: آزادسازی خرمشهر حادثه بی نظیر مقاومت و آزادی در جهان بود‌ که موجبات سرفرازی ملت ایران را فراهم آورده است‌. 

وی با اشاره به چهارم خردادماه افزود: این روز ویژه مردم دزفول به عنوان نماد مقاومت است، این شهر زیر بار ۱۷۶ موشک بود. همچنین پنجم خرداد ماه نیز متعلق به "حمایت از خانواده زندانیان" است. خانواده زندانی که از سرپرست خود محروم می شود، مجموعه قوه قضائیه سرپرست و حامی آن است تا از آسیب‌های اجتماعی در امان بمانند. 

ستایشی با اشاره به اقدامات موثر سازمان زندان ها و قوه قضائیه برای حمایت از خانواده های زندانیان گفت: ما غصه دار و عزادار شهید خدایی هستیم. بازهم شاهد ذات شرور دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودیم. 

تروریستان ترور شهید خدایی را به سزای عمل خود خواهیم رساند

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد‌. ان شالله با قاطعیت و دقت با تروریستان ترور شهید خدایی را به سزای عمل خود خواهیم رساند. اما پیشگیری از این اتفاقات تلخ باید درنظر گرفته شود. حامیان این ترور بدانند که در پیشگاه خدا، امت اسلامی و جهانیان شرمنده هستند. 

وی با بیان اینکه چهار دهه جمهوری اسلامی ایران این ترور ها را شاهد بوده گفت: دشمنان بدانند ما از تحقق آرمان های خود عقب نشینی نخواهیم کرد.

ستایشی با اشاره به ریزش ساختمان در آبادان بیان کرد: آخرین وضعیت این ساختمان ۱۰ نفر از عزیزان و ساکنان شهرستان مقاوم آبادان در این حادثه فوت کردند و تعدادی هم مصدوم شدند. این حادثه تلخ را از طرف ریاست قوه قضائیه و خدمتگزاران این قوه تسلیت عرض میکنم. این قول را به مردم آبادان می‌دهیم که هر کسی دد این فرایند مرتکب تخلف و جرم شده است، با قاطعیت برخورد خواهد شد‌. 

سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر اینکه فرایند پیشگیرانه برای این قوه یک اصل است و با اشاره به روز رسانه گفت: در مجموعه اطلاع رسانی این ایام را در اهالی حوزه رسانه و روابط عمومی را تبریک عرض می کنم.

حکم احمدرضا جلالی اجرا خواهد شد 

وی با اشاره به حکم اعدام احمدرضا جلالی گفت: فرآیند رسیدگی به اتهامات آقای احمدرضا جلالی انجام شده است و موضوع مبادله او با حمید نوری مطرح نیست. در زمان مقرر حکم آقای جلالی اجرا خواهد شد.

وی افزود: وضعیت نگهداری و رعایت حقوق بشر نسبت به آقای احمدرضا جلالی رعایت شده، اما آیا این حقوق برای آقای نوری نیز رعایت شده است؟ 

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: موازین حقوق بشر نسبت به حمید نوری رعایت نشده است، پرونده ایشان تحت فشار منافقین و سیاسی است. زمانی که موازین حقوق بشر رعایت نشود، آن محاکمه باطل است. 

ستایشی با بیان اینکه حمید نوری از حق دسترسی به وکیل محروم است، گفت: حدود ۲۰ روز است که تماس حمید نوری با خانواده‌اش قطع شده است، آیا این حقوق بشر است؟ 

به زودی نتیجه دادگاه وزیر سابق نفت اعلام خواهد شد

ستایشی با اشاره وضعیت پرونده وزیر سابق نفت گفت: پرونده وی در دادگاه کیفری در حال رسیدگی است. او در دادگاه حاضر می شود و تصمیم دادگاه پس از قطعیت اعلام خواهد شد. 

وضعیت بیماران پروانه ای به گوش جهانیان خواهد رسید

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره سفر اخیر گزارشگر سازمان ملل گفت: پس از گذشت زمان طولانی این گزارشگران به ایران سفر کردند و نکات مربوط به حقوق بشر را بررسی کردند.

وی افزود: آن‌ها نکاتی در خصوص بهداشت و درمان به ویژه بیماران پروانه ای را احصا کرده و گزارش مفصلی در حقانیت جمهوری اسلامی تهیه کردند. 

بازداشت اسدالله اسدی خلاف قوانین بین المللی است

ستایشی درباره آخرین پیگیری از وضعیت اسدالله اسدی، دیپلمات کشورمان گفت: بازداشت ، تعقیب جزایی و صدور حکم آقای اسدی قانونی نبوده، ایشان دیپلمات جمهوری اسلامی بوده که ایشان را بازداشت کرده اند که خلاف قوانین بین المللی است. 

سخنگوی قوه قضائیه گفت: فرآیند دادرسی در آلمان و بلژیک نسبت به آقای اسدی را ناعادلانه می دانیم و ایشان همانند آقای نوری از ابتدایی ترین حقوق برخوردار نیست! از ظرفیت حقوقی و دیپلماتیک به صورت فعالانه برای آزادی اسدالله اسدی استفاده خواهیم کرد. از دولت بلژیک می‌خواهیم بدون فوت وقت آقای اسدالله اسدی را آزاد کنند. 

منبع: فارس


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاخ کرملین اعلام کرد پوتین روز چهارشنبه در ترکمنستان با رییس‌جمهور ایران دیدار خواهد کرد.

4 ساعت پیش

سخنگوی پلیس بزرگ راه میزوری آمریکا، اعلام کرد که در سانحه برخورد قطار مسافربری با یک کامیون ۲ نفر از مسافران قطار و یک سرنشین کامیون کشته شدند.

3 ساعت پیش

فیل فودن پس از دعوا با همسرش از ساحل اختصاصی اخراج شد.

4 ساعت پیش

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

4 ساعت پیش

مصرف روزانه خربزه در روزهای گرم تابستانی می‌تواند به رفع تشنگی و تامین بخشی از آب مورد نیاز بدن کمک کند.

4 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

3 ساعت پیش

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: حمل هرگونه سلاح سرد و گرم توسط شهروندی که مجوز حمل نداشته باشد، ممنوع است و درصورت اخذ مجوز صرفا جهت انجام کار‌های ذکر شده در مجوز باید استفاده شود.

4 ساعت پیش

وضعیت اقتصادی بسیار بهتر از یک سال گذشته به نظر می‌رسد. تولید ناخالص داخلی ۳ تا ۴ درصد رشد داشته و به سطح سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ میلادی نزدیک شده است.

4 ساعت پیش

بیشتر...